1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

У Основ'янському районі відновили 75 метрів каналізаційних колекторів

У Основ'янському районі відновили 75 метрів каналізаційних колекторів

Бригади ремонтно-відновлювальних робіт дільниці Основ'янського району комплексу «Харківводовідведення» КП «Харківводоканал» з початку року в рамках підготовки об’єктів до експлуатації у осінньо-зимовий період відновили 75 метрів каналізаційних колекторів, відремонтували 18 оглядових колодязів, прочистили 14 км мереж водовідведення та закінчили планово-попереджувальні огляди 38 км трубопроводів.

Як повідомив начальник ремонтно-експлуатаційної ділянки Ігор Плотніков, зокрема, продовжується реставрація ділянки каналізаційного колектора діаметром 600 мм по провулку Роз'їзному.

«Цей колектор є важливим об'єктом інфраструктури, він приймає та відводить стоки від висотних будинків вулиці Державінської та значної частини Основ'янського та Слобідського районів. Колектор експлуатується понад 50 років тому точкові аварійні ситуації виникають не вперше. До того ж,  трубопровід проходить на обводнених територіях, що також прискорює руйнування стінок. Глибина залягання колектора 4 метри. На даному етапі закінчено земляні роботи, ведемо відкачування ґрунтових вод, щоб розпочати безпосередньо реставрацію трубопроводу. Визначилися з причиною аварії – сталося обвалення верхнього склепіння колектора з подальшим просіданням ґрунту, а також з масштабом реставрації», - зазначив Ігор Плотніков.

За його словами, відновлення каналізаційних колекторів великих діаметрів, як цей, завжди трудомістке та проводиться у кілька послідовних дій із застосуванням спецтехніки, допоміжного обладнання, плюс – об'ємна ручна праця. До того ж, ці роботи потребують обережності та суворого виконання правил охорони праці. «З огляду на ці складнощі, ремонт проводимо спільно з майстрами ділянки надзвичайних ситуацій нашого комплексу», - наголосив Ігор Плотніков.

21 липня 2023, 13:33 Распечатать статью

все новости

Вгору