1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

У кінці XIX століття харків'яни купували питну воду по 25 копійок за відро

У місті було встановлено 12 спеціальних водозабірних будок, в яких можна було набрати воду.

У 1881 році, коли у Харкові здали в експлуатацію перший водопровід, для водопостачання використовувалася вода Карпівського і Павловського джерел. Вона самопливом надходила з місця збору по дренажних трубах на Конторську насосну станцію, де піддавалася фільтрації на англійських фільтрах.

Далі вода перекачувалася в два резервуари: головний (на Холодній Горі), об'ємом 492 м³, і запасний (в районі Німецькій вулиці (наразі Пушкінська), об'ємом 123 м³. З резервуарів вода по трубах подавалася до точок розбору, а протяжність водопровідної мережі становила 41,35 км.

Городяни купували воду в водорозбірних будках за ціною 25 копійок за відро. У місті було влаштовано 12 таких будок: дерев'яних та кам'яних. У них же знаходилися квартири для сторожів.

Також спеціалісти пробурили три артезіанські свердловини глибиною 200 метрів, а в 1889 році запустили в роботу першу артезіанську свердловину з водоносного шару підкрейдяних пісків глибиною близько 600 метрів.

Крім того, в місті встановили спеціальні крани для пожежогасіння та поливу вулиць, а завдяки старанням підприємців - з'явилися три фонтани.

26 вересня 2016, 13:50 Распечатать статью

все новости

Вгору