1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Водовідведення

Отстойники Сучасна система водовідведення Харкова - повна роздільна, децентралізована. Загальна довжина колекторів - 1659,676 км, враховуючи тунелі глибокого закладення - 56 км, напірних трубопроводів - 103,675 км. Унікальний проект каналізування м Харкова за допомогою колекторних тунелів глибокого закладення дозволив скоротити експлуатаційні витрати, підвищити санітарно-гігієнічну і технічну надійність системи водовідведення міста.

Стоки за системою самопливних і напірних трубопроводів щодня подаються на дві станції біологічної очистки - МОСВ №1 і МОСВ №2. Загальна потужність очисних споруд - близько 1000 тис м³/доб. (700 і 300 тис м³/доб. відповідно).

Для перекачування стічної рідини експлуатуються 37 насосних станцій, серед яких провідну роль відіграє Головна каналізаційна насосна станція Міських очисних споруд водовідведення №1, проектна потужність перекачування стоків якої 1 150 000 м³/доб. ГКНС на сьогодні друга в Європі по глибині залягання (38 м) і найбільша в Україні. Її поява дала змогу відмовитися від експлуатації ряду малопотужних насосних станцій, а також повністю припинити подвійну і потрійну перекачку стічних вод в місті.

На Міських очисних спорудах №2 знаходиться цех механічного зневоднення осаду. Крім того, тут проведено комплекс заходів, що дозволили істотно знизити негативний вплив мулових майданчиків на стан басейну р. Сіверський Донець і навколишнього природного середовища:

  • введені в експлуатацію 4,2 га мулових майданчиків на штучній основі з системою вертикального і горизонтального дренажу;
  • реконструйовані і успішно працюють 2 насосні станції відкачки дренажних вод із мулових полів і ін.

ываываываыв В рамках інвестиційного проекту «Модернізація каналізаційних насосних станцій (КНС) м. Харкова та Головної каналізаційної насосної станції (ГКНС) з впровадженням енергозберігаючого насосного обладнання» в грудні 2013 року було вироблено технічне переоснащення каналізаційних насосних станцій міста та Головної каналізаційної насосної станції, в результаті чого ліквідована загроза їх можливого затоплення, яка могла призвести до екологічної катастрофи. Даний проект став першим інвестиційним проектом у Харкові, реалізованим за рахунок коштів Світового банку.

Харківська каналізація постійно розвивається, впроваджує нові технології, виправдовуючи звання найстарішого найбільшого комплексу очисних споруд в Україні.

Вгору