1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Тарас Шульжук: роботу треба виконувати на совість

Тарас Шульжук Тарас Шульжук народився в місті Рівне, в інтелігентній родині. Його батько, Роман Каленикович, кадровий військовий, мати, Наталя Василівна, працює завідуючою кафедрою Рівненського державного гуманітарного університету. Батьки часто повторювали: все, що він робить, має бути зроблено якісно і на совість. Навіть нехай йому за ці труди  не заплатять ні копійки. Ось зі шкільних років Тарас і дотримувався цього правила. Навчався сумлінно, закінчив школу зі срібною медаллю. А потім він мав зробити важливий вибір - ким бути. Його приваблювали три професії - вивчитися на лікаря, вчителя або стати юристом. В кінцевому підсумку вибір припав на Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого. І, отримавши відповідне направлення від Рівненської обласної прокуратури, він приїхав до Харкова і успішно склав вступні іспити.

- Ось так я і став студентом престижного в Україні правового вузу, - розповідає Тарас Шульжук. - Навчався старанно й наполегливо. Намагався у всьому докопатися до істини. Це і допомогло мені спочатку закінчити з червоним дипломом бакалаврат, а потім і магістратуру. Після я вступив до аспірантури на кафедру фінансового права. Але це не означає, що все в житті і навчанні давалося легко. Мені доводилося навіть підробляти продавцем, співробітником банку. Але при цьому я наполегливо шукав роботу за фахом. Це здається неймовірним, але в різних фірмах і підприємствах я провів більше 70 співбесід. Але все безрезультатно.

- Тарасе Романовичу, а як опинилися в Департаменті правового забезпечення КП «Харківводоканал»?

- Якось знайомі підказали мені, що на це підприємство потрібен юрисконсульт. Ось я і прийшов на співбесіду до заступника цього Департаменту Лариси Іванівни Плешкової. Розмовляли дуже довго і я добре розумів, що вона намагається зрозуміти, наскільки мої знання дозволяють працювати на цьому відповідальному місці. Цей своєрідний іспит витримав успішно і був зарахований до штату. Відразу ж довелося зануритися в непрості взаємини в правовому полі з Державною податковою службою. Тут мені велику допомогу надають Лариса Іванівна Плешкова і моя колега, досвідчений юрист Вікторія Євгеніївна Корольова.

- І що ж Ви можете записати до свого активу?

- КП «Харківводоканал» один з найбільших в області платників податків. Природно, що досить часто виникають складні питання, які вирішуються в суді. У більшості випадків це стосується штрафних санкцій з боку податківців до нашого підприємства. Можу сказати і те, що за час моєї роботи нам вдалося виграти всі судові позови. Звичайно, цьому обов'язково передує велика і кропітка робота, детальний аналіз ситуації, яка привела до несвоєчасної сплати податків. Але це вже наші юридичні тонкощі.

- Загалом, у Вас все складається на роботі успішно?

- Говорити про усталені правила в нашій країні непросто. Ось і недавно прийнято рішення про те, що представниками трудових колективів в судах будуть вже не юрисконсульти, а адвокати. Тому і я повинен буду здавати іспити, щоб отримати відповідну ліцензію. Паралельно з цим завершую навчання в аспірантурі Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. Назва кандидатської роботи - «Холдинги, як суб'єкти податкового права». Ця тема безпосередньо стосується моєї роботи на підприємстві.

- Тарасе Романовичу, а як із перспективами на майбутнє?

Баскетбол - Про це я поки що не думаю. На підприємстві мене все влаштовує - і робота, і колеги, і, звичайно ж, керівництво. Але десь у  глибині душі мене цікавить виховання підростаючого покоління. Думаю, що це гени мого діда - академіка, відомого в Україні педагога Каленика Федоровича Шульжука. Він написав ряд підручників і посібників, таких як «Синтаксис української мови», «Лінгвістика тексту», «Складне речення в українській мові». І хоча, на жаль, діда вже немає в живих, але діти і зараз продовжують вчитися за його підручниками.

- До речі, на одному зі спортивних турнірів «Битви корпорацій» Ви були помітною фігурою в команді підприємства на баскетбольному майданчику. Чи давно займаєтеся спортом?

Спортивні перемоги - Ще з 5-го класу я почав займатися баскетболом в Рівненській дитячо-юнацькій спортивній школі. Працював з нами досвідчений тренер-педагог Олег Георгійович Максютинський. Під його керівництвом наша команда виступала у Всеукраїнській баскетбольної шкільній лізі. На цьому турнірі ми зайняли п'яте місце, що розцінювалося як великий успіх. Продовжував займатися цим видом спорту і під час навчання в юридичній академії. А пізніше два роки тренував цю команду. Тепер же виступаю за КП «Харківводоканал».

- А які у Вас ще захоплення?

- З дитинства мене мама привчила до читання книг. До речі, у нас вдома велика бібліотека, де багато цікавих і серйозних творів. Ось я весь свій вільний час проводив у цьому духовному світі... А зараз у мене виробилася своєрідна тактика прочитання книг. Одна з них знаходитися на роботі, друга в гуртожитку, а третю я читаю в громадському транспорті. Останнім часом захопився книгами відомих філософів - Плутарха, Платона і Шопенгауера. Вони дуже допомагають розібратися в нинішніх реаліях життя, вчать бути мудрими і цілеспрямованими...

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору