1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Історія

Освоєння водних ресурсів почалося з заснування міста Харкова (1654 г.), але перший водопровід був зданий в експлуатацію більш ніж через двісті років - 17 червня 1881 року. Тоді ж, в 1880-х роках, виникає потреба в розробці каналізаційних очисних споруд. Початком історії харківської каналізації можна вважати 1914 рік, коли стався запуск першого комплексу очисних споруд Головної біостанції (МОСВ №1). Хроніка розвитку і становлення систем водопостачання та водовідведення довгий час велася окремо, на відміну від усіх інших українських міст, де були регіональні підприємства-водоканали.

История

1 жовтня 2011 року комунальні підприємства «ВТП «Вода» і КГ «Харківкомуночиствод» з'єдналися в єдиний технологічний виробничо-господарський комплекс водопровідно-каналізаційних споруд, що надає споживачам послуги і водопостачання, і водовідведення.

Своїм становленням КП «Харківводоканал» зобов'язане багатьом кваліфікованим фахівцям. Досягнення в науковій сфері стали надійною основою для побудови ефективної системи водопостачання та водовідведення міста. Кожен з керівників - і КП ВТП «Вода», і КП КГ «Харківкомуночиствод» - доклав максимум зусиль для того, щоб життя харків'ян стала комфортніше і городяни були цілодобово забезпечені якісними послугами на найвищому рівні.

Вгору