Нещодавно виповнилося 25 років з того часу, коли інженер з охорони праці КП «Харківводоканал» Наталія Євсюкова почала працювати на цьому підприємстві. Цей день залишив пам’ятний слід в її трудовій біографії - досвідченому фахівцю керівництво вручило Почесну грамоту, було багато привітань і побажань від її друзів і колег, з ким вона пропрацювала багато років. До речі, це єдине підприємство, з яким Наталія Євсюкова зв'язала свою долю. А ще в цей пам'ятний день її гаряче привітав і чоловік Дмитро, який також працює водієм на ремонтно-експлуатаційній дільниці Шевченківського району. Саме Наталія свого часу і порадила чоловікові влаштуватися на роботу в цей дружний і професійний колектив. А є ще в родині і син Денис, який вчиться в Харківському коледжі Державного університету телекомунікацій. Можливо, в майбутньому він стане продовжувачем трудової сімейної династії.
«Моє дитинство пройшло в одному з сіл Бєлгородської області. Батьки - Іван Григорович і Тетяна Павлівна - працювали в місцевому колгоспі, так би мовити, від зорі і до зорі. Тому разом зі старшими братом і сестрою допомагали батькам по господарству - обробляли город і доглядали за живністю. А у вільний час разом із ровесниками ходили купатися на річку, а влітку і восени в навколишніх лісах збирали гриби та ягоди. Тут же закінчила середню школу, після чого відправилася в Харків. Поступила в академію залізничного транспорту і отримала спеціальність інженера-будівельника », - розповідає Наталія Євсюкова.
- Скажіть, а як Ви потрапили на КП «Харківводоканал»?
- Досить просто. Від знайомих дізналася, що в одному з підрозділів підприємства «Харківкомуночиствод» - «Спецшахтотунельрембуд» потрібен інженер виробничо-технічного відділу. Ось так і опинилася на цьому робочому місці. Зустріли мене приязно, підказували, як чинити в тій чи іншій ситуації. Особливо багато для мого становлення зробив керівник цієї служби - Віталій Аронович Невелєв. Тому я досить швидко освоїла тонкощі цієї професії і стала повноцінним членом трудового колективу. Згодом мене призначили бухгалтером-касиром.
- Наталіє Іванівно, це було не єдине переведення на іншу посаду?
- Дійсно, так і було насправді. Через якийсь час мені довелося освоїти ще одну спеціальність - техніка служби головного механіка Комплексу спецмашин і механізмів, який очолює досвідчений і чуйний керівник Олександр Михайлович Власенко. Але на цьому мої «перекваліфікації» не закінчилися, і в 2008 році я була призначена інженером з охорони праці на Комплексі спецмашин і механізмів.
- Скажіть, а як швидко Ви освоїлися на новому робочому місці?
- Знаєте, я пройшла досить довгий і тернистий трудовий шлях на підприємстві. Працювала на різних посадах, але всюди прагнула детально пізнати все тонкощі спеціальності, вникнути в найменшу деталь і, звичайно ж, вчилася у досвідчених колег. І тут багато чому навчилася у начальника відділу охорони праці КП «Харківводоканал» Ольги Євгенівни Єрьоміної. Це і проведення вступних інструктажів для працівників, які влаштувалися працювати на Комплекс спецмашин і механізмів. У кожної категорії своя специфіка, а тому намагаюся донести важливість неухильного дотримання правил охорони праці на тому чи іншому робочому місці.
Також систематично займаюся оновленням, коригуванням і розробкою інструкцій з охорони праці. Щорічно в складі комісії перевіряємо знання працівників з охорони праці КСіМа. А ще стежимо за своєчасним проходженням працівників медичних оглядів, їх забезпеченням спецодягом і станом охорони праці в цілому. Словом, працюємо на випередження різних негативних ситуацій. Все це в комплексі і дозволяє домагатися необхідних результатів. Звичайно ж, велику допомогу в цьому важливому напрямку надає керівництво підприємства, яке завжди йде нам назустріч.
- Загалом, робота забирає чимало часу. А як Ви відпочиваєте?
- Тут у нашої сім'ї в пріоритеті відпочинок на природі. Із задоволенням вирушаємо на мою малу батьківщину, де купаємося, загоряємо, ходимо в ліс по гриби, і, звичайно ж, допомагаємо рідним по господарству. А коли з'являється можливість, то виїжджаємо на море.
Інтерв'ю провів Ігор Тесло