1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Артур Стародубцев: батьківським водійським шляхом

Артур Стародубцев Прийнято вважати, що діти в багатьох випадках обирають в майбутньому батьківську професію, таким чином, продовжуючи їх трудові справи та традиції. Про це розповідає і водій комунального підприємства «Харківводоканал» Артур Стародубцев, який працює на самоскиді КрАЗ. Його батько Олексій Миколайович давно трудиться водієм самоскида на цьому ж підприємстві. Тому в дитинстві син часто чув у сімейних розмовах про трудові справи батька, цікаві історії про нелегку, але таку важливу професію.

Артур Стародубцев Пізніше, коли він підріс, батько іноді брав його з собою на роботу і там Артур безпосередньо спостерігав за роботою потужної автотехніки, якою керували звичайні, але в той же час вмілі та майстровиті люди. Ось тоді він твердо вирішив освоїти професію батька і планомірно йшов до поставленої мети.

«Після школи вступив до Харківського професійно-технічного училища №9. Тут старанно освоював ази водійської майстерності, яким навчали досвідчені викладачі. В училищі придбав дві спеціальності - автослюсаря - водія і газоелектрозварника», - розповідає Артур Стародубцев.

- Артуре Олексійовичу, напевно, після навчання настав час вибору підприємства. Так?

З Сергієм Бовкуном - Тут, як то кажуть, двох думок бути не могло. Адже з батьками ще під час навчання вирішили, що буду обов'язково працювати на КП «Харківводоканал». Ось так і почав працювати водієм КрАЗа в комплексі «Харківводовідведення». У перший час дуже знадобилися настанови і поради мого батька і напарника Сергія Бовкуна. У разі необхідності вони підказували, як правильно вчинити в тій чи іншій ситуації. Намагався якомога швидше заглибитися в усі нюанси професії, навчитися ефективно працювати.

Артур Стародубцев - Скажіть, а чи існують секрети водіння такої великої автотехніки?

- Звичайно ж, є різниця в водінні, наприклад, легкового автомобіля і вантажного. Але при цьому, завжди треба бути дуже уважним під час руху, не відволікатися і пильно стежити за дорогою. Це незмінні постулати під час водіння будь-якого автотранспортного засобу.

- Артуре Олексійовичу, ви берете безпосередню участь під час ліквідації аварій і перекладань каналізаційних мереж. Які тут, скажімо так, пріоритети?

- По-перше, автотранспортний засіб повинен знаходитися завжди в повній готовності. Тому намагаюся приділяти достатньо часу для того, щоб оглянути самоскид і в разі необхідності усунути ту чи іншу поломку. А в безпосередній роботі слід своєчасно і якісно виконувати свої службові обов'язки, такі як, зокрема, вивезення ґрунту з місця розкопок.

Артур Стародубцев - Напевно, є на вашій пам'яті і проведення робіт, які запам'яталися?

- Безумовно. Ось, наприклад, нещодавні роботи в районі Харківського зоопарку. Тут довелося чимало потрудитися, щоб успішно впоратися з поставленими завданнями. Але давно відомо те, що чим складніше завдання, тим цікавіше з ним справлятися.

- Довелось чути про те, що, мовляв, професія водія часто одноманітна. Чи так це?

- На мій погляд - це не відповідає дійсності. Кожен день, виходячи в рейс, на тебе чекають нові завдання, до виконання яких доводиться підходити іноді і неординарно. До того ж у нас прекрасний колектив, а тому нудьгувати ніколи не доводиться. До речі, завдяки зусиллям керівництва підприємства оновлюється і автотранспортний цех. Ось найближчим часом і я буду працювати на новому сучасному зарубіжному самоскиді.

- Артуре Олексійовичу, кажуть, що вчитися ніколи не пізно. Ви з цим згодні?

Артур Стародубцев - Звичайно. Тому, працюючи на комунальному підприємстві «Харківводоканал», заочно закінчив Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова. Упевнений, що знання, отримані у вузі, мені обов'язково стануть в нагоді, тим більше, що добре вивчив профільні напрямки підприємства - водопостачання, водовідведення та очищення вод.

- В одній з пісень є такі слова - найважливіше погода в домі. Перефразовуючи їх, скажіть, а як у вас із домашнім кліматом?

- Все в порядку. Разом із дружиною виховуємо сина Артема, який відбирає у нас левову частку вільного часу. Намагаємося з дитинства прищепити йому все те хороше, яке свого часу передали нам наші з дружиною батьки.

Артур Стародубцев - Загалом, Артур Олексійович, є ймовірність того, що Артем продовжить професійну династію?

- Про це ще ой як рано говорити, адже сину виповнилося лише чотири рочки. А взагалі-то, напевно, не будемо наполягати на певному виборі тієї або іншої професії. Сподіваюся, Артем сам обере свою дорогу і обов'язково її подолає.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору