Цієї весни в Харкові відбулися два престижних турніри - чемпіонат світу з кемпо і чемпіонат Європи з козацького двобою. До столиці Слобожанщини приїхало багато прославлених майстрів єдиноборств зі всіх куточків світу. Примітно і те, що в них узяв участь відомий харківський спортсмен, фахівець відділу по роботі з органами державної виконавчої служби та контролю Управління безпеки КП «Харківводоканал» Владислав Сухоруков. Його виступи на цих змаганнях можна назвати успішними, адже на чемпіонаті світу з кемпо (версія «Сабмішн») і чемпіонаті Європи з козацького двобою (версія «Грепплінг») він виграв срібні медалі. З цими високими спортивними досягненнями його гаряче привітали харківські вболівальники. Але в глибині душі Владислав Сухоруков був не зовсім задоволений своїми виступами. І на те були вагомі причини. Майже два роки тому він отримав дуже серйозну травму плеча і тільки в лютому нинішнього року приступив до тренувань.
«Дійсно, травма виявилася серйозною, і лікарі запропонували зробити складну операцію. Але гарантію про те, що я і далі буду професійно займатися спортом, вони не давали. У ті дні я багато думав про це, радився з рідними і друзями і, врешті-решт, вирішив відмовитися від хірургічного втручання. Це був досить складний час, приходили навіть думки про те, щоб завершити свою спортивну кар'єру. Але іншої думки був мій рідний брат і тренер Станіслав. Та й я прекрасно розумів, що без спорту не зможу повноцінно жити. Ось так потихеньку і приступив до тренувань. Поступово збільшував навантаження і тут мені неоціненну допомогу надали масажисти - реабілітологи. Тому, можна сказати, що до чемпіонатів світу і Європи підійшов майже в ідеальній для мене формі», - розповідає Владислав Сухоруков.
- А чому «в майже ідеальній формі»?
- Справа в тому, що протягом великого відрізку часу я не брав участі в змаганнях, а це негативно позначилося на моїй спортивній формі. Детально проаналізувавши свої виступи на цих престижних турнірах, зазначу, що обидва фінальні двобої я програв лише в додатковий час. При цьому, не збираюся займатися, як то кажуть, самозаспокоєнням і буду серйозно готуватися до реваншу на цих чемпіонатах.
- До речі, а чи допомагає Вам спорт у роботі?
- Безумовно, але про все по порядку. Першим моїм наставником був тренер з греко-римської боротьби в спортивній школі Віктор Володимирович Тарасенко. Під його керівництвом я ставав неодноразовим призером чемпіонатів України, успішно виступав на міжнародних турнірах і став кандидатом у майстри спорту. Коли навчався в університеті внутрішніх справ, захищав його честь у змаганнях з боротьби самбо. Після закінчення університету був на
оперативній роботі і дослужився до начальника відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів одного з райвідділів міста Харкова. На заслужений відпочинок вийшов у званні майора міліції. Деякий час працював начальником охорони одного з нічних клубів міста, а в 2011 році став працювати на КП «Харківводоканал». І, де б не працював, заняття спортом завжди мені допомагали.
- Скажіть, а яка є специфіка Вашої професії?
- Разом з представниками органів державної виконавчої служби ми ведемо відповідну роботу з неплатниками комунальних послуг, які надає наше підприємство. На жаль, такі нинішні реалії, що ще є чимало харків'ян, які в силу тих чи інших обставин систематично відмовляються платити за надані послуги водопостачання та водовідведення.
- Як в таких випадках діють співробітники відділу?
- Відразу скажу, що ми завжди намагаємося входити в положення тих людей, які на якомусь етапі потрапили в дуже скрутне становище і в силу об'єктивних причин не можуть здійснювати своєчасні платежі. Але є і, скажімо так, категорія свідомо злісних неплатників. Ось до них доводиться застосовувати більш суворі санкції. І все одно намагаємося не доводити справу до крайнощів.
- Владиславе Миколайовичу, кажучи про злісних порушників, скажіть, про які суми йдеться, і які методи впливу застосовуються?
- Суми боргів бувають різні, і іноді заборгованість обчислюється десятками тисяч гривень. Коли вмовляння ні до чого не приводять, арештовується майно боржника. І в більшості випадків неплатники розраховуються з боргами.
- А з якими категоріями людей доводиться мати справу?
- Люди зустрічаються різні. Чого гріха таїти, трапляються і алкоголіки, і наркомани, а тому треба бути завжди готовим до різних непередбачених ситуацій. Від деяких з них можна чекати всього, що завгодно, аж до нападу із застосуванням зброї. Але за багато років роботи, як в правоохоронних органах, так і на підприємстві, вже виробилася професійна звичка стрімко приймати вірні рішення. Діяти так, щоб в результаті ніхто не постраждав. Скажу і про те, що у відділі працюють справжні професіонали своєї справи. Ми розуміємо один одного з півслова, і в цьому запорука успіху.
- Владиславе Миколайовичу, скажіть, а які спортивні плани на майбутнє?
- Почну з того, що разом з братом Станіславом створили академію Steep Cobras з бразильського джиу-джитсу. До речі, тут проводяться тренування і по інших напрямках, зокрема таким, як самооборона, змішані єдиноборства. В даний час працюємо над відкриттям школи легенди бразильського джиу-джитсу і змішаних єдиноборств Ройса Грейсі. Вже є попередня домовленість, і думаю, все у нас вийде. А ще незабаром він відвідає Харків, і сподіваюся, під час семінару стану власником пурпурного пояса з бразильського джиу-джитсу. Що стосується найближчих змагань, то в вересні в Римі пройде чемпіонат Європи з бразильського джиу-джитсу, і плануємо з братом взяти в ньому участь. Є у мене і ще одне цікаве заняття - закінчив курси масажу і отримав сертифікат кваліфікованого фахівця. Це також гарна підмога для того, щоб допомагати людям.
Інтерв'ю провів Ігор Тесло