1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Постачання електричної енергії

Комунальне підприємство «Харківводоканал» пропонує  постачання електроенергії споживачу (ПЕС), тобто може в індивідуальному порядку встановлювати ціну і умови поставки електроенергії. При цьому ПЕС закупає електроенергію безпосередньо у ДП «Енергоринок» відповідно до договору.

Переваги при роботі з ПЕС

При роботі з ПЕС підприємство-споживач електроенергії може отримати ряд значних переваг:

 1. При укладанні договору на поставку електроенергії тарифи оговорюються в індивідуальному порядку. Умови оплати електроенергії також визначаються в процесі укладення договору. Підприємство не обмежується в обсягах споживання. Таким чином, замовник може використовувати ту кількість електричної енергії, яка йому необхідна.
 2. Граничні значення дозволеної потужності в часи контролю максимального навантаження на об’єктах споживача встановлюється на рівні приєднаної потужності.
 3. Можливе оперативне коригування заявлених обсягів споживання, як протягом року, так і протягом місяця поставки, з відповідною зміною сум платежів.
 4. Тобто споживач має право споживати електричну енергію в необхідних йому об’ємах (але не перевищує технічних можливостей електроприймаючого обладнання).
 5. Існує можливість коригування обсягів електроенергії. Покупець може змінювати не тільки річні обсяги, але навіть і обсяги протягом поточного місяця. Ці оперативні заходи особливо важливі для підприємств, у яких споживання схильне до значних коливань.
 6. Треба мати на увазі, що при роботі з ПЕС підприємство-споживач укладає договір на розподіл з АК Обленерго. Наявність договору необхідна, так як Обленерго є організацією, що транспортує електроенергію по своїх мережах, придбану у ДП «Енергоринок», її транспортування до кінцевого покупця відбувається по мережах Обленерго.

При роботі з КП «Харківводоканал» Ваше підприємство отримає додаткові сервіси:

 1. Ми беремо на себе всі комунікації вашого підприємства з Обленерго.
 2. Готуємо повний пакет документів для закриття місяця постачання.
 3. Ви зможете отримати юридичну допомогу при вирішенні суперечливих моментів в сфері постачання електроенергії.
 4. За підприємством-споживачем електроенергії закріплюється персональний менеджер.
 5. Ми працюємо так, щоб нашим клієнтам було максимально вигідно і зручно.

Перехід на адресну поставку електроенергії  КП «Харківводоканал» включає наступні етапи:

 1. Укладення споживачем договору постачання електричної енергії з КП «Харківводоканал».
 2. Укладення договору на розподіл (передачу) електричної енергії з оператором системи розподілу (Обленерго).
 3. Надання заповнених і завірених печаткою підприємства наступних документів:
 • довідка про стан обліку електричної енергії;
 • інформація про величину приєднаної потужності по кожному майданчику вимірювання;
 • технічні характеристики комерційних вимірювальних комплексів електроенергії; 
 • паспорт-протокол вимірювальних комплексів електроенергії, які встановлені на межі балансової належності з мережами поставника електроенергії за регульованим тарифом або ДП «НЕК «Укренерго»» (зразок); 
 • копії однолінійних схем електричних мереж нормального режиму (зовнішнього електрозабезпечення) з відображенням місць установки приладів обліку електроенергії та мереж балансового приладдя;
 • копія свідоцтва про атестацію (переатестацію) автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії;
 • картка підприємства-споживача електричної енергії (зразок).

Договір про постачання електричної енергії споживачу

Згідно з п. 3.2.5. Правил роздрібного ринку електричної енергії укладення споживачем договору про постачання електричної енергії споживачу відбувається шляхом приєднання споживача до договору на умовах обраної споживачем комерційної пропозиції, для чого споживач подає електропостачальнику заяву-приєднання.

Електропостачальник може відмовити споживачу в укладенні договору, якщо об’єкт споживача не відповідає критеріям, зазначеним в обраній комерційній пропозиції.

Нижче подано бланки документів для оформлення договірних відносин в частині постачання електричної енергії для нових споживачів:

Договір про постачання електричної енергії споживачу;

Комерційна пропозиція №1;

[pdf_files]35|Заява-приєднання до договору про постачання електричної енергії споживачу[/pdf_files].

У своїй  роботі КП «Харківводоканал» керується наступними нормативно-правовими актами:

Загальне законодавство:

Закони з постачання електричної енергії:

​Контакти

Юридична адреса
для кореспонденції):

61013, м. Харків, вул. Шевченка, 2
Адреса офісу по обслуговуванню споживачів: 61052, м. Харків, вул. Конторська, 90
Телефони  для звернення споживачів: (057) 725-53-78
E-mail: office@vodokanal.kharkov.ua
Телефони кол-центру:  (057) 707-57-57(057) 757-82-80
Адреса кол-центру: 61038, м. Харків, пр-т Ювілейний, 28-А

Ми впевнені, що найкращий шлях уникнення будь-яких спорів – це чітке та зрозуміле викладення умов договору. Ми готові уточнювати і доповнювати запропонований проект договору з урахуванням побажань споживачів. Тим не менше, якщо спору уникнути не вдасться, ми докладемо усіх можливих зусиль для пошуку вирішення спору шляхом переговорів.

У випадку недосягнення згоди шляхом переговорів споживач має право звернутися із заявою про вирішення спору до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – Регулятор), відповідно до статті 21 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», та/або передати спір на розгляд до суду відповідно до чинного законодавства України.

Якщо у вас виникли питання до фахівців або ви хочете надіслати скаргу/претензію чи повідомити про загрозу енергобезпеки, будь ласка, ви можете зв'язатися з нами за контактними адресами або заповнивши форму.

Вгору