1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Комплекс водопідготовки «Донець»

Печенізький гідровузол У зв'язку з розвитком промисловості м. Харкова і будівництвом тракторного заводу, реконструкцією транспортного машинобудування, розширенням електромеханічного та турбінного заводів, з'явилася гостра необхідність забезпечити місто водою. У 1936 році був пущений в роботу перший блок Кочетоцької водопровідної станції з проектною потужністю 50 тис. м³ на добу.

Насосна станція 2-го підйому ЦВС-№1 На сьогоднішній день Комплекс водопідготовки «Донець» ВП КП «Харківводоканал» є одним з основних джерел питного водопостачання м. Харкова, м. Чугуєва та інших населених пунктів  області. Проектна потужність становить 750 тис. м³ на добу. Фактична подача на сьогоднішній день близько 430 тис. м³ на добу, що становить приблизно 75% від загальної подачі питної води в місто Харків.

Очисні споруди ЦВС№2 Для водопостачання використовуються поверхневі води річки Сіверський Донець, зарегульованої Печенізьким водосховищем обсягом 383 млн м³ (дата введення в експлуатацію - 1963 рік). З метою забезпечення нормальних умов роботи водозабірних споруд насосних станцій 1-х підйомів в післявоєнний період (1956 рік) на р. Сіверський Донець побудована підпірна руслова гребля типу «Поаре» в сел. Кочеток.

Водозабірні споруди ЦВС №2

Головні споруди КВ «Донець» ВП КП «Харківводоканал» складаються з трьох автономних блоків, які працюють цілодобово:

 • цех водопостачання №1 (1936 рік введення в експлуатацію) з проектною потужністю 150 тис. м³ на добу;
 • цех водопостачання №2 (1964 рік введення в експлуатацію) з проектною потужністю 400 тис. м³ на добу;
 • цех водопостачання №3 (1976 рік введення в експлуатацію) з проектною потужністю 200 тис. м³ на добу.

Споруди включають в себе:

 • насосні станції 1-х підйомів з водозаборами, що подають вихідну воду до місць очищення;
 • очисні споруди, на яких виконується знезараження та очищення води. Технологічний процес очищення води включає в себе первинне хлорування, коагулювання, перемішування, відстоювання, фільтрування і вторинне хлорування.

Очисні споруди ЦВС №3

Потім вода надходить до резервуарів чистої води (РЧВ) на насосних станціях 2-х підйомів.

 • насосні станції 2-х підйомів подають товарну воду в резервуари Роганської насосної станції.
 • Роганська насосна станція є насосною станцією 3-го підйому і призначена для транспортування питної води, яка надходить від насосних станцій 2-х підйомів, в водопровідну мережу м. Харкова, була введена в експлуатацію в 1972 році.

Питна вода подається п'ятьма магістральними водоводами (сел. Кочеток – м. Харків) діаметром від 900 мм до 1600 мм загальною протяжністю 161,7 км.

Підпірна гребля Крім основних блоків, в Комплекс водопідготовки «Донець» входять:

 1. хлоропереливні станції в сел. Есхар і сел. Кочеток, призначені для переливу і зберігання рідкого хлору;
 2. служба водопровідних мереж для обслуговування та виконання ремонтних робіт на магістральних водоводах та внутрішньоцехових водоводах;
 3. санітарна лабораторія, яка здійснює контроль якості питної води за хімічними, мікробіологічними, гідробіологічними та радіологічними показниками відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»;
 4. електромеханічний цех, що оперативно виконує ремонти механічного та електричного обладнання своїми силами;
 5. ремонтно-будівельний цех, що виконує ремонти будівель і споруд;
 6. транспортний цех з автопарком різного призначення;
 7. відділ АСУ, який виконує ремонт технічних засобів АСУТП, АСУВ та КВПіА, а також впровадження і супровід програмних комплексів.

Директор Злидень Ігор Володимирович, тел. 0-246-641-35 (приймальня)

Вгору