1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Вікторія Сазонова: важливі проекти впроваджуються в життя

Вікторія Сазонова Майже 20 років працює на КП «Харківводоканал» Вікторія Сазонова, яка зараз є головним технологом служби головних спеціалістів. Вона згадує, що її перше знайомство з підприємством відбулося в той час, коли вона вчилася в Харківській академії міського господарства імені О.М. Бекетова на факультеті «Інженерна екологія міст». Навчальну практику вона якраз і проходила в службі артезіанського водопроводу та насосних станцій ТВО «Харківкомунпромвод». Начальник цієї служби Віктор Володимирович Попков ознайомив студентку з виробничим процесом, з колективом і Вікторія Сазонова відразу відчула себе тут, як в згуртованій трудовій сім'ї. При цьому треба врахувати ще й те, що на КП «Харківводоканал» тривалий час в бухгалтерії працювала її мати - Олена Іванівна, а також працював водієм на Диканівських очисних спорудах батько - Володимир Петрович. Все це і зробило вирішальне значення на професійний вибір Вікторії Сазонової: після закінчення вузу вона прийшла працювати інженером-технологом на КП КГ «Харківкомуночиствод».

В сімейному колі «Батьки мої із Закарпаття, але потім переїхали до Харкова. Тут я пішла в школу, старанно вчилася і активно брала участь в діяльності різноманітних творчих гуртків. Особливо запам'яталася мені вчитель музики Лідія Володимирівна Литвинова, яка зуміла прищепити нам любов до прекрасного мистецтва. Наш шкільний колектив часто відвідував дитячі садки, в яких радував маленьких глядачів цікавими виставами. А потім настав час задуматися про майбутнє. Мені подобалися дві професії - лікаря і еколога. Порадившись з батьками, зупинила свій вибір на Харківській академії міського господарства. Там я і почала поглиблено вивчати питання, пов'язані з екологічною тематикою та проблематикою», - розповідає Вікторія Сазонова.

- Розкажіть, Вікторіє Володимирівно, з чого почалася трудова діяльність на підприємстві?

Вікторія Сазонова з колегами - Почну з того, що певний досвід роботи за фахом я вже мала. Тому не становило особливих труднощів в оволодінні специфіки очищення стічних вод. Тим більше, що велику допомогу надали на початку досвідчені фахівці, які працювали в цьому дружному колективі. Особливо мені подобалося безпосередньо відвідувати міські очисні споруди - Диканівській і Безлюдівський, де я практично детально вивчала процеси очищення стічних вод. А в 2011 році, коли відбулася реорганізація, і було створено єдине комунальне підприємство «Харківводоканал», мої обов'язки збільшилися, і тепер з колегами довелося займатися ще й питаннями підготовки питної води.

- Відомо, що багатьох харків'ян в першу чергу хвилюють питання, пов'язані з якістю питної води. Як ідуть тут справи?

- Якості питної води на підприємстві завжди приділяється велика увага. Здійснюється постійний контроль, який свідчить про те, що основні параметри якості питної води завжди в нормі. Водночас на підприємстві здійснюється цілий комплекс робіт з модернізації виробничих процесів. Зокрема, великими темпами проводяться перекладки ділянок магістральних водопроводів. І ще одне нововведення. На 25-й водопровідній насосній станції реалізується пілотний проект по дохлорування води не рідким хлором, а більш безпечним реагентом - гіпохлоритом натрію. Згодом ця технологія буде впроваджена на всіх водопровідних насосних станціях Харкова.

- Вікторіє Володимирівно, з питною водою ситуація зрозуміла. А що нового планується у водовідведенні?

- І в цьому напрямку є ряд цікавих і важливих задумів. Зокрема, зараз реалізується масштабний інвестиційний проект «Удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд м. Харкова», який здійснюється за рахунок коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку. В ході його реалізації передбачена повна реконструкція міських очисних споруд водовідведення №1 і №2, починаючи від механічного очищення стічних вод і до глибокої очистки від біогенних сполук. Також буде побудований комплекс з переробки та зброджування осаду, отримання біогазу, з якого згодом буде вироблятися електроенергія для потреб підприємства. Загалом, реалізація цього проекту дозволить здійснити «прорив» в різних напрямках, в тому числі і екологічному.

Вікторія з чоловіком та дочкою - Ви дуже цікаво і захоплююче розповіли про ті проекти, які реалізуються на підприємстві. А як з домашніми, як би сказати, «проектами»?

- Що я можу сказати? У нас з чоловіком є донька Ксенія, яка в цьому році пішла в 1-й клас. Тому всі наші турботи з Олегом цілком присвячені улюбленій учениці. З дочкою На це йде практично весь вільний час. Хоча, все-таки викроюю трохи часу для свого захоплюючого заняття рукоділлям - вишивання бісером. Тут є вже і певні успіхи. На одному з творчих конкурсів, що проводився на підприємстві, я зайняла почесне друге місце. Але зупинятися на цьому не думаю.

Є тут у мене і свій безкомпромісний поціновувач - моя молодша сестра Світлана. Вона також працює на КП «Харківводоканал» в департаменті збуту. Словом, сімейна трудова династія не переривається.

А ще, я думаю, що можливо і Ксенія в майбутньому поповнить ряди цього славного колективу.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору