Долю, кажуть, не обдуриш і не проведеш. У цю народну мудрість свого часу повірив і методист адміністративно-господарського управління підприємства, тренер футбольної команди КП «Харківводоканал» Геннадій Аксьонов. Тоді він навчався в Харківському педагогічному інституті імені Г.С. Сковороди, грав за футбольну команду вузу і подавав непогані надії на майбутнє. Одного разу футбольний матч відвідав відомий тренер «Металіста» Євген Лемешко. Йому сподобалася гра Геннадія Аксьонова, і він запросив хлопця зіграти за дублюючий склад команди. Але людина припускає, а розміщують на небі. Якраз напередодні гри у нього дуже сильно розпухла нога, і про вихід на поле не могло бути й мови. Така ж історія повторилася і за рік. Знову Геннадія Аксьонова запросили до головної команди міста, і знову зіграти не дозволила травма. Але Геннадій Аксьонов не з тих, кого зупиняли труднощі, і продовжував наполегливо займатися улюбленою грою мільйонів.
«Пам'ятається, батько жартував: мовляв, я народився з футбольним м'ячем в руках. І це дійсно так. У дитинстві весь час я проводив з м'ячем - у дворі, в школі або під час відпочинку. Ці футбольні гени, як я думаю, мені передалися від батька. Свого часу Леонід Семенович грав за міські спортивні клуби «Динамо», «Торпедо», чугуївський «Старт», а потім перейшов на тренерську роботу. Я часто бував у нього на тренуваннях і багато чому навчився. Згодом я почав займатися футболом у ДЮСШ №7 у відомого харківського тренера Михайла Наседкина. Це, без перебільшення, видатний фахівець, який підготував ряд відомих футболістів країни, в тому числі і Володимира Безсонова. Ми брали участь в різних турнірах і домагалися хороших результатів», - розповідає Геннадій Аксьонов.
- Геннадію Леонідовичу, ми вже розповідали про те, як грали за футбольну команду Харківського педагогічного інституту, і що травми не дозволили Вам спробувати свої сили в «Металісті». Як далі склалася Ваша спортивна кар'єра?
- Потім деякий час пограв у 2-й лізі чемпіонату країни за харківський «Маяк», а після зайнявся тренерською роботою. Зокрема, на заводі «Комунар» створив боєздатний колектив, який успішно виступав на різних турнірах. І ось в один із днів генеральний директор КП КГ «Харківкомуночиствод» Іван Корінько запропонував допомогти організувати дитячі спортивні змагання. Я погодився, турнір пройшов на високому організаційному рівні і, як то кажуть, всі залишилися задоволені. А ще через якийсь час Іван Васильович запросив мене попрацювати на підприємстві спортивним інструктором, і я прийняв цю пропозицію.
- Відомо, що з Вашим приходом на підприємство спортивні досягнення трудівників в різних видах спорту стали вагомими. Напевно, і в футболі намітився прорив?
- Ну, в цьому була не тільки моя заслуга. Всебічну допомогу спортивному руху надавали Іван Корінько, В'ячеслав Рибинський, Віктор Булгаков і багато інших. Тому і вікторії не змусили себе чекати. Перший відповідальний футбольний турнір - першість Харкова серед ветеранів відбувся в 2000 році. Виступили гідно і стали володарями срібних медалей. Переможцем стала команда, за яку виступали колишні професійні гравці команди «Металіст». Згодом були учасниками чотирьох чемпіонатів України серед ветеранів з міні-футболу. І хоча піднятися на п'єдестал пошани нам не вдалося, адже конкуренція була дуже жорстка, все ж виступали на дуже пристойному рівні. Демонстрували футбольну майстерність в чемпіонаті Харківського району і спортсмени Безлюдівських очисних споруд. А ще наша команда успішно виступала в чемпіонаті Харкова з пляжного футболу. Загалом, футбол міцно увійшов в спортивне життя КП «Харківводоканал» і продовжує стрімко розвиватися. Це стало можливим завдяки великій увазі до наших спортивних справ генерального директора КП «Харківводоканал» Віталія Панова і голови первинної профспілкової організації Наталії Муравйової.
- Геннадію Леонідовичу, підбиваючи підсумки спортивного року, що можна сказати?
- Вважаю, що в цьому сезоні спортсмени міні-футбольної дружини КП «Харківводоканал» виступили дуже успішно. Команда підприємства стала переможцем традиційної обласної спартакіади серед працівників житлово-комунального господарства. У фінальному поєдинку ми зустрілися з серйозним суперником - КП «Шляхрембуд». Матч пройшов у дуже запеклій боротьбі, і лише перед фінальним свистком нам вдалося забити переможний гол і виграти зустріч з рахунком 1:0. Також стали володарями срібних медалей на представницькому турнірі серед ветеранів - розіграш Кубка Вовчанської районної ради. У вирішальному поєдинку зустрілися з господарями турніру, які на цей раз виявилися трішки майстернішими і здобули перемогу з рахунком 3:2. Набралися ми необхідного досвіду і під час проведення турніру з міні-футболу серед команд-учасниць Асоціації «Укрводоканалекологія», який відбувся на спортивній базі «Місто спорту» (м. Київ). Ми успішно подолали груповий турнір і в матчі плей-офф грали з майбутнім переможцем - господарями змагань. Матч програли з мінімальним результатом, але залишилися цілком задоволеними своїм виступом. Зараз беремо участь в розіграші осіннього Кубка Універ із міні-футболу. Тут також виступаємо на рівні.
- Уже залишилося недовго до святкування Нового року та Різдва Христового. Щоб Ви побажали колективу КП «Харківводоканал»?
- Усім - великого щастя, міцного здоров'я, трудових звершень і сімейного благополуччя. А спортсменам, крім цього, нових перемог і досягнень!
Інтерв'ю провів Ігор Тесло