Шкільні роки для багатьох людей на все життя запам'ятовуються як світле і незабутнє свято. З цим повністю згоден і Олександр Бусяк, який працює заступником директора з виробництва Комплексу водопідготовки «Дніпро» комунального підприємства «Харківводоканал».
Навчався він у Краснопавлівській середній школі №2 і з першого класу зарекомендував себе старанним учнем. Як і багато його ровесників, Володимир захоплювався спортом. Перевагу віддавав улюбленій грі мільйонів, футболу, і боротьбі дзюдо. А в старших класах також виступав за шкільну команду КВК і був гітаристом у вокальній групі.
Про те, куди вступати після закінчення школи, він особливо не замислювався. Доти, поки батько, Володимир Гаврилович, який і зараз працює електромонтером електротехнічної лабораторії КВ «Дніпро», не взяв його з собою і детально не ознайомив із виробництвом. Тут Олександр був дуже вражений потужним обладнанням і механізмами, якими легко і невимушено керували працівники. Тоді він і поцікавився у батька, в якому вузі можна придбати спеціальність, яка б дозволила і йому працювати в цьому надзвичайному царстві техніки.
«Він порадив мені вступати до Харківського політехнічного інституту на спеціальність «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод». Успішно склав іспити і був зарахований на перший курс. Час навчання збіг швидко і непомітно, багато часу проводив у бібліотеці, де знайомився зі спеціальною літературою. Після отримання диплома прибув на Комплекс водопідготовки «Дніпро», де в електротехнічній лабораторії виявилася вакантною посада інженера», - розповідає Олександр Бусяк.
- І як вас прийняли на виробництві?
- Мені дуже пощастило, що тут працював електромонтером мій батько. Він доклав зусиль для того, щоб я увійшов у курс справи, збагнув основи виробництва. Дуже вдячний і начальнику лабораторії Олексію Тютереву, головному інженеру Володимиру Ковиріну і колишньому керівнику підприємства Віктору Кузубу. Завдяки їх турботі швидко освоївся в колективі і працював нарівні з іншими.
- Олександре Володимировичу, ваш батько все своє трудове життя присвятив комунальному підприємству «Харківводоканал». А як же мама?
- Моя мама, Лідія Олександрівна, також понад 30 років пропрацювала на цьому підприємстві і завершила трудову діяльність інженером логістики. Зараз вона на заслуженому відпочинку. А я пишаюся тим, що теж є представником цієї трудової династії.
- Кажуть, що діти в професійному зростанні повинні домогтися більшого, ніж їхні батьки.
- На мій погляд, ця точка зору суперечлива. Робоча людина може все життя працювати на виробництві і домогтися колосальної майстерності та авторитету. Це я можу сказати і про свого батька. Я, в свою чергу, не тільки удосконалював майстерність, а й цілеспрямовано підвищував знання. Спочатку, в 2008 році, закінчив Національну академію державного управління при Президентові України та став магістром державного управління. Зараз отримую третю вищу освіту в Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова на факультеті «Водопостачання та водовідведення». До речі, мій дипломний проект про модернізацію КВ «Дніпро», зокрема блоку очисних споруд. Набуті під час навчання знання дуже допомагають мені на посаді заступника директора з виробництва КВ «Дніпро».
- Напевно, коло питань, яке ви вирішуєте, дуже велике. Що тут слід виділити в першу чергу?
- Дійсно, актуальних питань вистачає, як то кажуть, з головою. Однією з головних проблем, протягом багатьох років, є несвоєчасне наповнення водою Краснопавлівського водосховища з каналу «Дніпро-Донбас». У той час, коли вода з каналу повинна надходити в водосховище щороку навесні і восени, це відбувається один раз в 2-3 року. Внаслідок цього якість води погіршується, тому доводиться вирішувати завдання з її належного очищення. Ця проблема ускладнилася цього літа, коли в Україні гостро відчувався дефіцит хлору. Але завдяки професіоналізму трудового колективу і керівництва КП «Харківводоканал» на чолі з Віталієм Пановим вдалося працювати в звичайному режимі і перекачувати в необхідному обсязі питну воду харків'янам.
А ще в міру можливостей здійснюється модернізація та заміна обладнання, адже підприємство вже працює понад 35 років. Наприклад, свого часу була проведена модернізація тиристорних перетворювачів, заміна аналогової системи управління на цифрову і багато іншого. До речі, свої пропозиції щодо заміни обладнання надали в цільовій програмі «Енергозбереження та підвищення енергетичної ефективності КП «Харківводоканал» на 2019-2024 роки».
- Як ви вважаєте, в чому полягає успіх роботи Комплексу водопідготовки «Дніпро»?
- Все це завдяки висококваліфікованим і майстровитим трудівникам КВ «Дніпро», яким керує професіонал своєї справи Максим Панченко. Колектив у нас дружний, досвідчений і, зокрема, в ньому працюють 26 ветеранів КП «Харківводоканал».
- Як-то кажуть, справі час, а потісі годину. Олександре Володимировичу, як відпочиваєте від насичених трудових буднів?
- Відпочиваємо разом із дружиною Світланою і синами - Євгеном і Дмитром. З другокласником Євгеном любимо порибалити і пограти в футбол, яким він дуже захоплюється. А ось Дмитро ще у нас дуже маленький і дуже любить слухати казки. Також нам подобається кататися на велосипедах і відпочивати на природі.
- І кілька слів про плани на майбутнє...
- Планів, звичайно ж, вистачає. В першу чергу порядок на виробництві, щоб кожен працівник трудився по-новаторському, а всі разом ми домагалися нових успіхів. А ось на сімейному фронті головне - виховати дітей хорошими людьми.
Інтерв'ю провів Ігор Тесло