1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Міські очисні споруди водовідведення №1

Міські очисні споруди водовідведення №1 (Диканівські очисні споруди) є одним з підрозділів Комплексу «Харківводовідведення». Основним виробничим завданням підрозділу є прийом і повна біологічна очистка стічних вод, які надходять від населення і виробничих підприємств (Шевченківського, Київського, Московського, Новобаварського, Холодногірського, Слобідського, Основ'янського районів міста, Харківського і Дергачівського районів Харківської області).

Проектна пропускна спроможність споруд 700 тис м³/доб.

Диспетчерская Історія МОСВ №1 (Диканівських очисніх споруд) - своєрідний літопис Харківської каналізації. Перший комплекс очисних споруд Головної біостанції з пропускною спроможністю близько 8 тис м³/доб. був введений в експлуатацію в 1914 році. У 30-і роки знаходять застосування фільтри і біофільтри. Будуються нові очисні споруди.

 План У 50-ті роки пропускна здатність споруд виростає до 70 тис м³/доб. На початку 60-х років переробка стоків становить 140 тис м³/доб. У 1965 році побудовано комплекс споруд для повної біологічної очистки, потужність станції досягає 200 тис м³/доб. Через 10 років цей показник збільшується втричі.

Блок очистных сооружений У 1974 році введена в експлуатацію Головна каналізаційна насосна станція (ГКНС), з проектною потужністю перекачування стоків 1,5 млн м³/добу. - друга в Європі по глибині залягання (38 м) і найбільша в Україні. Введення її в експлуатацію дозволило відмовитися від експлуатації приблизно 20 малопотужних насосних станцій. З початком її роботи повністю виключається подвійне і потрійне перекачування стічних вод в місті.

Отстойники З 1974 по 2014 роки на Диканівці проводилися широкомасштабні роботи з будівництва нових і модернізації існуючих очисних споруд. Потужним поштовхом до розвитку і розбудови комплексу міських очисних споруд стала техногенна аварія 1995 року.

Міські очисні споруди водовідведення №1 сьогодні є високорозвиненим комплексом, добре оснащеним виробництвом із перекачування і очищення стічних вод.

До його складу входить:

  • Головна каналізаційна насосна станція;
  • цехи механічної та біологічної очистки стічних вод;
  • цех знезараження стічних вод;
  • хіміко-бактеріологічна лабораторія;
  • допоміжні підрозділи з ремонту та обслуговування технологічного енергетичного обладнання.

Міські очисні споруди водовідведення №1 працюють цілодобово.

Начальник Костенко Олександр Олександрович, тел. 52-71-66.

Вгору