1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Олександр Загоруйко: завжди дотримуюсь свого слова

Олександр Загоруйко Начальник аварійно-диспетчерської служби Комплексу «Харківводовідведення» комунального підприємства «Харківводоканал» Олександр Загоруйко вважає, що дуже важливо кожній людині на початку свого трудового шляху зустріти доброго і мудрого наставника. Щоб він не тільки допоміг освоїти ази професії, навчити швидко і якісно справлятися зі своїми обов'язками, але і допоміг би йому освоїтися в колективі, навчитися допомагати товаришам у важку хвилину, завжди підставити своє плече.

Олександр Загоруйко У цьому Олександру Загоруйкові якраз і пощастило, коли він незабаром після служби в армії в 2005 році прийшов влаштовуватися слюсарем аварійно-відновлювальних робіт на ремонтно-експлуатаційну дільницю №3 підприємства. Шефство над молодим працівником взяв Ігор Вороненко, який тоді очолював цю ділянку. Ігор Вікторович користувався заслуженим авторитетом, до його думки прислухалися навіть досвідчені працівники. Ось він досить швидко і ввів в курс справи Олександра Загоруйка.

Так і почалися трудові будні, молодий працівник швидко влився в колектив. Якось Ігор Вороненко, побачивши його старанність і працьовитість, порадив йому вступити на заочне відділення в Харківський інженерно-будівельний інститут на факультет «Водопостачання та водовідведення». При цьому він ще сказав, що молоді висококваліфіковані фахівці дуже потрібні підприємству.

Олександр Загоруйко «Сказано - зроблено, я успішно здав вступні іспити і став студентом. Вдень працював на виробництві, а вечорами до півночі засиджувався за підручниками. Майбутня професія подобалася, тому мені з легкістю давалися серйозні навчальні дисципліни. Паралельно почалося і моє кар'єрне зростання, і в 2009 році мене призначили інженером. Це стало справжнім випробуванням мого характеру і професійної майстерності», - розповідає Олександр Загоруйко.

- А в чому це виявилося?

- Якраз в цей час в нашому місті почалася масштабна підготовка до проведення фінального турніру з футболу Євро-2012. Основні об'єкти знаходилися в Комінтернівському районі, зокрема головна арена Харкова - стадіон «Металіст» і аеропорт. Довелося замінити досить велику кількість ділянок мереж водовідведення та провести інші невідкладні роботи. Так що працювали, як то кажуть, не покладаючи рук. Підготовка до майбутніх футбольних поєдинків була завершена вчасно, якісно, і в тому ж 2012 році мене призначили начальником ремонтно-експлуатаційної дільниці Комінтернівського району.

- Олександре Олександровичу, по всьому видно, що з обов'язками інженера ви добре впоралися, а як проявили себе на новій посаді?

З сином Михайлом - Почну з того, що я пропрацював на ділянці в різних іпостасях - від робітника до керівника. Так що для мене тут все було знайоме і зрозуміло до дрібниць. Звичайно, обсяги виконуваних робіт зросли, стали більш складні. Зокрема, нам свого часу були передані на обслуговування і внутрішньобудинкові мережі. Тому довелося внести певні корективи в роботу ділянки. І, в кінцевому підсумку, колектив успішно вирішував виробничі завдання. А після п'яти років роботи мені запропонували нову посаду - начальник аварійно-диспетчерської служби Комплексу «Харківводовідведення».

- Що ж, звучить вражаюче і неординарно...

Ліквідація аварії на Греківській - Скажу так: різні ситуації виникають на роботі, в тому числі і дуже серйозні. В такому випадку, не дивлячись на те, що це вихідний день або свято, ми оперативно виїжджаємо на місце аварії. Працювати доводиться в різних умовах - під рясним дощем або в холоднечу, вдень або вночі. Це справжнє випробування на професійну зрілість і твердість характеру кожного члена аварійно-диспетчерської служби. Ось один із прикладів. У цьому році на вулиці Греківській трапилася масштабна аварія - повністю зруйнувалась ділянка колектора і стався значний обвал землі. Нам разом із іншими підрозділами підприємства протягом трьох діб довелося ліквідувати наслідки аварії. Спрацювали, в загальному, чітко і злагоджено. Звичайно ж, такі аварії трапляються не часто. Але роботи у служби вистачає, як то кажуть, з головою. Кожен день надходять повідомлення з різних куточків міста про ті чи інші аварійні випадки - або на зовнішніх мережах водовідведення, або на внутрішньобудинкових мережах. Ми оперативно виїжджаємо на місце і якісно виконуємо необхідні роботи.

Цьому сприяє і те, що керівництво КП «Харківводоканал» велику увагу приділяє умовам роботи ремонтників. Ось і недавно була підвищена заробітна плата, а для повсякденних потреб служби придбані чотири автомобілі.

- Олександре Олександровичу, в такій відповідальній службі повинні працювати вмілі і досвідчені майстри...

- Мені гріх скаржитися на виконавців, адже в колективі працюють висококваліфіковані працівники. Один з них - Сергій Петрович Книженко, якому вже виповнилося 70 років. Так ось в наступному році його трудовий стаж складе 50 років. Сергій Петрович - справжнє джерело досвіду, знань, які передає молоді.

- Після напружених трудових буднів завжди хочеться відпочити. Чому ви віддаєте перевагу?

Син Михайло - Усім розповідаю, що я потомствений мисливець. З рушницею не розлучалися ні мій дід, ні батько. А коли я пішов в перший клас, то і мене почали залучати до мисливської справи. Мені це сподобалося, і кращий відпочинок для мене - полювання. До речі, як говорили в Чугуєво - Бабчанському лісовому технікумі, який я закінчив, при правильній постановці справи полювання неминуче перетворюється на охорону природи. Головне тут - не здобич, а спілкування з природою, відпочинок для душі і заряд енергії. До того ж, до цього захоплення я привчаю і свого сина, школяра Михайла. І з усього видно, що з нього виросте справжній мисливець. Ось так ми і відпочиваємо у вільний час.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору