1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

КП «Харківводоканал»: інформація щодо встановлення нових тарифів

КП «Харківводоканал»: інформація щодо встановлення нових тарифів

4 лютого 2020 відбулося засідання Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на якому було прийнято рішення про прийняття постанови НКРЕКП від 04.02.2020 №283 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 16 червня 2016 №1141 про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

Харків розташований в маловодній степовій зоні. Джерела питного водопостачання значно віддалені від міста (від 40 км до 140 км). Для транспортування та розподілу питної води КП «Харківводоканал» змушене використовувати великі обсяги електроенергії у зв'язку, з чим витрати на електроенергію займають найбільшу питому вагу в вартості послуги. Однак підприємство постійно працює над зниженням витрат електроенергії. Підприємство у 2019 році одним з перших в Україні вийшло на ринок електроенергії, тим самим скоротило витрати на електроенергію на 15%.

Щорічно розробляється та впроваджується Програма енергозбереження, завдяки якій вдається знизити споживання електроенергії більш ніж на 7 млн ​​кВт на рік і, відповідно, витрати на електроенергію.

З метою якісного та безперебійного забезпечення послугами підприємство проводить перекладку технічно зношених мереж. За останні чотири роки було перекладено 90,6 км. Включення до тарифів на централізоване водовідведення витрат з обслуговування кредитів Міжнародного банку реконструкції та розвитку направлено на забезпечення екологічної безпеки не тільки м. Харкова, але і Харківської області.

Також основними причинами зміни тарифів є:

- підвищення заробітньої плати;

- зміни податків;

- зміна тарифів на електроенергію, матеріали для підготовки води питних якостей та очищення стоків, дотримання технологічного регламенту, реагентів, матеріалів для виконання ремонтів, експлуатації споруд та ін.

Тарифи на централізоване водопостачання:

- споживачам, які є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення - 5,32 грн за 1 м³ (без ПДВ); 6,384 грн за 1 м³ (з ПДВ);

- споживачам, які не є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення - 12,69 грн за 1 м³ (без ПДВ); 15,228 грн за 1 м³ (з ПДВ).

На централізоване водовідведення:

- споживачам, які є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення - 2,35 грн за 1 м³ (без ПДВ); 2,82 грн за 1 м³ (з ПДВ);

- споживачам, які не є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення - 7,68 грн за 1 м³ (без ПДВ); 9,216 грн за 1 м³ (з ПДВ).

Постанова набрала чинності 5 лютого 2020 року.

Відзначимо, тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення для споживачів міста Харкова найнижчі в Харківській області.

06 лютого 2020, 18:00 Распечатать статью

все новости

Вгору