1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Денис Берзон: продовжую сімейні традиції

Денис Берзон Трудові династії в усі часи користувалися незаперечним авторитетом і повагою в трудових колективах. Чимало таких династій працює і на КП «Харківводоканал». Одна з них - династія Берзонів. Її засновник - Олександр Ілліч, який трудився на відповідальних посадах, а останнім часом був заступником генерального директора підприємства. Разом з ним працювала і його дружина - Лариса Василівна. Згодом в трудовий колектив влилися його син - Олександр Олександрович і невістка - Людмила Геннадіївна. А потім настав час і онука Олександра Ілліча - Дениса. Як підрахували на КП «Харківводоканал», загальний трудовий стаж сімейної династії вже становить понад 125 років.

Так ось, Денис Берзон також трудиться на відповідальному напрямку, яке забезпечує ефективну роботу і подальший розвиток підприємства. Зараз він разом із колегами реалізовує в життя інвестиційні проекти, спрямовані на удосконалення та розвиток Комплексів «Харківводопостачання» і «Харківводовідведення».

З батьками - Знаєте, ще з дитинства мені подобалися точні науки, - розповідає Денис Берзон. - Тому в школі я вчився у фізико-математичному класі, а також відвідував гурток моделювання в районному Будинку юного техніка. Брав участь і в олімпіадах.

З дідусем Олександром Іллічем Одна з них, яка пройшла в Харківському політехнічному інституті, відкрила мені двері в цей вуз. Без складання іспитів мене зарахували на інженерно-фізичний факультет. Після четвертого курсу пішов працювати програмістом і вирішив перевестися на заочний факультет економіки і менеджменту в Харківську академію міського господарства. Коли отримав вищу освіту, мені запропонували місце в аспірантурі, а потім пішов, як то кажуть, у вільне плавання...

- Денисе Олександровичу, а чим зайнялися насправді?

- Разом із товаришем організували невелику проектно-будівельну фірму. Спочатку справи йшли непогано, було достатньо замовлень. Але потім на цьому ринку послуг зросла конкуренція, з'явилися монополісти. До того ж, численні перевірки не дозволяли нормально працювати. Нічого не поробиш, довелося згортати справу.

- І що ж було далі?

Дружна родина - Я дізнався, що на КП «Харківводоканал» з'явилася вакансія в Департаменті з інвестиційної політики, науки та інновацій. Конкурсний відбір пройшов успішно і був зарахований на посаду інженера групи техніко-економічного супроводу інвестиційних проектів. Робота цікава, але і відповідальна. Керівництво підприємства особливу увагу приділяє інвестиційній діяльності. Спираючись на власні кошти щорічно розробляється, узгоджується і затверджується інвестиційна програма. Керівництво Комплексів «Харківводопостачання» і «Харківводовідведення» спрямовує свої пропозиції щодо вдосконалення і модернізації обладнання, техніки, більш ефективне використання матеріально-технічних засобів. Робоча комісія на чолі з Генеральним директором КП «Харківводоканал» Віталієм Пановим детально і глибоко аналізує ці пропозиції, вносить необхідні корективи і затверджує інвестиційну програму. У свою чергу, наша група контролює і супроводжує її реалізацію.

- Денисе Олександровичу, а в яких зарубіжних інвестиційних проектах бере участь підприємство?

Денис Берзон - В даний час на КП «Харківводоканал» реалізується важливий інвестиційний проект «Удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд м. Харкова». Це спільна програма підприємства та Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Проект включає в себе реконструкцію міських очисних споруд і впровадження нових технологій, які дозволять більш якісно і ефективно очищати стічні води. Важливим фактором є і той, що в ході його реалізації передбачається і утилізація мулового осаду.

Цей проект складається з п'яти етапів: реконструкція Міських очисних споруд №1 і №2, будівництво дублюючого каналізаційного колектора і реконструкція діючого, а також вибір оптимального, найбільш економічно вигідного варіанту утилізації мулового осаду, який зараз зберігається на полях очисних споруд. Загальний термін реалізації даного інвестиційного проекту розрахований до 2020 року. А ще керівництво підприємства постійно шукає партнерів для впровадження у виробництво інших важливих проектів.

- Звичайно, для реалізації цих важливих проектів потрібні досвідчені і висококваліфіковані фахівці. Як вирішується це питання на підприємстві?

З одногрупниками по навчанню - Ця проблема давно хвилює керівництво підприємства. І, в кінцевому підсумку, прийшли до цікавого і неординарного рішення - направити групу фахівців, які мають вже вищу освіту, на навчання до Харківського національного університету міського господарства ім О.М. Бекетова. Набуті знання якраз і допоможуть в майбутньому успішно вирішувати складні завдання в умовах реалізації різних інвестиційних програм на підприємстві. Я, до речі, також увійшов в цю групу. Вчимося заочно-дистанційно, лекції читають досвідчені викладачі. Хотілося б відзначити начальника відділу науки і інновацій КП «Харківводоканал» Миколу Гороха, який став одним з творців програм нашого навчання.

Під час туристичного походу Крім теоретичних знань, велика увага приділяється і вивченню досвіду роботи об'єктів водопостачання та водовідведення. На практичних заняттях ми досконально вивчили роботу Комплексів водовідведення «Дніпро» і «Донець», Міських очисних споруд №1 і №2 та інших об'єктів підприємства. А ще побували в Запоріжжі, де ознайомилися з роботою наших колег. Загалом, вчитися дуже цікаво, а отримані знання обов'язково знадобляться в подальшій роботі на підприємстві.

- На Ваш погляд, дисципліни спеціалізованої програми не повторюють предмети, які вивчали під час отримання першої вищої освіти?

Під час туристичного походу - Ні в якому разі. Принципи спеціалізованої програми налічують чотири рівні навчання. Це - розпізнавання, відтворення, розуміння і творчість. Програма свого роду унікальна, і під час навчання ми знаходимо відповіді на свої ж питання в виробничих умовах. До речі, з урахуванням вже отриманих знань разом з фахівцями відділу науки і інновацій підприємства займаюся розробкою науково-практичного посібника, який називається «Теоретичні основи прикладної гідравліки». На мій погляд, ця робота стане гарною підмогою для фахівців ремонтно-експлуатаційної служби.

- Денисе Олександровичу, розкажіть про свої захоплення і дозвілля.

Під час туристичного походу - Ще в школі я серйозно захопився легкою атлетикою. Багато тренувався, брав участь в міських і обласних змаганнях. До речі, в спринті я став чемпіоном області, а на чемпіонаті України виграв бронзову медаль. І зараз продовжую займатися спортом і виступаю на змаганнях за рідне підприємство.

А свою відпустку, як правило, присвячую туристичним походам. Це захоплення у мене ще зі студентських років. В останні роки разом із друзями відкрили для себе нові цікаві маршрути в Карпатах. Мальовнича природа, гірське повітря заряджають енергією на весь трудовий рік.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору