З жовтня 1941 по серпень 1943 року в приміщенні лабораторії КП «Харьківодоканал» організували виробництво сірників.
Перший водопровід у Харкові був зданий в експлуатацію в 1881 році, а гідробіологічні дослідження води річки Сіверський Донець для питного водоспоживання почали виробляти через 36 років - у 1917 році. Ще через 7 років - у 1924 році постало питання про організацію постійного контролю якості питної води, яка подається місту.
У жовтні 1936 року у Харкові було організовано централізований контроль якості водопровідної питної води, і ця ж дата є датою заснування лабораторії. До організації лабораторії контроль якості води (хімічні аналізи) проводився на насосних станціях, а бактеріологічний контроль здійснювали санітарні станції міста.
У 1937 році в лабораторії створили хімічний, бактеріологічний і гідробіологічний відділи.
Лабораторія працювала до вересня 1941 року, а в період окупації Харкова німецько-фашистськими загарбниками в її приміщеннях жили люди, а також було організовано виробництво сірників.
Після звільнення міста, в жовтні 1943 року, лабораторія відновила свою роботу, і почався період відновлення і пуску водопроводу.
У 1996 році побудували сучасний лабораторний корпус, укомплектований новітнім обладнанням, для аналізу води за адресою: вулиця Малиновська, 17-а.
У 2004 році лабораторія була атестована і введена в експлуатацію. Вперше у вітчизняній практиці у відомчій лабораторії на підприємстві водопостачання впровадили методи імуноферментного аналізу, газової та рідинної хроматографії, атомної абсорбції, капілярного електрофорезу і УФ-спектрометрії.
Устаткування лабораторії дозволяє проводити контроль якості питної води по 116 показниками на рівні світових стандартів. Сьогодні лабораторія КП «Харківодоканал» по праву вважається кращою в Україні.
Також нагадаємо, що в кінці XIX століття харків'яни купували питну воду по 25 копійок за відро. У місті було встановлено 12 спеціальних водозабірних будок, в яких можна було набрати воду.
27 вересня 2016, 16:49 Распечатать статью