1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Загальна інформація про підприємство

Комунальне підприємство «Харківводоканал» - найбільший в Україні технологічний комплекс водопровідних та каналізаційних мереж і споруд, що забезпечує питною водою та надійною системою каналізування мешканців Харкова та Харківської області.

Підприємство створене 1 жовтня 2011 року в результаті об'єднання двох комунальних підприємств - КП «Харківкомуночиствод» і КП «ВТП «Вода». До цього часу Харків був єдиним містом в Україні, в якому інженерні споруди водопроводу та каналізації обслуговувалися двома різними підприємствами.

Главная

Метою діяльності підприємства є здійснення виробничої, науково-дослідної та комерційної діяльності для повного та якісного задоволення потреб населення, суб'єктів господарювання в комунальних  послугах, забезпечення  групового, індивідуального водопостачання, водовідведення м. Харкова та населених пунктів Харківської області, здійснення заходів для поліпшення екологічної обстановки України, підвищення рівня доходів працівників підприємства, посилення зацікавленості та відповідальності за кінцеві результати діяльності з метою отримання відповідного прибутку.

Сьогодні підприємство здійснює забір, очищення, транспортування і реалізацію води споживачам Харкова та Харківської області, а також - прийом, відведення, перекачування, повну механічну та біологічну очистку стічних вод, що надходять від населення, комунально-побутових і промислових підприємств Харкова. Крім того, КП «Харківводоканал» виконує міжбасейнове і внутрібассейне перекидання і регулювання водних ресурсів баcсейна ріки Сіверський Донець для Харківської, Луганської та Донецької областей (700 млн кубометрів на рік).

Виробничий лабораторний контроль якості питної води та очищення стоків КП «Харківводоканал» здійснюється згідно з технологічними регламентами, погодженими з Головним управлінням держсанепідслужби України в Харківській області.

Мікробіологічна та радіаційна безпека водопровідної питної води, її нешкідливість за хімічним складом, фізіологічна повноцінність мінерального складу щодня контролюються трьома лабораторіями підприємства: лабораторією санітарно-епідеміологічного контролю якості води міста Харкова і двома лабораторіями Комплексів водопідготовки «Дніпро» і «Донець». Водопровідна вода в Харкові відповідає всім обов'язковим показникам якості, що пред'являються ГосСанПіНом 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (Зазначений нормативний акт введено в дію наказом Міністерства охорони здоров'я України від 12.05.2010 р. № 400 і зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.07.2010 р № 452/17747). Якість очищення стоків щодня контролюється двома сучасними лабораторіями Міських очисних споруд водовідведення №1 і №2, а також аналітичною лабораторією підприємства.

Основними виробничими підрозділами підприємства є:

Організаційна структура КП «Харківводоканал».

На підприємстві працюють 3 Лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, 1 доктор наук, 17 кандидатів наук.

Колектив Харківського водоканалу, за підтримки Харківської міської ради, успішно реалізує комплекс заходів щодо впровадження у виробництво сучасного устаткування та ефективних технологій - енерго- та ресурсозберігаючих, безпечних для екології регіону.

Підприємство щорічно відзначається престижними нагородами найвищого рівня і є беззмінним лідером національного рейтингу за основним видом діяльності.

Перелік нагород, дипломів, грамот КП «Харківводоканал»

 • Три дипломи та стела за перемогу у Всеукраїнському конкурсі-виставці «Кращий вітчизняний товар 2011 року» в номінаціях «Засоби масової інформації», «Інноваційні розробки», «Охорона навколишнього середовища»;
 • Диплом за участь у загальнодержавній виставковій акції «Барвиста Україна-2011»;
 • Три дипломи та стела за перемогу у Всеукраїнському конкурсі-виставці «Кращий вітчизняний товар 2012 року» в номінаціях «Інвестиційна діяльність», «Інноваційні розробки», «Охорона навколишнього середовища»;
 • Диплом за участь у загальнодержавній виставковій акції «Барвиста Україна-2012»;
 • Дипломи X та XI Міжнародного водного форуму AQUA Ukraine (2012 р., 2013 р.);
 • Диплом та кубок конкурсу «Кращий працівник технічної служби водопровідно-каналізаційної галузі 2012 року в Україні» - за III місце в номінації «Монтаж трубопроводу з полімерних матеріалів для системи водопостачання та каналізації»;
 • Диплом II ступеня переможця Всеукраїнського конкурсу 2012 року в номінації «Кращий суб’єкт господарювання у сфері водопостачання та водовідведення у населених пунктах України понад 500 тисяч осіб» від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України»;
 • Диплом Мінрегіону України «За активну участь у проведенні IX Міжнародного конгресу ЕТЕВК-2013»;
 • Три дипломи та стела за перемогу у Всеукраїнському конкурсі-виставці «Кращий вітчизняний товар 2013 року» в номінаціях «Розробка інформаційних систем та програмного забезпечення», «Наука», «Інноваційні розробки»;
 • Диплом за участь у загальнодержавній виставковій акції «Барвиста Україна-2013»;
 • Почесна грамота Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» - за багаторічну сумлінну працю, надійне забезпечення міста питною водою, гарантоване надання населенню якісних послуг з централізованого водопостачання і водовідведення та активну участь у роботі Асоціації «Укрводоканалекологія» (2013 р.);
 • Почесна грамота Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» - переможець щорічного конкурсу «Кращий суб’єкт господарювання у сфері водопостачання та водовідведення», за багаторічну сумлінну працю, надійне забезпечення міста якісною питною водою та послугами водовідведення (2013 р.);
 • Диплом VI Міжнародного огляду-конкурсу міських практик міст СНД і ЄврАзЕс «Місто, де хочеться жити» - за розробку комплексу інвестиційних проектів з розвитку системи водовідведення міста (2013 р.);
 • Почесна грамота Харківського міського голови Генадія Кернеса колективу КП «Харківводоканал» за багаторічну сумлінну плідну працю, високий професіоналізм та з нагоди 100-річчя створення каналізаційного господарства міста Харкова (2014 р.);
 • Почесна грамота та стела за участь у виставці «Вода. Тепло. Будинок» (м. Кіровоград, 2015 р.).
 • Почесна грамота та стела за участь у виставці «Вода. Тепло. Будинок» (м. Київ, 2016 р.)
 • Диплом переможця Конкурсу інноваційно-інвестиційних проектів для залучення коштів іноземних та вітчизняних інвесторів в розвиток міста Харкова «Харків – стратегія успіху!» за ІІІ місце у номінації «Кращій інвестиційний проект у сфері житлово-комунального господарства», проект «Розроблення та впровадження на міських очисних спорудах №2 комплексу «Харківводовідведення» КП «Харківводоканал» технологічної лінії утилізації мулового осаду стічних вод і виробництва альтернативного біопалива» (2016 р.)
 • Диплом Інженерної академії України, згідно якого КП «Харківводоканал» є колективним членом Інженерної академії України (2016 р.)
 • Диплом за активну участь в проведені 11 міжнародного конгресу ЕТЕВК-2017 (підписаний Головою оргкомітету Конгресу, Заступником Міністра Е.Б. Кругляк)
 • Подяка Асоціації «Укрводоканалекологія» «За активну участь у розробці нормативної документації», (лютий 2018 р., м. Яремча).

Опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності Комунального підприємства «Харківводоканал», та заходи щодо управління такими ризиками

I. Зовнішні фактори ризику:

 1. Розбіжність у термінах зміни цін на ресурси та введенням в дію тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Зміна протягом строку дії тарифів вартості окремих складових структури тарифів, з причин, які не залежать від підприємства. Зокрема, збільшення ставок податків і зборів, розмірів мінімальної заробітної плати, орендної плати та амортизаційних відрахувань, підвищення цін і тарифів на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси.
 2. Несвоєчасне відшкодування з державного бюджету різниці в тарифах на централізоване водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) населенню, а також організаціям та установам, що фінансуються з державного та\або місцевих бюджетів, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) тарифам, що затверджувались та/або погоджувались органами державної влади чи органами місцевого самоврядування. Законом України від 03 листопада 2016 року №1730_VIII «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» передбачена процедура врегулювання заборгованості, яка виникла до 01.01.2016 р., та має бути компенсованою з державного бюджету. Заборгованість держави з різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, надані споживачам за минулі роки (до 01.01.2016 р.), погашена не в повному обсязі.
 3. Підвищення курсу долара США. КП «Харківводоканал» є учасником проекту «Розвиток міської інфраструктури». Внаслідок різкого зростання офіційного курсу НБУ гривні до долара США у підприємства при погашенні в повному обсязі кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку виникають курсові різниці, що впливають на фінансовий результат діяльності підприємства.
 4. Неврегульованість діючого законодавства стосовно обов’язків та вимог до споживачів послуг водопостачання та водовідведення в частині своєчасних розрахунків. З вищезазначених причин, відбувається невідповідність чинних тарифів собівартості послуг, що зумовлює нестачу обігових коштів. Підприємство не в змозі здійснювати у повному обсязі розрахунки за спожиті енергоносії. А так виникають пені та штрафи, які нараховані енергопостачальною організацією. Джерела покриття витрат по пені та штрафам у підприємства взагалі відсутні. В свою чергу підприємство не має можливості нарахування пені населенню – боржникам з оплати послуг водопостачання та водовідведення.

II. Внутрішні фактори ризику

 1. До внутрішніх факторів ризику можливо віднести аварії на мережах водопостачання та водовідведення, зупинки устаткування, що призводить до переривання технологічного циклу підприємства.
 2. Підприємством експлуатуються основні засоби зі значним ступенем зносу. Застаріле насосне обладнання не відповідає сучасним вимогам. Кількість аварій на мережах водопостачання та водовідведення з кожним роком зростає. Невідповідність діючих тарифів водопостачання та водовідведення фактичним витратам посилює ці фактори ризику. Основні засоби не оновлюються в достатніх обсягах. Вирішення визначених питань сприяло б покращенню фінансового стану підприємства та забезпечило би його стабільну роботу.
Вгору