Уже майже 15 років працює на КП «Харківводоканал» Олена Сидоренко. Зараз вона виконує відповідальну роботу - взаємодіє з пільговим контингентом Московського району міста Харкова. А це понад 30 тисяч чоловік. І тут їй доводиться вирішувати величезну кількість актуальних питань. Це і постійний облік харків'ян, які користуються пільгами за послуги водопостачання та водовідведення, постановка на пільговий облік нових жителів, а в разі зміни місця проживання абонентів - внесення відповідних коректив для правильного нарахування за надані послуги. З іншого боку, треба уважно відстежувати відповідні зміни в правилах надання пільг та своєчасно їх впроваджувати в роботу. Адже від цього безпосередньо залежить чи повною мірою скористаються харків'яни державними пільгами.
І що дуже важливо, Олені Іванівні доводиться одночасно бути в декількох іпостасях. Як юрист, вона повинна чітко знати зміни положень і дохідливо роз'яснювати їх людям, як економіст - грамотно і професійно розтлумачувати відповідні пільгові нормативи. І, нарешті, як психолог, довірливо спілкуватися з людьми, вислуховувати претензії та побажання. І враховувати їх у своїй діяльності.
- Звичайно ж, робота дуже трудомістка і відповідальна, - розповідає Олена Сидоренко. - Доводиться багато спілкуватися з пільговиками, розповідати про нововведення та зміни щодо надання пільг. При цьому, в разі необхідності, підказую як швидше оформити відповідні документи. Загалом, треба мати багато терпіння, постійно підвищувати професійні навички і бути ввічливими з усіма відвідувачами. Але головне - любити свою роботу і тоді вона буде приносити тільки задоволення.
- За короткий час таким якостям не навчитися. У Вас, напевно, за плечима хороша школа життя?
- Не без цього. Свого часу закінчила технікум, а згодом і інститут. У службових справах дуже часто спілкувалася з людьми, а тому мені досить-таки легко знаходити спільну мову з відвідувачами. Тут головне уважно вислухати людей, вникнути в суть питання і запропонувати правильне рішення. Звичайно ж, траплялися, здавалося б, безвихідні ситуації. Але і з них з честю виходили.
- Олено Іванівно, а коли влаштувалися на підприємство?
- Ну, це була досить-таки повчальна історія. Восени 2003 року ми з подругою Таїсією прийшли влаштовуватися на КП КГ «Харківкомуночиствод». І так сталося, що мене взяли на роботу інженером претензійної-виконавчої служби, а подрузі відмовили. Мені якось стало незручно, а Тая і каже, мовляв, не турбуйся, значить це не моє. І дійсно, дуже скоро подруга знайшла себе в житті і зараз займає відповідальну посаду на великій фірмі. Як і я, адже КП «Харківводоканал», як-то кажуть, міцно увійшло в моє життя.
- Напевно, не обійшлося і без колег, які надали Вам допомогу на перших порах?
- Знаєте, я якось швидко влилася в дружний колектив, і всі без винятку надали мені велику допомогу і підтримку. Виділяти нікого не буду, адже всі колеги були справжніми прикладами для наслідування - і в роботі, і в суспільному житті, і під час дозвілля. Ось вони і взяли мене, як-то кажуть, під свою опіку і навчили всім секретам професії. Ці знання мені стали в нагоді і в майбутньому, коли працювала на прийомі абонентів Орджонікідзевського та Фрунзенського районів, і на нинішній посаді.
- Олено Іванівно, в останні роки збільшилася кількість людей, які користуються пільгами на водопостачання та водовідведення?
- В принципі, спостерігається значне збільшення пільговиків, і це безпосередньо пов'язано з військовими подіями, які відбуваються на Донбасі. З бойових дій повертаються наші захисники і держава надає їм пільги. А ми в свою чергу займаємося їх оформленням і контролюємо їх використання в рамках чинного законодавства.
- До речі, а чи багато налічується пільгових категорій населення?
- Пільгових категорій населення дуже багато. Є категорії населення, яким надаються 100% пільги на оплату послуг як з державного, так і з міського бюджетів. А є категорії населення, яким надаються 75%, 50%, 25% і 20% пільг на соціальну норму.
- Олено Іванівно, знаємо, що скоро у Вас буде ювілей. Як збираєтеся його святкувати?
- Знаєте, чогось вже дуже незвичайного не очікую, але ось твердо знаю, що увагою своїх рідних, друзів і колег не буду обділена. Ну і звичайно ж, найкращим подарунком буде чергова футбольна перемога «Геліоса», ворота якого захищає мій син Денис.
- А як же! Футбольним воротарем був і мій чоловік Борис, якого я знаю з дитинства. Ми жили в сусідніх будинках, разом росли, а потім я вийшла за нього заміж. Ну, це невеличкий риторичний відступ. Так ось Борис, образно кажучи, і заразив сина з дитинства футболом. Часто йому повторював, що немає відповідальнішої позиції на полі, ніж голкіпер. Саме від нього багато в чому залежить підсумковий результат команди. Ось Денис і почав осягати уроки воротарської майстерності у відомих футболістів. Свого часу син виступав за харківський «Металіст», а потім перейшов в «Геліос», який успішно грає в 1-й лізі національного чемпіонату. Звичайно ж, не залишилися в стороні від улюбленої гри мільйонів і я, і невістка Світлана, і маленька внучка Вікторія. По можливості намагаємося підтримати Дениса на всіх поєдинках. А він, у свою чергу, прикладає всі сили, щоб залишити ворота «сухими». І це у нього добре виходить!
Інтерв'ю провів Ігор Тесло