1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Євгенія Бруснікіна: всі діти для нас як рідні

Євгенія Бруснікіна З особливим натхненням директор дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Факел» КП «Харківводоканал» Євгенія Бруснікіна згадує свої дитячі роки, коли вона щоліта, всі зміни, проводила в дитячому таборі релейного заводу - «Сонячна галявина». Справа в тому, що тут працював її батько Юрій Львович. Ось він і брав свою доньку, де вона разом з подругами і друзями цікаво і захоплююче проводила час. А ще Євгенія була активним учасником різних заходів - творчих гуртків, концертів, спортивних ігор і дискотек. Все це їй дуже подобалося, і вона щороку з нетерпінням очікувала канікули. Про те, що колись і сама буде причетна до організації відпочинку та оздоровлення дітей, в ті роки якось і не думала. Але сталося те, що й мало статися.

Євгенія Бруснікіна У 90-х роках минулого століття Євгенія Бруснікіна працювала вже тривалий час вихователем у дитячому саду. І ось одного разу батько розповів їй про цікаву пропозицію. В тоді ще дитячому таборі «Факел» ТПО «Харківкомунпромвод» з'явилася вакансія керівника. Чому б їй, маючи солідний досвід роботи з дітьми, не спробувати себе в новому амплуа? Потім була зустріч з керівництвом підприємства і профспілки, де і обговорили всі нагальні питання, пов'язані з її роботою на новому місці. Ось так в 2001 році Євгенія Юріївна почала працювати в «Факелі».

Євгенія Бруснікіна «Вже близько 20 років я очолюю заклад оздоровлення та відпочинку«Факел». Якщо можна так сказати, знайшла своє покликання, робота приносить справжнє задоволення і радість. Постійно вдосконалюємо підходи до виховання дітей, використовуємо кращий досвід в цьому напрямку. Але це не прийшло само собою, до цієї мети довелося йти довгі роки. Після закінчення середньої школи я вступила до Харківського технікуму залізничного транспорту на спеціальність «Автоматика і телемеханіка на залізничному транспорті». На той час це була цікава і престижна професія і закінчила технікум з червоним дипломом. Згодом я ще вчилася на заочному відділенні в Харківському інституті інженерів залізничного транспорту, але так склалися життєві обставини, що врешті-решт отримала диплом спеціаліста молодших класів Харківської гуманітарно-педагогічної академії», - розповідає Євгенія Бруснікіна.

Євгенія Бруснікіна - Євгеніє Юріївно, а з чим пов'язана зміна навчальних пріоритетів?

- Справа в тому, що прийшов час, коли доньку Олю треба було влаштовувати в дитячий сад. Але вільних місць не виявилося, і мені для того, щоб вирішити це питання, запропонували попрацювати вихователем. Я погодилася, мені подобалося виховувати малюків і готувати їх до занять в школі. А потім, як я вже розповідала, мені надійшла пропозиція очолити «Факел».

- Скажіть, а які були Ваші перші кроки в новій іпостасі?

Євгенія Бруснікіна з однодумницями - Спочатку я розповім про нашу установу оздоровлення та відпочинку «Факел». Розташований він у мальовничій лісопарковій зоні. Тут прекрасна природа, лікувальне лісове повітря, вранці співають птахи. У дітей прекрасні можливості для відпочинку, оздоровлення та занять спортом. Звичайно ж, в першу чергу довелося зайнятися поліпшенням побутових умов проживання дітей, в тому числі і ремонтом приміщень. Велику допомогу в цьому нам надають керівництво підприємства та профспілкової організації. Не дивно, що «Факел» протягом багатьох років по праву є однією з кращих дитячих оздоровниць Слобожанщини. До речі, наш заклад працює у чотири зміни, в кожній з яких відпочиває 131 дитина і у нас не буває вільних місць. Діти працівників підприємства користуються пільгами, і їхні батьки оплачують лише 30% від вартості путівки. Але тут відпочивають не тільки вони, а й хлопчики й дівчатка, батьки яких не працюють на КП «Харківводоканал». Варто відзначити, що в Харківській області функціонує понад 35 дитячих таборів, між ними існує своєрідна конкуренція, але ми впевнено з нею справляємося.

- Євгеніє Юріївно, а які нові форми виховання дітей практикуються в «Факелі»?

Відпочинок у - Насправді їх багато, вони різноманітні, а в першу чергу зазначила б величезне бажання вихователів пробудити в кожній дитині і допомогти розкрити свій певний індивідуальний талант. І це у нас, безумовно, виходить. Також велику увагу приділяємо, як то кажуть, музичному напрямку. Зокрема, підйом, і відбій дітей у нас проходить під авторські пісні. Існує і гімн «Факела», який виконується в урочистих випадках. І, звичайно ж, у нас постійно поповнюється пісенний репертуар і вже є цілий збірник. Пісні написані вихователями, дітьми і моїм батьком.

Відпочинок у Ще одне цікаве нововведення - у нас під час відпочинку діти не користуються мобільними телефонами. Замість цього вони більше спілкуються один з одним, беруть участь в роботі різноманітних гуртків, займаються спортом, творчо відпочивають, словом, діти повністю зайняті корисними справами. Важливо і те, що програми змін завжди відрізняються одна від одної. Ось і в цьому році розробили насичені і яскраві програми для кожної зміни. В цьому році вони пройдуть під гаслами: «Знайди свій улюблений колір літа», «Свято кожен день», «Створи і блисни в своєму шоу!» та «Подорожуй, відкривай, пізнавай».

- Напевно, для того, щоб всього цього досягти, важливо мати команду однодумців?

Відпочинок у - Я теж так вважаю. Тому для роботи в команді підбираю досвідчених, закоханих в свою роботу професіоналів. Перевагу віддаю тим, хто раніше відпочивав у таборі або працював з дітьми під час практики. Адже колись і я, навчаючись в технікумі, пройшла подібну школу. А головне - підібрати людей творчих, неординарно мислячих, і по-справжньому люблячих дітей. Тут би я відзначила Наталію Свиридову, Світлану Головню, Тетяну Мелкунян та Інесу Шифрін. Знаковим для табору є і те, що в «Факелі» чимало вихователів, які раніше були нашими вихованцями. Це, зокрема, Олександра Діхтяренко і Владислав Григоренко. Маючи такі надійні і професійні кадри, ми з упевненістю дивимося в майбутнє.

- Євгеніє Юріївно, а як батьки тих дітей, які відпочивають у «Факелі», відгукуються про нього?

- Відгуки тільки позитивні, багато батьків вважають, що це табір справжнього сімейного типу. Адже тут до хлопчиків і дівчаток ставляться як до рідних дітей. І це для нас найкраща похвала.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору