1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Віталій Силенко: колектив, який впорається з будь-яким завданням

Віталій Сіленко Скажіть, яке найбільше задоволення відчувають батьки в житті? Більшість з них, звичайно ж, виховавши і вивчивши своїх дітей, в душі сподіваються, що вони продовжать справу їхнього життя. Ось і начальник ремонтно-експлуатаційної дільниці Шевченківського району Віталій Силенко згадує, що в дитячі роки його батько Іван Дмитрович іноді брав сина до себе на роботу. Там знайомив з друзями, розповідав про трудовий колектив і нелегку, але відповідальну роботу слюсарів аварійно-відновлювальних робіт. Все це значною мірою і вплинуло на професійний вибір Віталія Силенка. Після закінчення школи, порадившись з батьками, він твердо вирішив вступати до Харківського інженерно-будівельного інституту на факультет «Водопостачання та водовідведення». Його мрія здійснилася, і Віталій став студентом цього вузу.

«Роки навчання пролетіли швидко і непомітно. Обрана спеціальність мені подобалася, тому із задоволенням відвідував заняття, читав спеціальну літературу. Практику проходив на КП «Харківводоканал», де досконально ознайомився з роботою міських очисних споруд. Тому після закінчення вузу і влаштувався працювати майстром ремонтно-експлуатаційної дільниці №4, яка обслуговувала Харківський і Дергачівський райони. Прийняли мене в трудовому колективі добре, перший час велику допомогу мені надав тодішній начальник ділянки, досвідчений керівник Ігор Вікторович Шахтар. До речі, в той час тут працював і мій батько. Це теж додавало мені додаткових сил і впевненості», - розповідає Віталій Силенко.

- Віталію Івановичу, скільки часу Ви пропрацювали разом з батьком?

- Недовго. До речі, батько до сих пір працює бригадиром ремонтно-експлуатаційної дільниці Холодногірського району. Мене ж у 2007 році призначили інженером ремонтно-експлуатаційної дільниці Фрунзенського району, яку очолював Юрій Булгаков.  З ним ми разом вчилися в інституті, так що взаєморозуміння у нас було повне, я багато чому навчився у керівника дільниці. І коли через кілька років мене призначили начальником ремонтно-експлуатаційної дільниці Шевченківського району, я швидко освоївся на новому робочому місці і з ентузіазмом взявся за справу.

Віталій Сіленко - Які першочергові завдання Вам довелося вирішувати?

- Для початку скажу про те, що район досить великий і протяжність мереж водовідведення різних діаметрів становить 250 кілометрів. Серед них на той час були і нові мережі, і ті, які прослужили вже чимало років. Ось в першу чергу окремі ділянки таких мереж заслуговували заміни або капітального ремонту. Загалом, виконали значний обсяг ремонтних робіт. Також займаємося профілактичною роботою на мережах, проводимо заміну аварійних ділянок, робимо планові прочищення, ремонтуємо колодязі. Повинен сказати і те, що в своїй роботі використовуємо сучасні і більш ефективні матеріали. Все це в комплексі дозволяє утримувати мережі водовідведення в належному стані. Скажу і про те, що район поступово розширюється, вводяться нові об'єкти і житлові будинки - і все нові мережі водовідведення беремо на свій баланс і утримання.

- Віталію Івановичу, Ви вже досить довго працюєте в Шевченківському районі. Мабуть, склався високопрофесійний і досвідчений колектив?

- Абсолютно вірно. Дійсно, на ділянці працюють висококваліфіковані майстри, яким під силу впоратися з самим відповідальним завданням. Бригади під керівництвом Івана Калюжного та Віталія Шкільнюка трудяться злагоджено і чітко, як то кажуть, з півслова розуміють один одного. Звичайно ж, буває, що трапляються і непередбачені ситуації, але ми завжди готові ліквідувати аварію на мережах водовідведення. Для щоденної роботи укомплектовані всім необхідним, використовуємо сучасні матеріали, які прослужать не один десяток років. Словом, високий професіоналізм трудівників плюс трішки везіння дозволяють нам домагатися позитивних результатів. При цьому завжди відчуваємо необхідну допомогу і підтримку з боку керівництва підприємства.

- Скажіть, а чи буває так, що Ви радитесь з батьком у робочих питаннях? Або свого досвіду вже вистачає?

- Знаєте, не дивлячись на те, що вже маю певний досвід, завжди вчуся чомусь новому в професійному плані. Звичайно ж, раджуся, як вчинити в тій чи іншій ситуації з батьком, колегами і керівниками Комплексу «Харківводовідведення». Це хороша і слушна практика, якої завжди дотримуюся.

Віталій Сіленко - Віталію Івановичу, незважаючи на щільний робочий графік, знаходите час для відпочинку?

- Безумовно. У ці дні намагаюся якомога більше часу проводити в сімейному колі з дружиною Світланою та донькою Софією. З великим задоволенням відпочиваємо на природі, а я намагаюся здивувати рідних і друзів смачним шашликом або пловом. Це вміння мені передалося від мами Любові Василівни, яка також працює на КП «Харківводоканал».

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору