1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Сергій Книженко: передаю досвід і знання молоді

Сергій Книженко Трудова книжка може багато розповісти про її власника. В деяких із них чимало записів, що красномовно свідчить про те, що її власник довго не затримувався ні на одному робочому місці. А є й інші документи, де таких записів небагато. Насамперед такі люди і викликають велику повагу в трудовому колективі. Один з них - змінний майстер Комплексу «Харківводовідведення» комунального підприємства «Харківводоканал» Сергій Книженко.

Ще в листопаді 1970 року він прийшов на це підприємство і відтоді продовжує працювати в трудовому колективі. І які б посади не займав Сергій Петрович, він завжди користувався заслуженим авторитетом серед колег, з ним радилися, а керівництво ставило в приклад. За словами начальника аварійно-диспетчерської служби Олександра Загоруйка, на нього завжди можна покластися, він не підведе в скрутну хвилину, впорається з найскладнішим завданням. Звідки ж такі позитивні якості у Сергія Книженка?

В рідному селі «Моя батьківщина - село Ріпки, що на Богодухівщині. Виріс я в трудовій родині: мій батько, Петро Петрович, працював в місті Харкові на заводі імені Малишева, а мати, Марія Юхимівна, - в місцевому колгоспі імені Калініна. На домашні клопоти часу у батьків не завжди вистачало, тому ми з братом Юрієм допомагали їм по господарству. До навчання я теж ставився серйозно і після закінчення сільської школи вступив до Харківського технікуму зеленого господарства. Відучився, відслужив в армії і повернувся до Харкова», - розповідає Сергій Книженко.

- І що ж далі? Ви відразу влаштувалися на роботу в КП «Харківводоканал»?

- Так, відразу. Однією з причин, що мене спонукала влаштуватися саме на це підприємство, було те, що тут реально вирішувалося житлове питання. Почав працювати слюсарем аварійно-відновлювальних робіт в каналізаційному господарстві міста. Робота тут була відповідальною, адже доводилося виїжджати на ліквідацію аварійних ситуацій. Звичайно ж, перший час мені допомагали старші товариші, а в подальшому, набравшись досвіду, вже самостійно справлявся із завданнями. Згодом попрацював в диспетчерській службі. Тут доводилося приймати заявки на усунення аварійних ситуацій і організовувати бригади для їх оперативного ліквідування.

Брав участь і в ліквідації наслідків техногенної аварії на Диканівських очисних спорудах. Тут працювало багато моїх друзів, які, образно кажучи, показували справжнє геройство.

- Сергію Петровичу, ви вже довгий час працюєте змінним майстром. Як вдається вчасно справлятися з великим обсягом ремонтних робіт?

Під час нагородження - В першу чергу, слід відзначити те, що в аварійно-диспетчерській службі працюють справжні професіонали своєї справи. Це - бригадири Сергій Безрук, Сергій Кудрявцев і Дмитро Черкашин. Традиційно в підрозділі присутня спадкоємність поколінь, і заслужені працівники передають свій багатий досвід молоді. І я, так би мовити, беру активну участь в цьому процесі.

До речі, завдяки високій заробітній платі, зручному графіку, гідним умовам праці не виникає кадрової проблеми. Також керівництвом підприємства вирішуються всі питання, пов'язані з оновленням спеціального автотранспорту та обладнання. Все це загалом дозволяє успішно справлятися з поставленими завданнями керівництва Комплексу «Харківводовідведення», на чолі з Віктором Булгаковим.

- Ви пропрацювали на підприємстві майже 50 років. Це досить солідний термін. Які у вас спогади?

- Якщо згадати, як би мовиться, хронологію, то на початку моєї роботи на підприємстві, в основному, водопровідні мережі були або новими, або тільки прокладалися. Згодом, через різні об'єктивні причини, кількість ремонтних робіт на водопровідних мережах стало поступово збільшуватися. Пізніше ще й додалося обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Але головне, завжди були готові до будь-якого обсягу робіт і виконували її на совість.

- Скажіть, а хто з керівників протягом усього періоду запам'ятався в першу чергу?

В родинному колі - Знаєте, важко когось виділити, адже всі керівники відрізняються високим професіоналізмом, грамотним підходом до справи і неординарним рішенням виробничих питань. З деякими з них довелося не тільки працювати, а й відпочивати. Наприклад, свого часу, під час відпустки на одній з баз відпочинку у нас були своєрідні шахові змагання з Іваном Корінько. І як я не намагався, але так і не вдалося виграти у Івана Васильовича. Він запам'ятався високою майстерністю і непередбачуваними ходами на шахівниці...

- Сергію Петровичу, а хтось із ваших рідних і близьких працює на підприємстві?

- Так, зараз на КП «Харківводоканал» працює моя донька Вікторія. До речі, коли вона вчилася в школі, то дуже подобалося слухати мої розповіді про роботу, про людей, які кожний день підтримували надійну роботу мереж водовідведення, а в разі потреби їх ремонтували.

З дружиною Надією - До речі, а часто буваєте в рідному селі?

- Як тільки з'являється можливість, разом із родиною вирушаємо в Ріпки. Там у нас город, сад, так що роботи вистачає. І, звичайно ж, дивовижна і неповторна природа.

- А коли з'являється вільний час від домашніх клопотів, як його проводите?

- Із задоволенням ходжу на риболовлю і люблю збирати гриби. Але є у мене і ще одне хобі - серйозно займаюся садівництвом і експериментую з щепленням фруктових дерев. Вже є чим похвалитися, але на досягнутому не зупиняюся.

На природі - Сергію Петровичу, скоро Новий рік. Як плануєте його провести?

- Щодо планів, то зустріну Новий рік на роботі. Сподіваємося, що він пройде спокійно і не буде аварійних ситуацій. Але, в будь-якому випадку, перебуватимемо в повній готовності, щоб харків'яни в цей святковий день не відчули жодних незручностей. А по-іншому і бути не може.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору