У кожної дорослої людини є надійне місце для зберігання предметів і сувенірів, які в дитинстві приносили їй багато щасливих хвилин і радості. Контролер абонентного відділу Основ'янського і Слобідського районів комунального підприємства «Харківводоканал» Анна Рильцева особливо дбайливо ставиться до золотої юніорської медалі першості України з легкої атлетики, яку вона виграла в 1996 році.
Слід зазначити, що ця нагорода була завойована в особливо непростих змаганнях з п'ятиборства. Сюди входять різні спортивні дисципліни, а тому для успішного виступу в них треба готуватися в основному за індивідуальною програмою. І тут Ганні дуже пощастило, адже її наставником був відомий харківський тренер Микола Миколайович Халаїм. Під його керівництвом юна спортсменка і домоглася переможних результатів.
«Народилася я в Харкові, вчилася у звичайній школі. З першого класу почала активно займатися спортом. Також надалі виступала в шкільному хорі, відвідувала театральну студію і займалася танцями. Але все ж, перевагу віддала спортивних заняттям, а саме легкій атлетиці. Виступала за школу на різних змаганнях і там, як то кажуть, потрапила на замітку тренерам Харківського училища фізичної культури №1. Після закінчення 6-го класу мені і запропонували продовжити навчання вже в УФК №1. Там під керівництвом Миколи Миколайовича Халаїма почала серйозно займатися багатоборством. Тренувалася старанно, що, врешті-решт, і дозволило успішно виступити на юніорській першості України», - розповідає Анна Рильцева.
- А як склалася ваша подальша доля після закінчення училища?
- Після закінчення училища, довелося вирішувати дилему: в який вищий навчальний заклад подавати документи? Хтось із друзів вирішив вступати до Харківської державної академії фізичної культури, інші - в Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, а я зупинила свій вибір на Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова. Поступила на престижний в той час факультет «Інженерна екологія міст». Навчалася на денному відділенні, потім перевелася на заочне навчання. Але в силу різних обставин вуз не закінчила. Життя склалося так, що поїхала працювати до Москви, а згодом повернулася до Харкова.
- Анно Віталіївно,чим ви вирішили зайнятися після повернення до рідного міста?
- По приїзді до Харкова працювала в торгівлі, а одного разу від знайомих дізналася, що на КП «Харківводоканал» потрібні працівники. Звернулася до відділу кадрів підприємства, і там мені запропонували роботу в абонентському відділі Ленінського та Жовтневого районів. Зустріли мене привітно, підказували і допомагали розібратися у всіх тонкощах справи. А ще хочеться висловити слова подяки Оксані Володимирівні Башлай, яка в той час очолювала відділ. Вона доклала багато зусиль для того, щоб я як якнайшвидше влилася повноцінним співробітником в трудовий колектив. А ще Оксана Володимирівна, як і я, вже давно займалася легкою атлетикою. Ось вона і залучила мене до участі в спортивних змаганнях. Тут відразу згадується Всеукраїнський спортивний турнір серед житлово-комунальних підприємств, який відбувся в Запоріжжі. Виступили успішно, в загальному заліку посіли призове місце.
- Загалом, можна говорити про те, що вам щастить у житті на зустрічі з хорошими і чуйними людьми?
- Безумовно. Я вже розповідала про тих прекрасних людей, які багато зробили для мого становлення. А зараз хотілося б відзначити і нинішнього керівника Павла Миколайовича Севостьянова. Він не тільки дає цінні поради по роботі, а й підказує, як правильно вчинити в тій чи іншій життєвій ситуації. Він настійно радить довчитися в вузі і отримати вищу освіту.
- Анно Віталіївно, як то кажуть, труд і спорт руч-об-руч йдуть?
- Можна сказати і так. Зараз я працюю контролером абонентного відділу Основ'янського і Слобідського районів. Під моїм контролем перебуває близько 300 організацій, підприємств, фірм з якими у КП «Харківводоканал» укладені відповідні договори на користування послугами водопостачання та водовідведення. Звичайно, з ними ведеться постійна робота - оформлення необхідних документів, перевірка і облік показань приладів обліку води, контроль своєчасної оплати. У більшості випадків ми знаходимо спільну мову і взаєморозуміння з керівниками організацій та фірм. А якщо і виникають певні неузгодженості, то разом вишукуємо шляхи їх вирішення. В силу особливостей професії, мені доводиться відвідувати чимало організацій і підприємств. І тут дуже до речі стають в нагоді активні спортивні заняття, завдяки яким без проблем, в будь-яку погоду, долаю великі відстані. Ось так спорт мені допомагає і в роботі.
- Напевно, і зараз, як то кажуть, продовжуєте дружити зі спортом?
- Обов'язково. До речі, брала участь в престижних змаганнях «Битва корпорацій». Зробила і свій внесок в переможні виступи команди підприємства. До речі, мій чоловік Олександр, також свого часу серйозно займався спортом. Разом з ним намагаємося прищепити любов до спорту і нашій доньці - школярці Яні. Мріємо, що вона зможе домогтися ще більш вагомих результатів, адже недаремно кажуть, що діти повинні перевершити своїх батьків.
Інтерв'ю провів Ігор Тесло