1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Інвестиційна програма КП «Харківводоканал»

Підприємство активно працює над реалізацією інвестиційних проектів. У процесі здійснення інвестиційних проектів використовуються інноваційні розробки, що забезпечують екологічну безпеку і підвищують їх економічну ефективність за рахунок зниження споживання енергоресурсів, скорочення експлуатаційних витрат і строків окупності, зменшення вартості.

Основні напрямки проектів:

  • Енерго- та ресурсозбереження;
  • Поліпшення екологічного стану навколишнього природного середовища;
  • Підвищення надійності роботи систем водопостачання та водовідведення;
  • Поліпшення якості питної води.

За тематикою «Водопостачання»:

  1. «Реконструкція та технічне переоснащення діючих водопровідних споруд ІІ та ІІІ блоків Кочетоцької водопровідної станції КВ «Донець».
    Вартість проекту – 37,5 млн дол. Термін окупності – 20 років.
  2. «Реконструкція технічно зношених ділянок водогонів та розподільчих мереж системи централізованого водопостачання м. Харкова».
    Вартість проекту – 150,0 млн дол. Термін окупності – 20 років.
  3. «Реконструкція та розвиток підземних джерел системи централізованого водопостачання м. Харкова».
    Вартість проекту – 75,0 млн дол.  Термін окупності – 20 років.
  4.  «Реконструкція та технічне переоснащення діючих насосних станцій системи подачі і розподілу води у м. Харкові».
    Вартість проекту – 30,0 млн дол. Термін окупності – 10 років.
  5. «Реконструкція хлорного господарства на об'єктах централізованого водопостачання із застосуванням гіпохлориту натрію».
    Вартість проекту – 30,0 млн дол. Термін окупності – 10 років.

За тематикою «Водовідведення»:

  1. «Підвищення надійності та довговічності роботи мереж водовідведення за рахунок санації з використанням сучасних матеріалів та технологій».
    Вартість проекту – 13,957 млн дол. Термін окупності – 5-6 років.
  2. «Удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд м. Харкова».
    Обробка осаду є одним зі складних трудо- і енергоємних процесів при біологічному очищенні стоків. Вартість обробки осадів становить у середньому 30-40 % загальних витрат на очищення стічних вод. Щорічно на очисних спорудах каналізації м. Харкова утворюється більше 0,985-1,1 млн м3 осадів.
    Підприємством розроблений проект, в якому закладені технологія та обладнання, що дозволяють при вирішенні проблеми утилізації осаду значно скоротити обсяг капітальних вкладень, в той же час значно покращити його економічні та енергозберігаючі показники. Передбачається застосування технології зброджування осаду з отриманням біогазу та виробництва на його основі теплової та електричної енергії, в т.ч. електроенергія – до 4,0 МВт/год., теплова енергія – 4,98 МВт/год.
    Склад проекту:
    • Роботи з будівництва споруд для виробництва електричної і теплової енергії на основі одержання біогазу (9,2 млн дол.).
    • Модернізація цеху зневоднення осаду (33,4 млн дол.).
    • Модернізація блоків біологічного очищення стічних вод КБОД і КБОБ (24,0 млн дол.).
    • Роботи по забезпеченню підготовки осаду зі стабільними фізико-хімічними характеристиками (7,5 млн дол.).
    • Роботи по завершенню об’єднання тунельних колекторів у кільце (виключення інфільтрації колекторів) (1,7 млн дол.).
    В цілому вартість проекту становить 75,8 млн дол. (60,2 млн дол. від МБРР та 15,6 млн дол. від Фонду чистих технологій), з них на утилізацію осаду – 51,8 млн дол., реконструкцію очисних споруд – 24,0 млн дол.
    Реалізація проекту планується у 2015–2020 рр.
  3. «Отримання альтернативного біопалива при утилізації осаду стічних вод і виробництво на його основі електричної та теплової енергії».
    Вартість проекту – 3,8 млн дол. Строк окупності – 2 роки.
  4. «Впровадження технологій використання теплових насосів з метою теплопостачання, гарячого водопостачання та кондиціювання об’єктів підприємства з використанням тепла каналізаційних стоків та метою закриття існуючих газових котелень, усунення викидів парникових і шкідливих газів в атмосферу».
    Вартість проекту – 2,737 млн дол. Термін окупності – 6 років.

Примітка:

Вартість інвестиційних проектів може бути скоректована при розробці проектно-кошторисної документації. Інвестиційні проекти включені до кластеру «Житлово-комунальне господарство» Стратегії сталого розвитку Харківської області до 2020 р.

Перспективні інвестиційні проекти КП «Харківводоканал», що знаходяться наразі у розробці

  1. Оснащення вузлами обліку холодної питної води об’єктів водопостачання м. Харкова.
  2. Оснащення багатоквартирних житлових будинків комунальної власності вузлами обліку холодної питної води.
  3. Реконструкція і модернізація діючих водоочисних споруд КВ «Дніпро» та Краснопавлівського водосховища з впровадженням новітніх технологій очистки природних вод.
  4. Тепломодернізація будівель і споруд КВ «Донець».
  5. Заміна фізично зношених насосних агрегатів в системі водопостачання району «П'ятихатки» м. Харкова (відповідно до розробленого ТЗ).
  6. Реконструкція скорих фільтрів на станціях водопідготовки КВ «Донець» та КВ «Дніпро» з заміною дренажних систем, фільтруючих матеріалів та запірно-регулюючої арматури.
  7. Реконструкція насосної станції III підйому в системі подачі води до м. Харків із магістрального каналу «Дніпро – Донбас».
  8. Створення альтернативних джерел теплопостачання на Комплексах водопідготовки «Донець» і «Дніпро» з використанням систем опалення розроблених ТОВ «Екотермо-Інжиніринг» (застосування водяних променевих панелей і теплових насосів) та ТОВ «РВС Україна» (застосування роторних теплогідро активаторів і стельових теплових панелей).
  9. Будівництво міні гідроелектростанції із застосуванням інноваційних технічних рішень з метою використання гідроенергетичного потенціалу Печенізького водосховища для виробництва екологічно чистої енергії.
  10. Реконструкція та модернізація залізобетонних колекторів системи водовідведення м. Харкова, в залежності від їх технічного стану (тунельні колектори).
  11. Удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд м. Харкова. Створення комплексу термічної утилізації осаду.
Вгору