1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Комплекс «Харківводопостачання»

1 вересня 2009 шляхом злиття двох управлінь (ВУНС і САВ «Артезіан» і ВУ «Харківводомережа») утворилося ВУВГ «Харків». У лютому 2011 р. відбулися зміни в структурі, ПУНС і САВ «Артезіан» стало окремим підрозділом і до ВУВГ «Харків» приєдналося ВЕУ «Харківводсервіс», що проводило технічне обслуговування та аварійно-відновлювальні роботи на внутрішньобудинкових системах холодного водопостачання в житлових будинках комунальної власності. Замовником послуги є комунальне підприємство «Жилкомсервіс», з яким на виконання цих робіт укладено договір №16/2 від 29.12.2006 року.

Ремонты на водосетях З жовтня 2011 р. після об'єднання КП «ВТП «Вода» та КП КГ «Харківкомуночиствод» ВУВГ «Харків» перейменовано в Комплекс «Харківводопостачання». Головним завданням Комплексу є забезпечення безперебійної і надійної подачі води споживачам, якість якої відповідає санітарним нормам і вимогам чинного ДержСанПіНа.

Так, Комплекс «Харківводопостачання» виконує:

 • ремонт і експлуатацію водопровідних мереж та обладнання на них;
 • капітальні ремонти;
 • додаткові послуги згідно з затвердженими калькуляціями.

Завданнями технічної експлуатації системи подачі води є:

 • організація та проведення планово-попереджувальних ремонтів на водопровідних мережах;
 • розробка економічних режимів роботи обладнання, що підвищують надійність систем водопостачання і, як наслідок, ведуть до зниження втрат води та електричної енергії на спорудах і в розподільній мережі.

Завданнями технічної експлуатації системи подачі та розподілу води є:

 • нагляд за станом водопровідних мереж, споруд, пристроїв та обладнання на них, технічне утримання мереж;
 • розробка економічних режимів експлуатації мережі та управління її роботою;
 • забезпечення необхідного тиску води на вводах споживачів;
 • утримання водопровідних мереж у належному санітарному стані, своєчасна їх промивка і дезінфекція;
 • виконання планово-попереджувальних, поточних і капітальних ремонтів на мережах, ліквідація пошкоджень і витоків;
 • ведення технічної документації та звітності;
 • нагляд за будівництвом та приймання в експлуатацію нових водопровідних мереж і тих, що були в експлуатації, споруд на них та абонентських приєднань;
 • підвищення якості виконання ремонтних робіт і надаваних послуг;
 • розробка заходів раціонального використання води і зниження втрат на водопровідних мережах міста;
 • експлуатація та ремонт вуличних шахтних колодязів в районах, не охоплених централізованим водопостачанням;
 • технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж холодного водопостачання;
 • будівельно-монтажні роботи зовнішніх інженерних мереж (водопровід і каналізація).

Работа Комплекса «Харьковводоснабжение» Із загальної протяжності 2143,9 км водопровідних мереж по місту 1254,6 км технічно зношені і підлягають санації та перекладки, це становить 57%.

Протяжність сталевих трубопроводів становить 558,94 км або 26,2% від загальної протяжності, з них 526,12 км мають зношеність понад 90%.

Чавунні труби мають більший термін експлуатації, ніж сталеві, менш схильні до корозії, у зв'язку з чим мають менший знос, їх протяжність становить - 1525,4 км, або 71,5% від загальної протяжності, з них 410 км мають зношенысть понад 90%.

Станом на 01.11.15 р фахівцями Комплексу виконана перекладка вводів і магістралей протяжністю 6 955 погонних метрів та ліквідовано 6389 пошкоджень, а також виконано ряд профілактичних робіт на зовнішніх мережах, спрямованих на поліпшення загальної санітарно-епідеміологічної ситуації.

Комплексом «Харківводопостачання» для проведення аварійно-відновлювальних робіт на водопровідних мережах за період 2010-2015 рр. почали інтенсивно застосовуватися:

 • Фасонні частини і труби з поліетилену, ПВХ, склопластику, які мають великий термін експлуатації (більше 50 років) і не підлягають корозії.

Основним методом заміни трубопроводів є метод Релайнінга, труба в трубі (протяжка безперервної труби меншого діаметру), а також знаходить своє застосування безтраншейний метод Берстлайнінга (підземне руйнування старої труби).

 • Запірна арматура, ремонтні муфти SYNOFLEX, гідранти, вантузи австрійської фірми Hawle, яка зарекомендувала себе на світовому ринку як виробник якісної і надійної продукції для водопостачання.
 • Течешукачі кореляційні «Іскор-105», Т-10, «УСПІХ АТ», SEBBA KTM, - для визначення місць прихованих витоків.
 • для визначення пошкоджених ділянок водопровідних мереж - пермалоги.

Современные технологии Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання проводиться згідно з графіком, який надає КП «Жилкомсервіс» один раз у чотири місяці. Три рази на рік в житловому будинку проводиться технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання, про що складається Акт спільного обстеження з представником КП «Жилкомсервіс», що є підтвердженням виконаних робіт. Всього в м. Харкові технічне обслуговування та аварійно-відновлювальні роботи на внутрішньобудинкових системах холодного водопостачання проводиться в 6442 будинках.

Работа Комплекса «Харьковводоснабжение» Згідно з наказом по КП «ВТП «Вода» №22 від 27.01.2009 г. з метою забезпечення організації роботи на об'єктах житлового господарства, організованості та прийняття своєчасних і оперативних заходів при виникненні аварійних ситуацій на внутрішньобудинкових системах холодного водопостачання на районних ділянках із 01.07.2009 р. організована робота чергових бригад без збільшення штатної чисельності. Чергові бригади займаються усуненням аварійних ситуацій щодня з 8:00 до 20:00.

Заступник генерального директора з експлуатації водопровідного господарства - директор Комплексу «Харківводопостачання» Волков Владлен Миколайович, тел. 712-46-73

Вгору