1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Комплекс водопідготовки «Дніпро»

Краснопавловское водохранилище, КВ «Днепр» Водозабор островного типа Комплекс водопідготовки «Дніпро» створений в 1982 році для забезпечення м. Харкова та інших населених пунктів області питною водою з Краснопавлівського водосховища, заповнюється з каналу «Дніпро-Донбас».

Краснопавлівське водосховище (обсяг 410 млн м³, 140 км від м. Харкова) - друге за потужністю джерело питного водопостачання міста. Водосховище запроєктоване як наливне, сезонного регулювання, водообмін в якому має проводится 2 рази на рік - в осінній та весняний періоди.

До 1984 року вода в м. Харків подавалася за графіком, а з введенням в дію пускового комплексу I-ї черги магістрального водоводу з каналу «Дніпро-Донбас» місто стало отримувати питну воду цілодобово.

Проектна потужність I-го пускового комплексу 375 тис. м³/добу. Фактична подача питної води близько 140 тис. м³/добу або 23,5% від загальної подачі питної води в систему КП «Харківводоканал».

КВ «Дніпро» сьогодні складається з трьох майданчиків споруд по очищенню й транспортуванню води.

Насосная станция глубиной 29 м Споруди майданчику 1-го підйому - унікальний водозабір острівного типу, поєднаний із насосною станцією глибиною 29 м, призначений для забору води з Краснопавлівського водосховища і подачі її для очищення на майданчик 2- го підйому.

Споруди майданчику 2-го підйому: блок очисних споруд, насосна станція, хлоропереливна станція, дослідно-промислова установка з амонізації води, а також допоміжні служби - автотранспортний цех, ділянка з ремонту та технічного обслуговування будівель і споруд, цехи з ремонту і технічного обслуговування енергетичного і механічного устаткування.

Споруди майданчику 3 підйому на сьогодні з метою економії електроенергії виведені в «гарячий резерв».

Очистка питьевой воды Крім того, КВ «Дніпро» здійснює забір води з Краснопавлівського водосховища каналу «Дніпро-Донбас», з щорічним підйомом близько 60 млн м³ на рік, її очищення та транспортування по двом магістральним водоводам d = 1200-1400 мм до м. Харкова загальною протяжністю - 261,1 км, а також по водоводах d = 700-1000 мм до м. Лозова загальною протяжністю - 65,4 км. Водоводи проходять по 4-м районам Харківської області.

Директор Панченко Максим Вадимович, тел. 739-96-73 (приймальня)

Вгору