1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Віталій Чупандін: завжди вчуся чомусь новому

Віталій Чупандін Віталій Чупандін, начальник служби водопровідних мереж Київського району КП «Харківводоканал», двічі очолював команду підприємства в місті Києві на галузевих змаганнях з професійної майстерності. З особливим завзяттям він спостерігав за діями досвідчених фахівців з різних міст України, в розумі прокручував, як би він діяв в тій чи іншій ситуації, щоб знайти оптимальне рішення. Така зацікавленість Віталія Сергійовича цілком зрозуміла - адже він почав працювати на КП «Харківводоканал» більше десяти років тому і пройшов свій шлях до нинішньої посади з майстра служби водопровідних мереж Московського району. Словом, за ці роки він багато чому навчився у досвідчених фахівців, а зараз ділиться набутими знаннями з молоддю. Ось і на тих галузевих змаганнях в Києві Віталій Чупандін багато підмітив, що безсумнівно допомагає в надзвичайно складній і відповідальній роботі.

Робочі будні - Прийшов я працювати на підприємство в 2005 році, - розповідає Віталій Чупандін. - Вибір зробив осмислено, тому що тут працювали мої батьки - Тамара Василівна та Сергій Петрович. Звичайно, вони багато розповідали про свої трудові будні, дружний колектив, про те, як вирішуються в їх підрозділах складні виробничі завдання. Тому після закінчення школи я і вступив до Харківського інженерно-будівельного інституту на факультет «Водопостачання та каналізація». Навчався старанно, цікавився новими технологіями і розробками в цій галузі, адже добре розумів, що набуті знання обов'язково знадобляться в майбутньому.

- І з чого ж почалася Ваша трудова діяльність на КП «Харківводоканал»?

Робочі будні - Моя перша посада - майстер служби водопровідних мереж Московського району. Коло обов'язків для молодого фахівця було надзвичайно широке. Адже тут розташовано дуже багато водоводів великого і середнього діаметру. А це означає, що під час аварії необхідно було прикладати багато зусиль і вміння для того, щоб водопостачання у багатьох висотних будинках не припинялося. Там же, де не можна було обійтися без відключень, докладали всіх зусиль для оперативного усунення аварії. При цьому треба відзначити, що колектив у нас був молодий, тому довелося освоїти тонкощі професії в найкоротші терміни. Пізніше я займав аналогічну посаду в Комінтернівському районі. Тут справи склалися відразу: вже був і необхідний досвід, а головне - керував районною службою Сергій Анатолійович Єськов. Він пропрацював на одному і тому ж місці більше 20 років, добре вивчив специфіку, знав всі «больові» точки. А крім цього, Сергій Анатолійович був чуйним керівником, умів ладити з людьми, знав їхні проблеми і, коли виникала необхідність, приходив до них на допомогу. Ось в першу чергу ці якості я і взяв на озброєння. Здається, виходить непогано.

- А як далі складалася ваша кар'єра?

- Досить вдало. Мені запропонували посаду заступника провідного інженера Комплексу водопровідного господарства міста Харкова. Я взявся за справу, але незабаром зрозумів, що одного ентузіазму мало. Адже треба було не тільки займатися водопровідними мережами, але і забезпечувати надійну роботу насосних і підкачувальних станцій. Раніше я цим не займався. І добре, що поруч опинився великий професіонал своєї справи - провідний інженер Микола Семенович Завада. Він не шкодував ні часу, ні сил, щоб посвятити мене в усі нюанси і робочі моменти. А ще я зрозумів, що треба постійно вчитися, освоювати нові технології та бути в курсі всіх передових розробок галузі. Тому я і отримав спочатку диплом Міжнародної академії управління персоналом, а зараз ще вчуся і в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова.

- Віталію Сергійовичу, напевно, таке завзяття до знань не залишилося непоміченим керівництвом підприємства?

Робочий колектив - Напевно, що так. Кілька років тому мені запропонували очолити службу водопровідних мереж Київського району. Я не відмовився: був достатній і досвід організаторської роботи з людьми, і вміння вирішувати поставлені завдання. А тут їх виникає велика кількість. Тільки аварійних ситуацій у нас щорічно трапляється в середньому понад півтисячі. За кожною з них - величезний обсяг робіт. Треба не тільки відновити водопостачання. Але і привести територію в повний порядок. І це все лягає на плечі двох аварійних бригад. А ще крім цього, наші ремонтники займаються прокладкою нових водопровідних мереж. Уже в цьому році їх прокладено понад 2,5 кілометрів. Додайте сюди ще роботи по підведенню ділянок водогонів до внутрішньобудинкових мереж, обслуговування чотирьох насосних станцій, напірно-гравітаційного водоводу, словом, всього не перелічити. Але як би там не було, а справляємося, серйозних проблем не виникає, і населення району не відчуває проблем з водопостачанням. А ще хотілося б відзначити взаєморозуміння з боку Адміністрації Київського району, яку очолює Неллі Казанжієва.

- Віталію Сергійовичу, на завершення нашої розмови традиційне запитання: як проводите вільний час, які Ваші захоплення?

- Захоплення, на жаль, в основному пов'язані з дитячими та юнацькими роками. Активно займався спортивною гімнастикою, східними єдиноборствами, бальними танцями - і на все вистачало часу. Ну а зараз вільного часу катастрофічно не вистачає. Тому кожну вільну хвилину присвячую родині - допомагаю дружині Марині по господарству, виховуємо маленького сина Назара. А з ранньої весни до пізньої осені, якщо вдається, працюємо і відпочиваємо на дачі.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору