1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Ярослав Волошин: все почалося з дідового подарунка

Ярослав Волошин Машиніст екскаватора 5-го розряду КП «Харківводоканал» Ярослав Волошин по праву вважається одним із кращих трудівників Комплексу спецмашин і механізмів. За час роботи на підприємстві зарекомендував себе досвідченим майстром справи, йому доручають відповідальні завдання, і він успішно справляється з ними.

Любов до цієї непростої професії була закладена ще в шкільні роки. Його батько - Ярослав Семенович - працював водієм в радгоспі «Жовтень» Зміївського району, Харківської області. Тому він часто брав сина в рейси під час збирання врожаю. А ще Ярослав разом із друзями навідувався до радгоспної тракторної бригади, слухав розповіді досвідчених механізаторів про трудові будні. Ось так він і вирішив пов'язати свою долю з роботою на землі.

Ярослав Волошин Після закінчення школи пройшов курси трактористів і вже самостійно виводив свій агрегат в поле. А потім була служба в армії механіком-водієм. У листах, які він надсилав рідним, завжди цікавився трудовими справами в сільгосппідприємстві та обіцяв після повернення знову повернутися в рідний трудовий колектив, працювати на землі.

«Дійсно, любов до техніки з'явилася у мене в дитинстві. Дуже подобалося спостерігати за роботою тракторів і комбайнів під час польових робіт. А ще в частих поїздках з батьком намагався уважно стежити за тим, як він майстерно управляє вантажівкою. Але самий незабутній подарунок мене чекав пізніше, коли дідусь Олексій віддав мені, як то кажуть, в постійне користування свій мотоцикл. Радості не було меж, і з тих пір ставлення до техніки у мене особливе», - розповідає Ярослав Волошин.

- Ярославе Ярославовичу, після служби в армії продовжили працювати в сільгосппідприємстві?

В колективі - Після повернення до села Тимченки мене чекала далеко не райдужна картина. Сільгосппідприємство, як то кажуть, знаходилося на стадії розвалу, а тому, на превеликий жаль, треба було підшукувати нову роботу. Ось так я і влаштувався трактористом, а пізніше працював машиністом екскаватора в «Укртелекомі». Але через деякий час, в зв'язку з об'єктивними причинами, довелося знову працевлаштуватися за фахом. Дізнався про те, що на КП «Харківводоканал» потрібні машиністи екскаваторів, і відправився до відділу кадрів. Так я і опинився на підприємстві, про що анітрохи не шкодую.

- І як Вас зустріли в новому колективі?

Ярослав Волошин - У колективі КП «Харківводоканал» мене зустріли приязно, я швидко знайшов спільну мову з товаришами по роботі, і почалися трудові будні. Звичайно ж, у мене був достатній досвід, а тому ніяких виробничих питань не виникало. З перших же днів сподобалося працювати на підприємстві, де дійсно трудяться висококваліфіковані фахівці. А ще тут створюються всі умови для комфортної роботи.

- На підприємстві триває і, образно кажучи, технічна революція?

- Безумовно. Керівництво підприємства докладає багато зусиль для модернізації та зміцнення матеріально-технічної бази. Купується нова техніка, а це дає хорошу можливість на належному рівні виконувати поставлені завдання. Ось і я вже працюю кілька років на новому сучасному зарубіжному екскаваторі JCB. Крім високих технологічних показників, цей екскаватор оснащений всім необхідним для роботи в найкомфортніших умовах.

Ярослав Волошин - Ярославе Ярославовичу, а роботи останнім часом додалося?

- Скажу так: роботи вистачає завжди, але зараз, як вже говорив вище, маємо хорошу можливість виконувати більший обсяг при меншій витраті часу. А ще додаткових сил додає той факт, що керівництво підприємства дбає про те, щоб праця працівників була оцінена за заслугами. Вчасно виплачується заробітна плата, а також існують додаткові матеріальні стимули. Так що завжди працюється в гарному настрої.

- Скажіть, а як Ви відпочиваєте після напружених робочих днів?

- Знаєте, як сказав один великий поет - спокій нам тільки сниться. Тому вільного часу на те, щоб відпочити з друзями на річці, повеселитися, не дуже-то і вистачає. Напевно, так виховали мене батьки, що кращий відпочинок - це праця. З великим задоволенням працюю на городі та в саду, намагаючись виростити хороший урожай овочів і фруктів. А ще допомагаю друзям і сусідам в проведенні, образно кажучи, сільськогосподарських робіт на їх присадибних ділянках.

Ярослав Волошин - Напевно, є у Вас і помічники?

- А як же. По домашньому господарству в усьому допомагає дружина Оксана, а також діти - Богдан і Уляна. Разом працюємо і разом відпочиваємо. І це, на мій погляд, справжнє людське щастя.

- Ярославе Ярославовичу, а чи є у сина бажання піти батьківським шляхом?

- Богдан ще школяр, а тому рано говорити про те, ким він стане в майбутньому. Тут головне те, щоб він сам обрав свою життєву дорогу, яка йому буде подобатися.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору