Зовсім недавно, в травні місяці, фахівець відділу по роботі з органами державної виконавчої служби та контролю Управління безпеки КП «Харківводоканал» Владислав Сухоруков в своїй ваговій категорії став срібним призером чемпіонату світу з Кемпо-Кобудо (версія Сабмішн). Нагорода дісталася йому в найгострішій конкуренції з кращими майстрами східних єдиноборств. А крім усього, для Владислава ця перемога стала і своєрідним рубіконом, який він подолав після декількох років, скажімо так, не дуже активних занять спорту. Причиною цьому була серйозна травма.
Шлях до вершини слави Владислав почав ще в дитинстві, коли в Харківській спортивній школі №9 почав займатися греко-римською боротьбою. Його батько. Микола Володимирович, працював в органах правопорядку і він, зрозуміло, пішов його стежкою. Закінчив університет внутрішніх справ, був на оперативній роботі і дослужився до начальника відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів одного з райвідділів міста Харкова. На заслужений відпочинок Владислав вийшов у званні майора міліції. Деякий час працював начальником охорони одного з нічних клубів міста, а в 2011 році став працювати на КП «Харківводоканал».
- Робота у мене специфічна, - розповідає Владислав Сухоруков. - Разом із представниками органів державної виконавчої служби ми ведемо відповідну роботу з неплатниками комунальних послуг, які надає наше підприємство. На жаль, такі нинішні реалії, що ще є чимало городян, які в силу тих чи інших обставин систематично відмовляються платити за надані послуги водопостачання та водовідведення.
- Владиславе Миколайовичу, як в таких випадках діють співробітники відділу?
- Відразу скажу, що ми завжди намагаємося допомогти, щось порадити, тим людям, котрі потрапили в дуже скрутне становище і не можуть здійснювати своєчасні платежі. Але є і, скажімо така, категорія свідомо злісних неплатників і до них доводиться застосовувати суворі санкції. І все одно намагаємося не доводити справу до крайнощів.
- Говорячи про злісних порушників, скажіть, про які суми йдеться і які методи впливу застосовуються?
- Суми боргів бувають різні і іноді заборгованість сягає десятки тисяч гривень. У таких випадках, коли вмовляння ні до чого не призводять, арештовується майно боржника. І в більшості випадків неплатники розраховуються з боргами.
- А з якими категоріями людей доводиться мати справу?
- Люди зустрічаються різні. Чого гріха таїти, трапляються і алкоголіки, і наркомани, а тому треба бути завжди готовим до різних непередбачених ситуацій. Від деяких із них можна очікувати всього, що завгодно, аж до нападу із застосуванням зброї. Але за багато років роботи, як в правоохоронних органах, так і на підприємстві вже виробилася професійна звичка стрімко приймати правильні рішення. Діяти так, щоб в результаті ніхто не постраждав. Скажу і про те, що у відділі працюють справжні професіонали своєї справи, переважно колишні працівники правоохоронних органів. Ми розуміємо, як-то кажуть, один одного з півслова, і в цьому запорука успіху.
- Ви ще з дитинства почали займатися спортом. З ким зробили перші кроки до майбутніх перемог?
- Першим моїм наставником був тренер з греко-римської боротьби в спортивній школі Віктор Володимирович Тарасенко. Під його керівництвом я ставав неодноразовим призером чемпіонатів України, успішно виступав на міжнародних турнірах і отримав звання кандидата в майстри спорту. Коли навчався в університеті внутрішніх справ, захищав його честь в змаганнях із боротьби самбо. Але потім, працюючи в міліції, майже не залишалося часу для напружених тренувань. І тільки коли прийшов працювати на КП «Харківводоканал» з подвоєною енергією, як-то кажуть, повернувся у великий спорт.
- І хто ж на цей раз Вас надихає на перемоги?
- В першу чергу, це мій молодший брат Станіслав. Він уже близько 10 років професійно займається бразильським джіу-джитсу і володіє коричневим поясом. До речі, володарів таких поясів в Україні всього лише близько десяти чоловік. Ось під керівництвом брата і почав освоювати новий для себе вид спорту і вже володію синім поясом. Після відповідної підготовки беру участь у престижних турнірах. Вирішив виступити і на чемпіонаті світу з Кемпо-Кобудо (версія Сабмішн). Результатом задоволений, хоча, якщо чесно, є серйозні претензії до суддів - вони необгрунтовано позбавили мене чемпіонського звання. Але життя на цьому не зупиняється, попереду нові турніри і я сподіваюся, що зможу виграти золото.
- Скажіть, Владиславе Миколайовичу, а Ваш багатий досвід допомагає спортсменам підприємства?
- Думаю, що так. Зустрічаюся з хлопцями, розповідаю про спортивні змагання. До речі, брав участь в заключному етапі спортивного проекту «Битва корпорацій» по лазертагу. Виступили успішно і в результаті в черговий раз виграли цей престижний турнір. Також я почав займатися настільним тенісом, сподіваюся в майбутньому захищати честь підприємства і з цього виду спорту.
- А як ставиться до Вашої роботи і занять спортом сім'я?
- Нормально. Разом з дружиною Оленою активно проводимо дозвілля, займаємося спортом. А ось дочка Анна зараз зайнята підготовкою до вступних іспитів до вищого навчального закладу. Сподіваюся, що в майбутньому і вона приєднається до спортивних захоплень батьків.
Інтерв'ю провів Ігор Тесло