Кажуть, що всі, навіть фантастичні бажання, які загадуються в новорічну ніч, обов'язково збуваються. У це ще з дитинства вірить і Марина Копилова, яка зараз працює провідним інженером комунального підприємства «Харківводоканал». Тому і тепер, незадовго до Нового року, разом із чотирирічною донькою Іриною вони вже писали першого листа Діду Морозу, в якому висловили побажання великого щастя їх дружній родині. А ще вони разом намалювали авторські новорічні листівки, які подарують родичам і друзям. До речі, виготовленням новорічних листівок Марина Копилова займалася ще в шкільні роки. З тих пір ця традиція увійшла міцно в її життя.
«Вийшло так, що я вчилася в Харківській школі №30, де також функціонувала і школа мистецтв. Ось із першого класу я з задоволенням відвідувала заняття з образотворчого мистецтва, а також грала на віолончелі. Ці заняття відбирали практично весь вільний час, але я про це анітрохи не шкодую, адже це мені в якійсь мірі стало в нагоді в дорослому житті. Зокрема, залучаю до творчості доньку Ірину, яка вже займається танцями та старанно малює», - розповідає Марина Копилова.
- Марино В'ячеславівно, після закінчення школи Ви продовжили займатися мистецтвом?
- Вийшло так, що після закінчення школи я здала свої документи до Харківського гідрометеорологічного технікуму. Поступила, старанно вчилася, була частим гостем в бібліотеці, з захопленням брала участь в суспільному житті технікуму. А ось коли я вчилася на останньому курсі, мені запропонували попрацювати лаборантом в кабінеті хімії. Після закінчення технікуму я ще якийсь час працювала лаборантом, а потім мене запросили на посаду метеоролога в Харківський аеропорт. У той же час я мріяла і про вищу освіту, а тому без відриву від виробництва вчилася в Харківському інженерно-будівельному інституті на факультеті «Водопостачання та водовідведення». До речі, з часом отримала диплом магістра державного управління, закінчивши Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
- В інституті Ви придбали нову спеціальність. Роботу метеоролога довелося залишити?
- Коли я вчилася в інституті, то познайомилася з майбутнім чоловіком Артемом, який навчався зі мною на одному курсі та працював в КП «Харківводоканал». Ось я і вирішила змінити професію та влаштувалася майстром внутрішньобудинкових мереж Московського району Комплексу «Харківводовідведення». Робота цікава, але досить клопітка - адже ми обслуговували близько 350 житлових будинків центральної частини міста. колектив підібрався сумлінний, досвідчений, всі завдання виконували якісно і в строк. Обсяги роботи були великі - ремонтували і проводили заміни внутрішньобудинкових каналізаційних мереж. І тут в організації виробничого процесу, забезпеченням необхідними матеріалами нам велику допомогу надавали начальник ремонтно-експлуатаційної дільниці Московського району Віталій Ілліч Федоренко та його заступник Олександр Михайлович Бік. Різні ситуації бували в роботі, але ми всі разом завжди знаходили вірне рішення.
- Марино В'ячеславівно, п'ять років тому в структурі підприємства відбулися зміни, і в результаті цього Вас призначили на нову посаду - провідним інженером виробничо-технічного відділу Комплексу «Харківводовідведення». Як швидко відбулася адаптація?
- До цього призначення я трохи пропрацювала начальником виробничо-технічного відділу на Безлюдівських очисних спорудах. Тому певний досвід роботи у мене вже був - ось він і допоміг мені досить швидко вникнути в специфіку роботи відділу, зрозуміти ті завдання, які нам необхідно було вирішувати. До того ж мені пощастило ще і в тому, що керівником відділу виявився досвідчений і вмілий Роман Іванович Шкільнюк. Від нього я отримала багато цінних порад, слушних пропозицій, що і допомогло мені досить швидко адаптуватися в новому колективі. Серед головних завдань - аналітичний аналіз стану справ в роботі Комплексу «Харківводовідведення», планування перспективної діяльності та внесення конкретних пропозицій щодо реалізації розроблених проектів. Загалом, вносимо і свою вагому частинку праці в успішну роботу Комплексу «Харківводовідведення».
- Як то кажуть, до новорічних свят рукою подати. Чи будете відзначати в колективі Новий рік?
- Обов'язково, адже це давня традиція. Побажаємо один одному удачі в трудових справах і сімейного благополуччя. Кожен з нас загадає бажання, яке повинно обов'язково збутися. А потім святкування продовжиться вдома, у сімейному колі біля зеленої лісової красуні. А наша донька Іринка зіграє святкову мелодію на синтезаторі... Так що, друзі, з новорічними святами вас!
Інтерв'ю провів Ігор Тесло