1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

На проспекті Гагаріна переклали 550 метрів колектора

На проспекті Гагаріна переклали 550 метрів колектора

Бригади комплексу «Харківводовідведення» КП «Харківводоканал» вже замінили 550 метрів трубопроводу та оперативно продовжують відновлювальні роботи на каналізаційному самопливному колекторі діаметром 1500 мм на проспекті Гагаріна у Слобідському районі.

Як повідомив сьогодні, 13 липня, заступник директора з виробництва комплексу «Харківводовідведення» Ігор Вороненко, щодня у комплексних роботах бере участь 30 одиниць спецтехніки різного призначення та до 70 ремонтників.

«З початку реконструкції колектора виробництво ведемо цілодобово, у три зміни. Для прискорення темпів виконання поставлених завдань заздалегідь плануємо всі операції одночасно виконуючи кілька технологічних процесів. Складний етап монтажу старого трубопроводу завершено на 90%. Багато часу займають супутні роботи - капітально ремонтуємо оглядові камери, бетонуємо і робимо зворотне засипання піском з подальшим ущільненням. Одним словом, дотримуємося всіх вимог та технологій заміни таких масштабних каналізаційних колекторів. Зокрема, лише при земляних роботах витягли понад 13 тисяч кубометрів землі, і стільки ж піску використаємо під час засипання після укладання», - зазначив Ігор Вороненко.

За його словами, ремонтні роботи вийшли на фінальну стадію, до кінця літа планується завершити відновлення колектора. Всі перекладки та оновлення проводяться сучасними та міцними матеріалами, особливо з огляду на місце залягання трубопроводу та інтенсивність руху по проспекту Гагаріна.

Ігор Вороненко наголосив, що у ремонтних роботах беруть участь усі виробничі служби комплексу.

Нагадаємо, аварія на каналізаційному колекторі сталася 12 травня. Головною причиною аварії є ворожі обстріли критичної інфраструктури міста, після яких періодично була відсутня електроенергія на стратегічних об'єктах системи водовідведення. Зокрема, це призвело до порушення гідравлічного режиму роботи на даному самопливному каналізаційному колекторі, який приймає стоки з кількох районів міста. На час ремонтних робіт, щоб харків'яни не відчували дискомфорту, застосовується альтернативний варіант перекачування стоків

13 липня 2023, 14:27 Распечатать статью

все новости

Вгору