1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Андрій Личкатий: безтраншейна заміна труб - незамінна інновація

Личкатий А.В. В КП «Харківводоканал» велика увага відводиться модернізації та заміні застарілих трубопроводів на мережах, - вирішенню проблем, які викликають найбільше нарікань з боку харків'ян. Дійсно, з часом водопровідні мережі зношуються, а це призводить до втрат питної води та збільшення кількості аварій. Так, якщо загалом на території Харкова прокладено близько 2200 км водопровідних мереж, то вимагають заміни більше половини з них. І така робота систематично проводиться. Тільки за минулий рік було перекладено в місті 14 км водопровідних труб. Також на підприємстві ставка зроблена і на впровадження технологічного обладнання, що дає можливість значно поліпшити виробничий процес і суттєво економити матеріальні ресурси.

В останні роки активно використовуються інноваційні технології по заміні зношених водопровідних ділянок. Такі сучасні методи дозволяють істотно економити витрати і час проведення ремонтних робіт. Саме з передових напрацювань в цьому напрямку і почалася наша розмова з начальником виробничого відділу Комплексу «Харьківводопостачання» Андрієм Личкатим.

Личкатий А.В. - Дійсно, в останні роки керівництво підприємства докладає багато зусиль для того, щоб замінити якомога більшу кількість зношених водопровідних ділянок мережі з застосуванням сучасних методів, - розповідає Андрій Личкатий. - Вони дозволяють провести заміну трубопроводів в особливих міських умовах, де добре розвинена інфраструктура. Тому, щоб мінімізувати, як то кажуть, втручання в налагоджену роботу всієї інфраструктури при ремонтах трубопроводів і застосовуються безтраншейні способи заміни труб. Існуючі методи дозволяють не проводити масштабні розриття, як це робилося раніше, а робити необхідну заміну труб на незначній ділянці території. Саме тому прокладка труб безтраншейним способом дуже актуальна. До того ж, це дозволяє істотно скоротити час заміни трубопроводів і заощадити ресурси.

- Андрію Валерійовичу, такі методи технологічно складно впроваджувати?

Парк Горького - В принципі, нічого складного тут немає. На підприємстві працюють висококваліфіковані фахівці і є в наявності сучасна, мобільна техніка. Також, щоб бути постійно в курсі всіх новинок в цьому напрямку, беремо активну участь в роботі Асоціації «Сучасні безтраншейні технології», яка знаходиться в Одесі. На проведених науково-технічних конференціях разом із українськими і зарубіжними колегами детально вивчаємо методи безтраншейних технологій, а також обмінюємося наявним досвідом і напрацюваннями. Це дає нам можливість найбільш ефективно застосовувати ці способи на практиці. До речі, зараз активно вивчаємо ще один метод впровадження безтраншейної технології способом горизонтально направленого буріння. Він також дозволяє здійснювати ремонт і санацію підземних інженерних технологій в умовах щільної житлової забудови міста, при проходженні трас, під парками, автомобільними магістралями, трамвайними шляхами і в специфічних ґрунтах.

- Напевно, триває активна робота на підприємстві по заміні технологічного обладнання на водопровідних мережах?

В трудовому колективі - Безумовно. От минулого року нам вдалося поміняти понад 230 водопровідних засувок на мережах. Вони зроблені за кордоном, а тому гарантують довгий і якісний термін експлуатації. Також продовжуємо вирішувати проблему і з надмірним напором питної води в мережах, який негативно впливає на стан водопровідних труб. Для цього продовжуємо роботи по встановленню регуляторів тиску води на ділянках, де це необхідно. У нинішньому році вже заплановано встановлення близько десяти таких регуляторів тиску в різних районах міста.

Фахівці виробничого відділу також займаються веденням відповідної документації, розробкою планово-попереджувальних робіт, складанням виробничих графіків і планів перекладань зношених ділянок водопровідних мереж. Словом, роботи вистачає. І тут хочеться подякувати Світлані Зачепило, Ользі Кудрі, Інні Ломако, Світлані Семеняці і Вікторію Петренко. Вони, дійсно ті, хто входить в так званий «золотий фонд підприємства».

- Андрію Валерійовичу, з чого почалася Ваша трудова кар'єра на КП «Харківводоканал»?

Личкатий А.В. - На підприємство я прийшов працювати у 2000 році водієм, а до цього було навчання в Харківському політехнічному інституті на факультеті хімічного машинобудування. Потім працював майстром на ділянці по ремонту технологічного устаткування насосних станцій, заступником начальника управління артезіанського водопроводу і насосних станцій, а з 2009 року працюю на нинішній посаді.

Останный учбовий рік Завжди з теплотою згадую своїх наставників - Віктора Павлова, Віктора Попкова і Івана Рябкова. Вони свого часу надали мені неоціненну допомогу і підтримку у всіх починаннях.

- Зрозуміло, що робота займає у Вас багато часу. А як з дозвіллям?

- Якомога більше часу намагаюся приділяти близьким. З дружиною Анною, яка також працює на КП «Харківводоканал», виховуємо двох дітей. Донька Катерина в цьому році закінчує школу і готується до вступу до вузу. Ще вона виступає в шоу-балеті «Impreza». А ось син Олексій піде в школу тільки цієї осені. Любимо ми і подорожувати. Побували в багатьох куточках України.

Улюблене сезонне захоплення - зимова риболовля. Мій непоказний улов, коли на вулиці «чималий мінус», викликає справжній захват у родині.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору