1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Сергій Прокопенко: з захопленням і жити веселіше

Сергій Прокопенко Булат Окуджава свого часу написав вірш про місто Харків, де є такі прекрасні рядки: «Я города люблю громадины, до пят ушедшие в дома, а в тех домах живут романтики - их жизнь придумала сама». Так ось, одним з таких романтиків вважає сьогодні себе Сергій Прокопенко, який працює слюсарем-ремонтником комунального підприємства «Харківводоканал».

Сергій Прокопенко На початку 80-х років минулого століття він, відслуживши вже в армії, приїхав до Харкова до своїх друзів-альпіністів. Разом вони мріяли підкорити нові найвищі вершини, і це так захопило Сергія Прокопенка, що він вирішив залишитися в Харкові. Тим більше, що йому дійсно сподобалося це місто - тінистий сад Шевченка, багатолюдна Сумська вулиця, площі і широкі проспекти. А головне - дуже сподобалися доброзичливі та гостинні харків'яни, справжні романтики життя. Свою ж трудову діяльність він почав слюсарем-ремонтником рухомого складу Харківського трамвайно-тролейбусного управління.

Сергій Прокопенко «Я народився в далекому степовому алтайському місті Рубцовську, мої батьки, Андрій Миколайович і Ганна Олександрівна, працювали на місцевому заводі. Тут пішов до місцевої школи, активно займався спортом - класичною боротьбою та спортивною гімнастикою. Брав участь у міських змаганнях, де демонстрував непогані результати. Після закінчення школи навчався в професійно-технічному училищі, де отримав спеціальність слюсаря-ремонтника промислового обладнання. В цей же час відбулася неординарна подія в моєму житті. Мій друг Валерій розповів про свій перший стрибок з парашутом в місцевому аероклубі. Ось тоді і в мене з'явилося величезне бажання, як то кажуть, подружитися з небом. Записався в аероклуб, де моїм інструктором став досвідчений десантник Юрій Платонович Сергєєв. Ось він і підготував мене до першого стрибка», - розповідає Сергій Прокопенко.

- І яке відчуття було під час першого стрибка з парашутом?

- Особливою боязні не було. Звичайно, відчувалася невелика тривога, але вона зникла після вдалого приземлення. Зараз на моєму рахунку вже близько 600 стрибків з парашутом. Але перший, звичайно ж, не забувається. До речі, до служби в армії я зробив 60 стрибків.

- А що після закінчення училища? Ви встигли попрацювати за фахом?

Захоплення - Так, після закінчення училища я отримав направлення на Алтайський тракторний завод. До речі, цікава історія цього підприємства. Сюди, в Рубцовськ, на початку війни був евакуйований Харківський тракторний завод. Працював він на оборону країни. Після перемоги підприємство так і залишилося працювати в нашому місті. Ось тут до призову в армію я і трудився слюсарем-ремонтником. Разом зі своїм другом Валерієм відвідували аероклуб, де продовжували стрибати з парашутом. Коли прийшов час строкової служби, я просив направити мене в повітрянодесантні війська. Але доля розпорядилася інакше, став ракетником. А після демобілізації повернувся до Рубцовська і продовжував працювати на заводі.

- Сергію Андрійовичу, здавалося б, Ви в житті визначилися. І раптом рішення виїхати до Харкова. Що спонукало вас на такий крок?

- Я вважаю, що в душі кожного з нас закладено величезне бажання до зміни місць, нових друзів і знайомств. Це і спонукало мене приїхати в це прекрасне українське місто. Тут же я знайшов сімейне щастя. У мене є дружина - Надія Михайлівна, син Андрій, невістка Марина і внучка Анна.

- Приїхавши до міста Харків, Ви спочатку працювали в трамвайно-тролейбусному управлінні. Продовжували займатися парашутним спортом?

Сергій Прокопенко з Валерієм Гуровим - Безумовно. Більш того, деякий час навіть працював у Харківському аероклубі імені Валентини Гризодубової. Тут же я познайомився з Валерієм Гуровим і Григорієм Юськевичем, які працювали на КП «Харківводоканал». Разом стрибали з парашутами, разом зустрічали свята. І саме за порадою друзів вирішив влаштуватися на це відоме підприємство.

- І з чого ж почалися Ваші трудові будні?

- Влаштувався я слюсарем-ремонтником ділянки обслуговування підкачувальних насосних станцій. Колектив дібрався дружний і високопрофесійний, так що я досить швидко вивчив специфіку роботи. У наші обов'язки входить профілактика та ремонт насосного обладнання на підкачувальних водопровідних станціях. Звичайно, роботи вистачає з головою, адже обладнання повинно постійно перебувати в справному, робочому стані. До речі, останнім часом керівництво КП «Харківводоканал» подбало про те, що до нас надходить нове німецьке насосне обладнання. Це дозволяє значно підвищити надійність роботи підкачувальних станцій.

Під час інструктажу - Сергію Андрійовичу, дякуємо за цю цікаву бесіду. І ще одне: настав Новий рік, що б ви побажали своїм друзям і всім харків'янам?

- Кожна людина мріє про те, що новий рік буде набагато краще і щасливіше, ніж минулий. Тому я теж приєднуюся до побажань великого щастя, міцного здоров'я, благополуччя та мирного неба над головою. А ще важливо те, щоб у кожної людини було захоплення і неважливо, що це - гра в шахи або подорож по країні. Тоді живеться веселіше та радісніше.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору