Уже 35 років у селищі Кочеток працює унікальний Музей води. У ньому можна побачити багато цікавих експонатів. Зокрема, це і діорами природи мальовничого краю, макети старовинних водопроводів, фільтрів для води та багато інших предметів. Також великий інтерес для відвідувачів представляє архів документів і фотографій, що описують життя Комплексу водопідготовки «Донець» КП «Харківводоканал» і селища Кочеток в різні періоди. Неодноразово побував в музеї і Геннадій Сергійович Шаповал. Він з великим інтересом розглядав експонати, відчував і свою причетність до написання історії підприємства, на якому вже працює 25 років.
- Я місцевий, а тому ще в дитинстві полюбив природу рідного краю, - розповідає Геннадій Шаповал. - Звичайно ж, подобалося спостерігати і за роботою фахівців КВ «Донець». Вони виконують відповідальне завдання, забезпечуючи водопостачання міста Харкова. А ще тут працювала моя мама Марія Сергіївна. Вона розповідала багато цікавих історій про підприємство.
- Геннадію Сергійовичу, а під час шкільного навчання Ви не думали про те, щоб пов'язати свою подальшу долю з підприємством?
- Звичайно ж, розглядав і такий варіант. Але для початку вирішив вивчитися на токаря. Для цього вступив в Краматорське спеціалізоване професійно-технічне училище №16. Тут під керівництвом досвідчених викладачів швидко освоїв тонкощі професії. До того ж, мені дійсно подобалося вчитися і, напевно, це добре виходило. Загалом, училище я закінчив із відзнакою. Потім була армія. Служив я в місті Щолкове в військах зв'язку. Після цього життєві обставини склалися так, що я не відразу прийшов працювати на підприємство.
- І коли ж Ви переступили поріг прохідної КВ «Донець»?
- Це було на самому початку 90-х років минулого століття. Я влаштувався на підприємство слюсарем 4-го розряду, а згодом підвищував кваліфікацію. Багатьох працівників знав, як і вони мене, а тому швидко влився в дружній колектив. Серед них хотілося б відзначити Юрія Володимировича Смаглія та Євгена Андрійовича Логвиненка. З ними вже багато років і працюємо разом, і відпочиваємо.
- До речі, Геннадію Сергійовичу, а роботи додається?
- З цим у нас проблем не буває ніколи. Постійно стежимо за належним станом запірної арматури, обладнання. У разі необхідності проводимо ремонт із тим, щоб все працювало, як годиться. Практикуємо і профілактичні огляди механізмів і обладнання, щоб попередити і заздалегідь усунути можливу поломку. У тому числі і від нашого внеску в спільну справу залежить своєчасна і безперебійна подача питної води в місто Харків. І не було б таких завдань, з якими б не впоралася наша бригада.
- Ви вже понад 25 років працюєте слюсарем. Чи не виникало бажання спробувати себе в іншій справі?
- Знаєте, коли професія стає улюбленою, то, на мій погляд, її не варто міняти. Вже маєш певний досвід, навички і до того ж завжди є бажання підвищувати професійну майстерність. Спочатку здається, що начебто все вже знаєш, ніяких секретів немає, а виходить, що це не зовсім так. Ось так працюю і постійно вчуся чомусь новому.
- Кажуть, що не тільки робота згуртовує колектив, а й спільне проведення часу поза підприємством. Ви з цим згодні?
- Безумовно. Зокрема, мене і моїх друзів з інших підрозділів КП «Харківводоканал» згуртувала й об'єднала любов до спорту. Разом відстоюємо спортивну честь підприємства, разом радіємо перемогам і засмучуємося від поразок. Але, на щастя, їх в останні роки майже не буває, тому, що у нас підібралася сильна і досвідчена збірна. Зокрема, про це красномовно свідчать і перемоги в престижному турнірі «Битва корпорацій».
- Геннадію Сергійовичу, а в яких видах спорту Ви спеціалізуєтеся?
- Почну з того, що активно займатися спортом почав ще в дитинстві. Разом з однолітками грали в футбол, волейбол, настільний теніс. До речі, свого часу ставав срібним призером Харківської області з настільного тенісу. Ось, в принципі, це ті види спорту, які у мене, образно кажучи, профілюючі.
- На початку місяця в Палаці спорту «Локомотив» відбулася традиційна обласна спартакіада серед працівників житлово-комунального господарства. Які залишилися враження?
- Враження, як завжди, найкращі. Спортсмени КП «Харківводоканал» знову підтвердили своє реноме і, вигравши в шести видах спорту, стали переможцями спартакіади. Приємно і те, що поряд із досвідченими спортсменами, добре зарекомендували себе і дебютанти змагань - Сергій Катков і Валерій Харлан.
- Геннадію Сергійовичу, а чим ще захоплюєтеся?
- Дуже люблю збирати гриби. Це хобі у мене з дитинства, коли міг годинами, як-то кажуть, пропадати в лісі. Також подобається риболовля, особливо на ранковому світанку, коли над водою стелиться туман, а навколо тиша. Це ще й хороший привід подумати про прожиті роки і намітити плани на майбутнє.
Інтерв'ю провів Ігор Тесло