1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Олександр Штеменко: найкраща нагорода - добре слово харків'ян

Олександр Штеменко Як відомо, стабільна і високоякісна робота будь-якого підприємства безпосередньо залежить від наявності в його складі висококваліфікованих кадрів. З досвідченими фахівцями і працівниками на комунальному підприємстві «Харківводоканал» все в порядку, а тому і виробничий процес налагоджений чітко та ефективно. Зокрема, багато професійних трудівників працює в управлінні з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем. Один з них - слюсар-сантехнік ділянки Холодногірського району Олександр Штеменко, який понад 40 років працює в житлово-комунальному господарстві міста.

Олександр Штеменко «Моя трудова діяльність в житлово-комунальному господарстві тоді ще Ленінського району Харкова почалася в 1979 році. Влаштувався слюсарем-сантехніком в житлово-експлуатаційну контору №48 і разом із Тарасом Олексійовичем Козловим обслуговували багатоповерховий будинок на 525 квартир по провулку Чередниченківському, 7. Тарас Олексійович був досвідченим наставником, фронтовиком, а тому я швидко освоївся і увійшов в курс справи. У наші обов'язки входило безперебійне забезпечення мешканців послугами холодного та гарячого водопостачання, водовідведення та підготовка об'єктів цієї інфраструктури до зимового періоду. Звичайно ж, бували різні робочі ситуації, але ми завжди успішно справлялися зі своїми завданнями», - розповідає Олександр Штеменко.

- Олександре Валентиновичу, а що привело Вас в житлово-комунальне господарство?

Працюють справжні майстри - Напевно, так склалося життя. Справа в тому, що сам я з Краснограда. Мої батьки - Валентин Романович і Тамара Миколаївна все життя пропрацювали в газовому господарстві. Я ж закінчив восьмирічку і вступив до Красноградського технікуму механізації сільського господарства. Після його закінчення трохи попрацював на місцевому консервному заводі і мене забрали в армію. Служив в Південній групі військ в Угорщині. Після демобілізації повернувся додому, трохи попрацював в газовому господарстві і вирішив переїхати в Харків. І, знаєте, зробив вірний вибір, адже вважаю, що перебуваю на своєму місці. А найкращою нагородою для мене слугує добре слово харків'ян.

- В останні роки багато зроблено для забезпечення харків'ян високоякісними послугами водопостачання та водовідведення. Напевно, не є винятком і Холодногірський район?

Працюють професіонали - Безумовно. Начальник ділянки - досвідчений керівник Олена Фольверко націлює підрозділ на чітку і професійну роботу. Колектив у нас дружний і висококваліфікований, забезпечення необхідними матеріалами перебуває на належному рівні, а тому завжди справляємося з поставленими завданнями.

- Олександре Валентиновичу, напевно, і Ви в разі необхідності завжди приходите на допомогу молодим або новим працівникам ділянки?

Справа йде на лад в умілих руках - Обов'язково, адже прекрасно пам'ятаю досі настанови Тараса Олексійовича Козлова. Тож якщо потрібна слушна порада або практична допомога, то завжди із задоволенням йду назустріч. По-іншому й бути не може.

- Сьогодні буде святкуватися Новий рік за старим стилем. Що пригадується в першу чергу?

- Звичайно ж, новорічні свята, які були в дитинстві. Ось десь в 7-му класі мені довелося навіть грати Діда Мороза на шкільному вечорі. Це була дуже відповідальна роль, я довго до неї готувався і зіграв, як мені потім сказали, на хорошому рівні.

- Олександре Валентиновичу, як вважаєте за краще проводити вільний час?

- Раніше був завзятим мисливцем. З друзями по мисливському колективу бачили багато, були різні ситуації, в тому числі і курйозні. Таке, звичайно ж, не забувається. А зараз перейшов на риболовлю. Є і своя традиція - обов'язково вирушаю на рибалку на новорічні свята. Тут головне не улов, а відмінний настрій і душевний відпочинок. І звичайно ж, при першій слушній нагоді відвідую батьків в Краснограді. Допомагаю їм, згадую дитинство і їх безцінні життєві уроки.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору