1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Ірина Шпілєва: головне ентузіазм і відданість справі

Ірина Шпілєва Студентські роки - найсвітліша і найбезтурботніша пора в житті юнаків і дівчат. Це час слухати на лекціях мудрих викладачів, писати конспекти і читати цікаву літературу. І, звичайно ж, веселитися на вечірках і знайомитися з новими друзями. Інженеру з охорони праці Комплексу «Харківводопостачання» КП «Харківводоканал» Ірині Шпілєвій ще особливо запам'яталося, як вона писала дипломну роботу. Тему вибрала близьку їй, як з проблематики, так і для подальшої перспективи в житті. Дипломний проект стосувався екологічних питань роботи комплексу водопідготовки «Донець», який розташований в селищі Кочеток Чугуївського району. Захистилася вона успішно та незабаром приступила до безпосередньої роботи на ТПО «Харківкомунпромвод».

«Народилася я в Харкові, тут пройшло дитинство і пролетіли шкільні роки. З інтересом займалася художньою гімнастикою і народними танцями. Мій батько, Леонід Миколайович - ветеран праці підприємства, бригадир слюсарів-ремонтників і вже понад 40 років працює на КП «Харківводоканал». Він для мене яскравий приклад відданості справі, працьовитості, чуйного ставлення до своїх товаришів по роботі. Звичайно ж, в шкільні роки я була частим гостем на різних дитячих святах, що проводилися на підприємстві. Ми розповідали вірші, співали пісні, танцювали та дивилися мультфільми. Також відпочивала і в дитячому таборі «Факел». Запам'яталися і зимові лижні прогулянки по засніженому лісі з батьками в околицях цього табору. До речі, на підприємстві працює не тільки мій батько, а й мама - Валентина Миколаївна. Від них я багато хороших слів почула про трудовий колектив, його трудівників, взаємовиручку і доброзичливість. Тому ще з шкільних років у мене був настрій в майбутньому працювати саме тут. Ось я і поступила в Харківську академію міського господарства на факультет «Інженерна екологія міст», - розповідає Ірина Шпілєва.

- Скажіть, після закінчення академії Ви відразу прийшли працювати на КП «Харківводоканал»?

На виробництві - Це дійсно так. У відділі кадрів запропонували попрацювати в санітарній службі підприємства інженером-екологом. Я, звичайно, погодилася і ані краплини не шкодую про свій вибір. Колектив виявився надзвичайно доброзичливим і згуртованим, кожен вважав своїм обов'язком надати молодому фахівцеві сприяння та підтримку. Багато чому мене навчив і керівник підрозділу Микола Олексійович Стрельченко. Тому я досить швидко адаптувалася тут і старанно виконувала свої обов'язки. А через деякий час мене призначили на більш відповідальну посаду - начальником водопровідних насосних станцій №11 і №29.

- Ірино Леонідівно, нові обов'язки вимагали від Вас певного вміння не тільки як висококласного фахівця, а й спонукали освоїти навички організації праці на виробництві?

- Цілком згодна із цим. Забезпечити безперебійну роботу насосних станцій дійсно непросто, адже тут потрібно вміння налагодити чітку їх роботу. До речі, крім безпосередньо виробничих завдань, велику увагу довелося приділяти важливим питанням охорони праці. У зв'язку з тим, що тут на робочих місцях виконується дуже багато робіт підвищеної небезпеки. Так що мені довелося досконально вивчити і цей важливий напрямок.

- Можливо, тому десять років тому Вам запропонували посаду інженера охорони праці Служби артезіанського водопроводу і насосних станцій?

- Я із задоволенням відгукнулася на цю пропозицію керівництва. Певний досвід у мене вже був, а ще багато цінного та корисного в професійному плані я пізнала, спілкуючись з досвідченими виробничниками. Це - Олена Олексіївна Першина, Владлен Миколайович Волков, Ольга Євгенівна Єрьоміна, Василь Іванович Водка, Андрій Валерійович Личкатий, Олег Миколайович Роман, Юрій Іванович Коробейник та інші.

- Ірино Леонідівно, у кожної людини своя улюблена пора року. А яка Вам більше подобається?

Святковий настрій - Весна, адже це повне оновлення. Пробуджується природа, зеленіють і розквітають сади, в кожній людині з'являється ентузіазм і радість життя. У ці весняні дні обов'язково навідуюся на дачу, де моєї турботи і ласки чекають улюблені квіти. Перевагу віддаю нарцисам, тюльпанам, гортензіям, і, звичайно ж, трояндам. Вирощувати їх непросто, але цікаво, і в кінцевому підсумку, результати праці дуже радують. Букет квітів на столі - що може бути прекрасніше і романтичніше! Ще одне моє захоплення - походи і подорожі. Побувала в різних куточках нашої країни, милувалася місцевими красотами і зустрічалася з цікавими людьми. А в зимовий час перевагу віддаю харківським театрам, намагаюся не пропустити жодної прем'єри. Таке насичене життя допомагає мені успішно працювати на виробництві, разом із колегами віддавати знання та вміння улюбленій роботі.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору