Василь Водка один з ветеранів КП «Харківводоканал», який продовжує працювати і виховує молодих фахівців. Ще в далекому 1974 році він написав заяву про прийом на роботу в відділ кадрів підприємства і отримав призначення на посаду інженера з налагодження й випробувань електрообладнання. До цього у Василя Івановича вже був певний життєвий і виробничий досвід. Закінчив будівельний технікум, відслужив в армії, а потім кілька років відпрацював наладчиком по автоматиці і контрольно-вимірювальним приладам на харківському заводі «ФЕД». Робота йому подобалася, він швидко освоїв всі тонкощі професії, а головне - поповнював свої знання, навчаючись на вечірньому відділенні факультету «Енергетичні станції» в УЗПІ.
Доля склалася так, що Василю Івановичу довелося змінити місце роботи, і він про це згодом ніколи не шкодував. Не загубився, швидко влився в новий колектив і незабаром став одним з кращих його фахівців.
- Знаєте, мені завжди в житті зустрічалися мудрі люди, які радо ділилися досвідом і допомагали в різних ситуаціях, - розповідає Василь Водка. - Саме вони зробили багато в становленні мене як фахівця. Тут хотілося б назвати Віктора Дмитровича Колотила, Бориса Михайловича Кормана, Олександра Васильовича Бондаренка, Євгенія Всеволодовича Дашевського і Віктора Владиславовича Попкова. Їх уроки мені запам'яталися на все життя. Це, без перебільшення, була справжня школа професіоналізму і майстерності. А я, в свою чергу, завжди ділюся своїм досвідом з молодими фахівцями.
- Василю Івановичу, напевно, Ваше працьовитість, сумлінне ставлення до службових обов'язків не залишилося непоміченим керівництвом підприємства?
- Напевно, ні. Зараз я працюю майстром дільниці обслуговування електроустаткування насосних станцій Управління артезіанського водопроводу і насосних станцій Комплексу «Харківводопостачання». Свого часу займав і інші відповідальні посади. Зокрема, працював начальником виробничого управління насосних станцій та систем артезіанського водопостачання «Артезіан». Завжди намагався, як-то кажуть, працювати на совість, а головне - дбав про колектив, про кожного працівника підрозділу.
- До речі, а чому Ви зупинили свій вибір саме на цій професії? Пішли по батьківських стопах?
- Зовсім ні. Народився я в селищі Слатине Дергачівського району. Батько, Іван Миколайович, працював в Харкові на паровозоремонтному заводі, а потім на електромеханічному. Мати, Поліна Павлівна, працювала в місцевому колгоспі. А мені з дитинства подобалася техніка і міг годинами спостерігати за роботою різних агрегатів. Упевнений, що дитяча мрія повністю збулася.
- Василю Івановичу, від надійної роботи електрообладнання насосних станцій багато в чому залежить своєчасна і безперебійна подача питної води харків'янам. Що робиться на підприємстві, щоб обладнання працювало без збоїв?
- Для цього впроваджується низка заходів спрямованих на попередження аварійних ситуацій на водопровідних насосних станціях. По-перше, це обов'язкове щорічне проведення планово-попереджувальних ремонтних робіт на насосних станціях. Протягом доби на станції проводиться ремонт запірно-регулюючої арматури, здійснюється профілактика обладнання і перевірка вимірювальних приладів. Ретельно перевіряються засувки і якщо виникає необхідність, то їх відновлюють і відразу ж встановлюють. А ось обладнання, яке вичерпало свій ресурс, повністю замінюється на нове, з високоміцних матеріалів. І звичайно ж, після проведення планово-попереджувальних ремонтів електрообладнання систематично перевіряється і здійснюється повний контроль його роботи. Ось цей дієвий комплекс заходів і дозволяє насосним станціям працювати без збоїв.
- А скільки водопровідних насосних станцій забезпечують подачу питної води харків'янам?
- Питною водою харків'ян забезпечують 18 водопровідних станцій і функціонує два резервуари чистої води. Цього цілком достатньо для забезпечення необхідною кількістю води міста Харкова.
- Скажіть, а чи траплялися коли-небудь екстрені ситуації на водопровідних станціях?
- На жаль, в 2010 році відбулася серйозна аварія на насосній станції і обладнання було затоплено. Але, до честі фахівців підприємства вона була ліквідована у встановлені терміни і водопостачання було відновлено. Звичайно ж, зробили певні відповідні висновки і ось уже протягом багатьох років серйозних, як-то кажуть, надзвичайних подій на насосних станціях не відбулося. Ще раз повторюся, що завжди намагаємося працювати на випередження виникнення аварійних ситуацій.
- Не секрет те, що електроенергія постійно дорожчає. Що робиться для того, щоб більш економно її використовувати?
- Постійно ведеться робота з модернізації електроустаткування на насосних станціях. А ще проводимо заміну масляних вимикачів на вакуумні. Це дозволяє істотно економити електроенергію.
- Василю Івановичу, ймовірно, робота забирає багато часу. І все ж як Ви відпочиваєте?
- Відпочиваю, як-то кажуть, у сімейному колі. Любимо, по можливості, разом з дружиною і дітьми виїжджати на дачу. Там у нас є невелика ділянка, де вирощуємо овочі, а також доглядаємо за фруктовим садом. Це і є справжній відпочинок.
Інтерв'ю провів Ігор Тесло