1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Олексій Мацюк: батьківською трудовою стежкою

Олексій Мацюк Відомо, що дитячі спогади найяскравіші і вражаючі. З цим згоден і начальник служби водопровідних мереж Слобідського району КП «Харківводоканал» Олексій Мацюк. Він пам'ятає, що в ті роки найбільшою пам'яткою в родині був мобільний телефон, який батькові подарували на ювілей. Так ось, коли лунав телефонний дзвінок, маленький Олексій брав його і ніс батькові. Найчастіше йому дзвонили з КП «Харківводоканал», де він тоді працював головним інженером служби водопровідних мереж, і повідомляли про чергову аварію на водогоні. Петро Васильович швидко збирався і виїжджав на місце події. Якщо це траплялося вдень, то він брав з собою і молодшого сина Олексія. Той з цікавістю дивився, як робітники усували аварію: розривали котлован, замінювали або ремонтували пошкоджену ділянку трубопроводу, і все це робили швидко, вміло. Крім того, батько багато розповідав Олексію і його старшому братові Олександру про непрості трудові будні на підприємстві, успіхи і проблеми. Все це і зумовило подальшу долю синів Петра Васильовича - спочатку Олександр пішов по стопах батька, а потім і Олексій вступив до академії міського господарства на факультет «Водопостачання та водовідведення». Навчався він старанно, багато читав спеціальної літератури, а під час практики намагався досконально розібратися в тонкощах майбутньої професії.

З батьком Петром Васильовичем «Виробничу практику я проходив в службі водопровідних мереж Індустріального району. Керівник колективу Олександр Протасов - досвідчений фахівець, можна сказати, справжній новатор. Підібрав кваліфікованих працівників, вміло розподілив серед них обов'язки і, таким чином, будь-які навіть дуже складні завдання тут вирішувалися в стислі терміни і якісно. Я багато чому навчився у цих хлопців, досить швидко освоїв специфіку професії і працював нарівні з іншими. Напевно, тому мені і запропонували тут посаду майстра. А я тоді навчався на четвертому курсі в академії, і мені довелося скрізь встигати», - розповідає Олексій Мацюк.

- Тому після закінчення вузу Ви і продовжили роботу в Індустріальному районі?

- Звичайно. Справу я знав, працював на совість, і у мене склалися хороші і дружні відносини в колективі. Але незабаром з'явилася вакантна посада заступника служби водопровідних мереж Слобідського району, та Олександр Протасов рекомендував мене на це місце. І тут у мене все склалося успішно. Велику допомогу мені надав начальник служби Сергій Єськов, який багато років пропрацював на цій посаді. Загалом, він посвятив мене в усі тонкощі цієї справи, а головне - вмінню чуйно працювати з людьми. І коли його провели на заслужений відпочинок, мені довірили очолити колектив.

- Олексію Петровичу, з чого почалася Ваша діяльність на новій посаді?

Планування найближчих завдань - Обстановка в районі була стабільна і ніяких несподіванок не передбачалося. І тут, як говориться, прогримів грім серед ясного неба. В районі Кінного ринку стався порив на водогоні. Справа ускладнювалася тим, що водопровідна магістраль проходила якраз під одним з салонів краси. І тут нам довелося приймати неординарне рішення - ліквідувати аварію і замінити всі зношені водогони на території ринку. Так що довелося докласти максимум зусиль, майстерності і, загалом, новаторського підходу.

- Скажіть, а подібні аварійні ситуації часто трапляються в Слобідському районі?

- Раніше траплялися досить часто - майже щотижня. Але останнім часом ситуація значно покращилася. Це стало можливим завдяки масштабним роботам по замінах ділянок зношених водопровідних магістралей. Тепер аварійні ситуації виникають рідше. Треба відзначити і те, що керівництво підприємства на чолі з Віталієм Пановим багато робить для забезпечення ремонтників новою сучасною технікою, обладнанням і високоякісними матеріалами. А ще в своїй роботі застосовуємо передові методи усунення аварійних ситуацій на водопроводах.

Олексій Мацюк - Олексію Петровичу, Ваш батько зараз працює провідним інженером виробничого відділу Комплексу «Харківводопостачання». Чи звертаєтеся Ви до нього за порадою?

- Петро Васильович пропрацював на підприємстві більше 50 років. Обіймав він різні керівні посади, в тому числі і працював в Слобідському районі. Досвід у нього колосальний, тому в разі необхідності звертаюся до нього за допомогою і порадами. І його слушні підказки дуже допомагають у складних ситуаціях, які виникають на виробництві. Крім того, ми з братом і батьком часто дискутуємо, обговорюємо різні нові технології і методики. Це дуже стимулює в роботі.

- До речі, чи не доводилося Вам відвідувати зарубіжні країни. Чи цікавилися їх розробками в сфері водопостачання? 

- Свого часу мені довелося побувати в Європі. Так ось, коли мої співвітчизники відвідували музеї і милувалися архітектурою, я досконально вивчав водопостачання міст, робив фотографії. Звичайно, є чому повчитися у європейців, особливо в широкому впровадженні прогресивних технологій. Повинен сказати і те, що зараз і у нас починають все активніше впроваджувати ці новинки.

Олексій Мацюк - Олексію Петровичу, відомо, що вирішальна роль на виробництві належить працівникам. Ви з цим згодні? 

- Так. Розповім про одну з легенд районної служби - Володимира Миколайовича Божко. Він багато років пропрацював бригадиром, досконально знав водопровідне господарство району. І в разі аварійної ситуації ми зверталися до нього за допомогою. Його консультації завжди допомагали знаходити оптимальні рішення, швидко усувати пошкодження на водогоні. А ще Володимир Миколайович виховав не одне покоління умілих і майстерних трудівників, передав їм свій багатий досвід. Багато з них і зараз працюють на підприємстві. Зазначу бригадира Олександра Безпалого і ланкового Олександра Андрющенка.

- Робота роботою, а й про відпочинок забувати не можна...

- Згоден. Звичайно, левову частку часу займають виробничі відносини, іноді в нічний час і у вихідні доводиться виїжджати на усунення аварій. Але до цього давно звик. А ось по-справжньому відпочиваю під час відпустки. Разом з дружиною Оленою любимо подорожувати по Україні. До речі, відкрили багато мальовничих та історичних місць на Харківщині. Чого тільки варто побачити старовинний палац у Шарівці. Тут, як то кажуть, відпочиваєш душею і тілом.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору