1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

На «Харківводоканалі» розрахували тарифи на майбутній рік

На «Харківводоканалі» розрахували тарифи на майбутній рік

Відкриті слухання щодо перегляду тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення відбулися сьогодні, 26 травня, на КП «Харківводоканал».

У зв'язку з карантином, захід провели онлайн в форматі zoom-конференції. У ньому взяли участь понад 30 осіб - представники підприємства, міської ради, громадськості.

Як повідомила заступник генерального директора - директор фінансово-економічного департаменту КП «Харківводоканал» Яна Хайло, до 1 червня підприємства України зобов'язані подати до Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, розрахунки тарифів на 2021 рік.

На КП «Харківводоканал» пропонуються наступні тарифи:

на централізоване водопостачання:

- суб'єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення (водоканали) - 6,21 за 1 м³ (без ПДВ), 7,452 грн за 1 м³ (з ПДВ). Зростання на 16,7%:

- населення та юросіб - 15,50 грн за 1 м³ (без ПДВ), 18,60 грн за 1 м³ (з ПДВ). Зростання на 22,1%;

на централізоване водовідведення:

- суб'єктів господарювання в сфері ЦВО - 3,02 грн за 1 м³ (без ПДВ), 3,624 грн за 1 м³ (з ПДВ). Зростання на 28,5%.

- населення та юросіб - 9,19 грн за 1 м³ (без ПДВ), 11,028 грн за 1 м³ (з ПДВ). Зростання на 19,7%.

Яна Хайло зазначила, що при формуванні нових тарифів на підприємстві врахували прогнозний індекс зростання цін виробників промислової продукції, прогнозоване зростання прожиткового мінімуму, від якого залежить розмір фонду оплати праці та відрахувань - на 5,3%, збільшення витрат на електроенергію - на 18,7 %. Також в зв'язку зі зношеністю водопроводу (57,5%) та каналізаційних колекторів (79,9%) до вартості послуг включили кошти на ремонт фонду.

За словами директора фінансово-економічного департаменту, завдяки закупівлі електроенергії безпосередньо у оператора ринку підприємство і так утримує зростання тарифів на 7-8%.

«У витратній частині тарифів більше 45% складає електроенергія. Наше підприємство - одне з перших в Україні отримало ліцензію на електроенергію, і ми закуповуємо її безпосередньо на ринку, а не у оператора. Це дозволило знизити зростання тарифів, але вартість електроенергії постійно зростає», - зазначила Яна Хайло.

Вона повідомила, що до початку літа підприємства країни подадуть розрахунки та передбачається, що нові тарифи приймуть до кінця року. Економіст нагадала, що їх встановлює не комунальне підприємство, а НКРЕКП.

«Згідно з нашими розрахунками збільшення тарифів відбудеться в середньому на 21,2%, але це не догма. Документи розглянуті в Києві, і які тарифи будуть прийняті на початку 2021-го року або в грудні 2020-го року, ми ще не знаємо. Також регулятор має право коригувати тарифи, проводити актуалізацію, тобто самостійно збільшити або зменшити тарифи», - розповіла Яна Хайло.

Відзначимо, що тарифи, які діють зараз, були прийнято 5 лютого 2020 року.

26 травня 2020, 12:27 Распечатать статью

все новости

Вгору