1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Павлина Леус: життя зіткане з прекрасних миттєвостей

Павлина Леус До Нового року залишилися лічені дні. Звичайно ж, харків'яни вірять у те, що рік Тигра буде кращим, ніж той, що минає, і обов'язково збудуться всі заповітні бажання, які загадають під бій курантів біля святкової ялинки.

У чудовому настрої, у колі рідних та друзів, зустріне новорічні свята і провідний хімік лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю КП «Харківводоканал» Павлина Леус, яка ось уже 35 років сумлінно трудиться на підприємстві. За традицією, що склалася, за святковим столом обов'язково знайдеться місце і спогадам з дитячих і юнацьких років, адже недарма кажуть, що це найпрекрасніший час у житті людини.

Павлина Леус «Народилася я на Черкащині, неподалік тих місць, де творили великий поет Олександр Пушкін і всесвітньо відомий композитор Петро Чайковський. У шкільні роки мені дуже подобалося бувати на знаменитій Пушкінській скелі у місті Кам'янка, де Олександр Сергійович черпав натхнення для написання відомої поеми «Кавказький бранець». Безумовно, бував тут і Петро Ілліч, який у цих мальовничих місцях працював над створенням понад 30 своїх творів. І, звичайно ж, з великою цікавістю відвідувала дворянську садибу Давидових, у яких зупинялися ці великі творчі особи», - розповідає Павлина Леус.

Павлина Леус - Павлино Михайлівно, а Ви не хотіли обрати творчу професію?

- Звичайно ж, хотіла. Говорили, що й певні творчі задатки в мене були, і прагнення. Особливо мені подобалося виступати у шкільному театрі, де ставили «Лісову пісню», «Кайдашеву сім'ю» та інші відомі та улюблені постановки. Але доля розпорядилася інакше. Моя мама працювала листоношою і мріяла про те, щоб і я обрала для себе цю важливу для людей професію. І тоді задумалася про те, як зробити так, щоб і батьки були задоволені, і я, як-то кажуть, не залишилася у програші, адже завжди мріяла про подорожі.

- І вихід, який влаштовує всіх, мабуть, знайшовся?

Павлина Леус - Обов'язково! Так склалися обставини, що я вступила до Харківського технічного училища зв'язку №2 та вивчилася на заступника начальника поштового вагона. А потім розпочалися захоплюючі трудові будні. Специфіка нашої роботи була така, що ми досить тривалий час зупинялися в містах, де із задоволенням оглядали місцеві визначні пам'ятки, відвідували виставки, концерти та театри. Таке, звичайно ж, не забувається.

– Павлино Михайлівно, а на якій посаді почали працювати на КП «Харківводоканал»?

- Не приховуватиму, що мені дуже хотілося влаштуватися саме в лабораторію та перевіряти якість води. До речі, завжди вважала і вважаю цю професію дуже важливою та потрібною людям. Тож з подругою Галиною, дізнавшись, що на підприємстві є вакансії пробовідбірників, не роздумуючи, погодились. Незабаром вступила на вечірнє відділення Українського заочного політехнічного інституту, де старанно навчалася та освоювала спеціальність «Хімія та технологія органічних речовин». Згодом трудилася техніком-лаборантом, інженером-хіміком, а зараз багато років працюю провідним хіміком інформаційно-аналітичної групи.

Павлина Леус Важливо й те, що мені завжди, як кажуть, щастило на чудових наставників та колег. Це - Зінаїда Микитівна Кошнякова, Тамара Данилівна Старченко, Катерина Андріївна Симоненко, Валентина Іванівна Басенко, Лідія Іванівна Альохіна, Віра Фотинівна Шевченко, Юрій Всеволодович Булгаков, Юрій Володимирович Політанський, Сергій Михайлович Лучанінов, Тетяна Василівна Кассай та інші.

- Павлино Михайлівно, ще кілька днів і настане Новий рік. Приготували сюрприз для близьких та друзів?

Павлина Леус з чоловіком - Як любить говорити мій чоловік Василь, який багато років працює водієм на КП «Харківводоканал», найкращий сюрприз для гостей - мої незвичайні фірмові голубці. Це, можна сказати, наша сімейна новорічна традиція. І напередодні року Тигра хочу всім нагадати, що життя зіткане з чудових миттєвостей, які треба цінувати. З наступаючим Новим роком, друзі!

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору