1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Дмитро Говоруха: у дружньому колективі час летить непомітно

Дмитро Говоруха У перший день нового року виповнитися рівно 20 років з того часу, як на КП «Харківводоканал» прийшов працювати електромонтером Дмитро Говоруха. Він одразу ж, з властивими йому працьовитістю, завзятістю та терпінням, почав осягати тонкощі професії, а ще слухав мудрі поради досвідченіших товаришів та керівника Олега Кофанова. Поступово набирався досвіду та невдовзі виконував відповідальні завдання нарівні з усіма, працюючи на ділянці з ремонту та обслуговування електрообладнання каналізаційних насосних станцій. Впевненості Дмитру додавало й те, що колектив виявився не лише професійним, а й дружним, а це дорогого варте.

«Справді, прийняли мене у колективі дуже добре. У свою чергу, і я, як кажуть, намагався виконувати свої обов'язки сумлінно, у жодному разі не підводити товаришів та керівництво. Незабаром довелося змінити специфіку роботи, адже мене призначили майстром з обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Але через деякий час я знову повернувся на ділянку з ремонту та обслуговування електрообладнання каналізаційних насосних станцій. Щоправда, вже як заступник начальника дільниці. А за рік мене призначили вже начальником дільниці з ремонту та обслуговування електрообладнання», - розповідає Дмитро Говоруха.

- Знаючи Вашу цілеспрямованість, напевно, також намагалися і поповнити, образно кажучи, свій багаж знань?

- Безперечно. Чудово розумів необхідність здобуття профільної вищої освіти, а тому вступив на заочне відділення до нинішнього Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова. Під час навчання доклав усіх зусиль для того, щоб здобути глибокі знання, які знадобилися мені в майбутньому.

- Дмитре В'ячеславовичу, а що згадується насамперед за час роботи на підприємстві?

Дмитро Говоруха в трудовому колективі - Як то кажуть, є, що згадати. Хоча б ті часи, коли на каналізаційних насосних станціях активними темпами модернізувалося обладнання та встановлювалися сучасні насоси шведської фірми Flygt. Працівники нашого підрозділу брали активну участь у цьому процесі, а надалі і в обслуговуванні та профілактиці сучасного обладнання. До речі, мені довелося побувати і в Швеції, де мене детально ознайомили з основами роботи цих високотехнологічних насосів, їх профілактики, а у разі виходу обладнання з ладу технологій усунення поломок. Вражень від поїздки до Швеції, звичайно ж, було чимало.

- Дмитре В'ячеславовичу, безумовно, від надійної роботи електрообладнання насосних станцій безпосередньо залежить стабільна робота всієї системи міського водовідведення. Чи трапляються аварійні ситуації на насосних станціях?

- Повинен відзначити, що завжди націлюю спеціалістів та працівників ділянки на недопущення виникнення аварійних ситуацій. Для цього ми проводимо цілий комплекс дієвих заходів, пов'язаних з надійною та стабільною роботою електрообладнання. Зокрема, це належне обслуговування та своєчасні профілактичні роботи електрообладнання. Також беремо безпосередню участь у ліквідації аварій на міських мережах водовідведення.

- Дмитре В'ячеславовичу, кажуть, що кадри вирішують усі?

- Абсолютно вірно. На нашій ділянці справді працюють справжні майстри своєї справи. Завдяки їхньому професіоналізму та вмінню завжди чітко справляємося з поставленими завданнями. Насамперед відзначу Олексія Козлова, Івана Ященка та Олександра Ганчука. Також велику допомогу та підтримку нам надають керівники комплексу з перекачування та очищення стічних вод - Юрій Шаталов, Тимур Горбунов та Ірина Вершиніна.

З сином Макаром та донькой Миланою - В одній відомій пісні є такі слова - справі час, а потісі година. Як відпочиваєте?

- Дуже любимо сімейний відпочинок на природі. Разом із дружиною Алісою, сином Макаром та донькою Міланою гуляємо у лісі, купаємось та беремо участь у різних спортивних змаганнях, які самі ж і вигадуємо. Словом, ведемо активний спосіб життя.

- Дмитре В'ячеславовичу, скоро Новий рік. Чи буде місце за святковим столом спогадам?

- Безперечно. Щороку розповідаю дружині та дітям про те, як пройшов мій перший робочий день у житті в трудовому колективі, з яким ми нерозлучні вже багато років.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору