1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Олександр Тугай: підприємство, де знайшов своє покликання

Олександр Тугай Дитяча любов до техніки, захоплення механічними іграшками іноді з часом перетворюється у справу всього життя. А якщо ще й батьки підтримують інтерес своєї дитини. Ось і батько начальника авторемонтної майстерні №2 комунального підприємства «Харківводоканал» Олександра Тугая, Микола Сергійович, який багато років працює водієм на цьому ж підприємстві, цілком підтримував сина в його захопленні технікою. Тим більше, працюючи водієм, батько іноді брав Олександра в поїздки і зі знанням справи відповідав на питання. Пізніше, коли Олександр навчався в школі, він почав займатися мотоспортом. При цьому з інтересом вивчав і любив попорпатися в двигунах різних модифікацій. Саме це захоплення технікою і вплинуло на вибір Олександра - після закінчення школи він вступив до Харківського механічного технікуму імені Морозова, де і придбав спеціальність майстра-слюсаря механоскладальних робіт. На цьому вирішив не зупинятися, і вступив до Харківського політехнічного інституту, де на кафедрі «Двигуни внутрішнього згоряння» досконально вивчив свою майбутню спеціальність.

З трудовим колективом «Після інституту трохи попрацював на заводі імені Малишева. Але в зв'язку з тим, що на підприємстві відчувалася якась нестабільність, вирішив змінити місце роботи. Порадився з батьком, і він запропонував спробувати свої сили на КП «Харківводоканал». І ось із квітня 2003 року я почав працювати старшим механіком колони механізмів на цьому підприємстві. Багато що я вже знав, а ось велику допомогу у вивченні деяких принципів роботи екскаваторів, бульдозерів і автокранів мені надав начальник колони механізмів Сергій Цомбалов. Тому досить швидко я освоївся в трудовому колективі, навчився приймати правильні рішення. Техніка працювала у нас бездоганно, вчасно ремонтувалася і проходила профілактику. Хоча, звичайно, нова техніка практично не надходила, але потреба в ній була.

- Олександре Миколайовичу, а як зараз із надходженням нової спеціалізованої техніки?

Разом з Валерієм Косих - Останні роки ситуація кардинально змінилася на краще. Керівництво підприємства повною мірою враховує побажання колективу і виділяє необхідні кошти на придбання нової продуктивної автотехніки та механізмів. Це дозволяє нам якісно і своєчасно виконувати необхідні обсяги робіт. А в разі необхідності ми забезпечуємо належний ремонт техніки, адже у нас завжди є для цього все необхідне. Але головне, що в підрозділі працюють досвідчені і високопрофесійні майстри своєї справи.

- Скажіть, а як складалася Ваша кар'єра?

- Як я вважаю, цілком вдало. Згодом попрацював на посаді старшого майстра, начальником колони механізмів, а зараз займаю не менш відповідальну посаду - начальника авторемонтної майстерні. На кожній ділянці роботи багато сил і знань доклав у чіткій організації виробничого процесу, завжди заохочував ініціативних і працьовитих трудівників, допомагав їм реалізовувати творчий потенціал.

Під час прогулянки по підприємству - Іншими словами кажучи, навіть найскладніший ремонт техніки Вас ніколи не застане зненацька?

- В принципі, так воно і є. Тим більше, повторюся, що в підрозділі працюють дійсно висококласні майстри. І хоча іноді бувають різні ситуації, але ми завжди знаходимо правильне рішення.

- Олександре Миколайовичу, Ви вже більше 15 років працюєте на підприємстві. Що відчуваєте, приходячи щодня на роботу?

- В першу чергу, думаю про те, як краще і чіткіше організувати робочий процес. Тут важливо враховувати настрій кожного працівника, в разі необхідності поговорити по душам. Якщо необхідно, то надати допомогу і підтримку. До того ж, я щасливий і від того, що на КП «Харківводоканал» працює не тільки мій батько, а й мати - Лідія Григорівна.

Під час відпочинку - Напевно, робота відбирає чимало часу, але коли з'являється вільний час, чим займаєтеся?

- Звичайно ж, в першу чергу намагаюся якомога більше часу приділити сім'ї. Разом із дружиною Ганною і донькою Машею любимо відпочивати на природі. Але є у мене і ще одне хобі. Подобається посидіти на світанку з вудкою на водоймі, і тут для мене не важливий улов. Головне - усамітнення з природою, яка на Слобожанщині фантастична.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору