1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Договори

Шановні споживачі!

Постановою Кабінету Міністрів Україні від 05.07.2019 №690 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» затверджені Типові договори, при укладанні яких з КП «Харківводоканал» споживач може отримувати послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення:

  1. Договір з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення укладається зі споживачами, які мешкають у приватному секторі (приклад договору), та юридичними особами (приклад договору), що є власниками (співвласниками, користувачами) будівлі,  приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна.
  2. Договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення укладається юридичною особою, що об’єднує споживачів у будівлі (приклад договору).
  3. Колективний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення укладається з особою, що є уповноваженою на це співвласниками, та діє на підставі протоколу загальних зборів споживачів (приклад договору).
  4. Договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем) укладається з кожним співвласником багатоквартирного будинку, яким, окрім надання послуг з водопостачання та водовідведення, передбачено обслуговування внутрішньобудинкових систем (приклад договору).
  5. Договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем) укладається з кожним співвласником багатоквартирного будинку, яким не передбачено обслуговування внутрішньобудинкових систем (приклад договору).

Питання - Відповіді

Для чого потрібно укласти договір між КП «Харківводоканал» та мешканцем квартири?

З 01.05.2019 введений в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189-VІІІ. Відповідно до ст. 12 Закону надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах. Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Ми вже раніше укладали договір про надання послуг.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 №690 затверджені нові Типові договори, які передбачені для різних моделей організації взаємовідносин, за якими споживач бажає отримувати послуги з централізованого водопостачання та з централізованого водовідведення.

Де можна ознайомитись з текстом договору?

З текстами вищевказаних договорів, а також законів, на які йде посилання у тексті, споживачі можуть ознайомитись на нашому веб-сайті у розділі «Абонентам» «Договори».

Я та мій сусід у будинку можемо укласти різні договори?

Ні. Відповідно до ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» співвласники багатоквартирного будинку (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) самостійно обирають одну з моделей організації договірних відносин. Рішення про вибір типу договору вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

Які переваги індивідуального договору (з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем)?

Відповідно до п. 3 ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець забезпечує відповідність кількісних та якісних характеристик послуги встановленим нормативам на межі внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку та інженерно-технічних систем приміщення споживача.

Вгору