Майстер насосної станції Комплексу «Харьковводопостачання» КП «Харківводоканал» Сергій Михайлович Дереча працює на підприємстві порівняно недовго, а саме з жовтня 2009 року, але вже встиг себе зарекомендувати як висококласний фахівець, який користується заслуженим авторитетом у своїх колег. Народився Сергій Дереча в селі Довжик, що знаходиться в Золочівському районі. Його батько, Михайло Андрійович довгі роки працює на КП «Харківводоканал», зараз він слюсар аварійно-відновлювальних робіт служби водопровідних мереж Київського району. Сергію з дитинства подобалися розповіді батька про нелегку, але таку важливу та відповідальну роботу на КП «Харківводоканал». Він міг годинами безперервно слухати історії про ліквідацію серйозних аварій на водопровідних мережах, які завдяки вмінню і навичкам фахівців усувалися в найкоротший термін, і питна вода знову подавалася в будинки харків'ян. Тому він ще з дитинства мріяв працювати на цьому великому підприємстві і продовжити сімейну династію.
- Сергій Михайлович, після закінчення школи ви відразу прийшли працювати на КП «Харківводоканал»?
- Ні. Життєві обставини склалися трохи по іншому. Після того, як закінчив школу, вступив до Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова на електротранспорту факультет. Вчився добре і після закінчення вузу влаштувався на роботу за фахом в Харківський метрополітен.
Через рік дізнався, що у Фрунзенському районі є вакансія інженера-електрика на КП «Харківводоканал». І не роздумуючи відразу відніс документи на це підприємство.
Мене прийняли на роботу і призначили на посаду інженера-електрика насосної станції і резервуарів чистої води в районі залізничної станції «Лосево».
Робота подобалася, адже від її результатів залежала стабільна і безперебійна подача води. Контролював і підтримував в постійному робочому стані електрообладнання насосної станції. А в разі його виходу з ладу разом із колегами оперативно усували поломку.
- Сергій Михайлович, що сприяє налагодженій та чіткій роботі підрозділів, які працюють на насосних водопровідних станціях?
- Я вважаю, що коли в повному порядку знаходиться обладнання насосних станцій, тоді не виникне ніяких проблем. Тому постійно проводимо профілактику обладнання, ремонт, а в разі потреби і його заміну. Але головне, що в підрозділах працюють висококваліфіковані та досвідчені фахівці, які знають і вміють працювати в найскладніших ситуаціях. І хотілося б подякувати своїм мудрим наставникам, які багато чому навчили мене в професійному плані.
- Ваші колеги розповідали, що свого часу ви працювали і за фахом батька - слюсарем аварійно-відновлювальних робіт служби водопровідних мереж Московського району. Напевно, і на цій ділянці роботи повністю справлялися зі своїми службовими обов'язками?
- Безумовно, адже, як я вже говорив, батько багато мені розповідав про специфіку цієї професії. А якщо говорити серйозно, то мені завжди щастило не тільки на досвідчених наставників і вчителів, а й товаришів по роботі. Так що немає таких аварійних ситуацій, які б ми не могли усунути. Після роботи в службі водопровідних мереж Московського району вже кілька років працюю майстром насосної станції в селищі Кулиничі. У нас дружний і професійний колектив, який справляється з будь-яким відповідальним завданням. До речі, в цьому році встановили нові сучасні глибинні насоси, які забезпечують безперебійну подачу води населенню зі свердловин.
- Сергій Михайлович, чи берете ви участь у спортивних змаганнях, які проводяться на КП «Харківводоканал»?
- У міру можливостей, беру активну участь у громадському житті та спортивних змаганнях, які проводяться на підприємстві. Свого часу серйозно займався в Палаці піонерів грою в шашки і навіть став призером - виграв друге місце на юнацькому чемпіонаті Харкова. Тут, в першу чергу, хочу висловити слова подяки своєму тренеру, майстру спорту з шашок Віктору Борисовичу Добриніну, який не тільки розкрив для мене секрети цієї захоплюючої гри, але і дав чимало цінних життєвих порад. У спартакіаді підприємства беру участь в таких видах спорту, як шахи, доміно, настільний теніс і футбол. Також виступав за команду КП «Харківводоканал» в змаганнях «Битва корпорацій». У турнірі зі спортивного деберцу ми посіли високе третє місце. Хотілося б відзначити, що керівництво КП «Харківводоканал» прикладає багато зусиль, щоб на підприємстві розвивався спорт, художня самодіяльність і культура. Постійно проводяться різноманітні спортивні турніри, творчі виставки та концерти.
- Сергій Михайлович, як проводите вільний час?
- На жаль, його не буває ніколи досить. Це пов'язано зі специфікою нашої роботи, а коли він випадає, то проводжу його в сімейному колі з дружиною Мариною, яка також працює на КП «Харківводоканал» і синами Євгеном і Артемом. До речі, нещодавно у мене народилася донька Вікторія, а старший син Євген пішов в цьому році в 1-й клас, і тепер із задоволенням допомагаю йому з навчанням. Не знаю, як складеться доля дітей в майбутньому, де вони будуть вчитися і працювати. Звичайно, хотілося б, щоб вони підтримали сімейну традицію і влилися в дружній колектив нашого підприємства.
Інтерв'ю провів Ігор Тесло