Підтримка мереж водовідведення в справному стані, - завдання, не менш важливе, ніж своєчасна санація водопровідних мереж, адже це запорука комфортних побутових умов харків'ян. За словами начальника ділянки надзвичайних ситуацій Комплексу «Харківводовідведення» КП «Харківводоканал» Олександра Юрченка, кожна масштабна аварія на каналізаційних мережах загрожує харків'янам таким самим відключенням холодної води на період, який знадобиться фахівцям для ремонтних робіт. І чим оперативніше буде ліквідовано пошкодження, тим менше незручностей зазнають жителі міста.
- У підрозділі працює понад 60 висококваліфікованих фахівців, у всіх цілодобовий режим роботи. Потрібно не тільки мати достатні навички роботи, умінням злагоджено працювати в бригаді, а й бути готовим у разі екстренної ситуації в будь-який час дня і ночі виїхати на усунення аварії, - розповідає Олександр Юрченко. - На озброєнні співробітників ділянки є і необхідне обладнання - потужні насоси, пересувні електростанції і інші агрегати.
- Олександре Сергійовичу, наскільки складно швидко відновити роботу мереж? Від чого це залежить головним чином?
- Ситуації бувають різні, в цьому велику роль відіграє багаторічний досвід бригадирів, саме вони беруть на свої плечі відповідальність за прийняття тих чи інших рішень. Особливо хочу відзначити двох наших бригадирів - Сергія Бондаренка та Сергія Сергієнка. До речі, вони працюють на ділянці з першого дня його створення, з 1996 року. А ось серед молоді себе особливо зарекомендували Володимир Погорілий, Роман Скрипченко та Юрій Бондаренко. Приємно бачити, як легко вони переймають досвід старшого покоління, слухають настанови і прислухаються до порад.
- Олександре Сергійовичу, поділіться, а коли і чому Ви обрали саме цю професію?
- Я прийшов працювати інженером на ремонтно-експлуатаційну дільницю Основ'янського району Комплексу «Харківводовідведення» в 2007 році відразу після закінчення Харківського автодорожнього університету. Мене, можна сказати, підштовхнув до моєї професії друг дитинства, який вже працював на КП «Харківводоканал». Коли я навчався на останньому курсі, Юрій багато розповідав про специфіку і принади своїх робочих буднів і кликав мене приєднатися до колективу. З перших днів я відчув, що робота мені подобається, і колеги налаштовані разом співпрацювати і допомагати словом і ділом. А через рік мене призначили на нинішню посаду.
- Коли керівництво запропонувало Вам посаду начальника ділянки, відразу погодилися?
- Знаєте, довелося добре подумати, адже на мої плечі лягала відповідальність за численний колектив. Порадившись з рідними, погодився на підвищення. На посаді начальника ділянки працюю вже 8 років, і разом із колективом завжди докладаємо максимум зусиль, щоб ще більше підвищити якість аварійно-відновлювальних робіт, адже чим професійніше будуть вони виконані, тим надійніше буде функціонувати система водовідведення в цілому, і це попередить появу нових поривів.
- Олександре Сергійовичу, усунення яких аварій найчастіше згадується?
- Їх було багато, і кожна з них чимось запам'яталася. Ось, наприклад, в кінці нинішньої весни сталася масштабна аварія по вулиці Танкопія. Був зруйнований каналізаційний колектор великого діаметра - 800 міліметрів. Для її локалізації довелося задіяти одразу три каналізаційних насоса і потужну пересувну електростанцію. Незважаючи на складність виконуваних робіт, аварійна ситуація була ліквідована в установлені терміни. Це, так скажімо, наша планова робота.
- Напевно, доводилося надавати допомогу і жителям інших населених пунктів України?
- Так, бували й такі ситуації. Ось, влітку 2014 року наша ділянка надзвичайних ситуацій разом з іншими підрозділами підприємства брала активну участь у відновленні каналізаційної станції в місті Слов'янську. Нас до міста супроводжували правоохоронці. Мирний і затишний колись Слов'янськ був частково зруйнований. Працювати доводилося в жарких умовах, але все ж з поставленим завданням впоралися. Станція була капітально відремонтована і знову введена в експлуатацію. За проведення цих робіт були відзначені Почесною грамотою Харківського міського голови Геннадія Кернеса.
Також згадується і робоча поїздка до села Криштопівка, Близнюківського району Харківської області. Кілька років тому після весняного паводку там істотно затопило водою підвальні приміщення будинків і школи. Кілька днів довелося боротися з наслідками стихії і відкачувати великі обсяги води. І тут також, завдяки професіоналізму наших фахівців, оперативно впоралися з поставленим завданням.
- У Вас дуже відповідальна робота, яка забирає багато часу. Чи вдається відпочити?
- Звичайно ж! Разом із хлопцями знаходимо час і для відпочинку. Любимо спорт, беремо участь в Спартакіаді, яка регулярно проводиться на КП «Харківводоканал». До речі, саме спортсмени ділянки надзвичайних ситуацій складають основу команди Комплексу «Харківводовідведення». Особливо мені подобається грати в настільний теніс.
- Олександре Сергійовичу, а є ще захоплення?
- Безумовно. Взяти хоча б риболовлю. Тут для мене навіть не такий важливий улов. Я з дитинства, як то кажуть, завзятий рибалка, і сидіти з вудкою на ставку або річці для мене справжній відпочинок.
Інтерв'ю провів Ігор Тесло