1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Олександр Шляхов: мрія, яка збулася

Олександр Шляхов У шкільні роки, як і багатьох ровесників, Олександра Шляхова, який працює провідним інженером КП «Харківводоканал», вабила романтика, далекі країни та подорожі. Але цій мрії судилося здійснитися лише тоді, коли він уже працював муляром і вчився на вечірньому відділенні Харківського інженерно-будівельного інституту на факультеті промислово-цивільного будівництва. Олександру Шляхову запропонували кілька років попрацювати на будівництвах в Монголії. Там він разом з товаришами будував будинки та інші соціальні об'єкти. Кліматичні умови, звичайно ж, були непрості, так як працювати доводилося і під палючим сонцем, і в суворі морози. Але він з честю витримав це непросте випробування і три роки відпрацював в цій далекій, братній країні.

Є в трудовій біографії Олександра Шляхова ще один непростий запис - він рік відпрацював в місті Надим, що розташований в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Так що можна сказати, що дитяча мрія про подорожі здійснилася.

Олександр Шляхов в Монголії «Народився я в звичайній трудовій сім'ї. Батько, Іван Федорович, працював слюсарем-сантехніком, а мати, Любов Василівна, трудилася на заводі «ХТЗ». У старших шкільних класах я захопився легкою атлетикою. Займався такими спортивними дисциплінами, як метання диска і штовхання ядра. А ще зробив і професійний вибір - після закінчення школи вступив до професійно-технічного училища №22, де вивчився на будівельну спеціальність муляра. Після закінчення училища був направлений у будівельно-монтажне управління №11, де працював за фахом і паралельно вступив до Харківського інженерно-будівельного інституту. Потім була служба в армії у Примор'ї і на Камчатці, де дослужився до командира відділення зв'язку. Після демобілізації повернувся в рідне місто, продовжив вчитися і працювати », - розповідає Олександр Шляхов.

- Олександре Івановичу, а потім була Монголія?

- Абсолютно вірно. Займалися будівництвом важливих об'єктів, серед яких був і 16-ти поверховий житловий будинок по досить цікавому проекту - методом підйому перекриттів. А ще побудували комбінат побутового обслуговування, універсам і дитячий садок. Словом, збагатився професійним досвідом. Але час пролетів непомітно, і настала пора повертатися до Харкова.

Під час демонстрації в Монголії - Після того, як стали дипломованим фахівцем, продовжили працювати в будівництві?

- Так, працював на різних посадах в цій галузі - майстром, інженером і старшим інженером з техніки безпеки. Згодом, в силу об'єктивних причин, довелося потрудитися і на універсальній українсько-сибірській біржі, заводі Березовських мінеральних вод і пивзаводі «Нова Баварія». А потім надійшла пропозиція очолити підрозділ з будівництва і ремонту в житлово-експлуатаційному державному підприємстві тоді ще Орджонікідзевського району.

- Олександре Івановичу, і які тут стояли завдання?

- Роботи, як то кажуть, вистачало з головою. Справа в тому, що в той час підприємства, не маючи достатньо можливостей, передавали відомчий житловий фонд в житлово-експлуатаційні організації. Звичайно ж, передані будинки були, м'яко кажучи, не в найкращому стані, а тому працівникам підприємства доводилося чимало потрудитися, щоб привести їх у належний порядок.

З товаришами в Монголії Після того, як відбулося реформування житлово-комунального господарства, функції з обслуговування та ремонту будинків перейшли безпосередньо до спеціалізованих підприємств. Ось так я і перевівся на посаду старшого майстра Комплексу «Харьковводовідведення» ділянки Індустріального району. Тут також довелося докласти чимало зусиль для того, щоб привести внутрішньобудинкові системи водовідведення в справний стан. І завдяки професійному колективу з цим завданням впоралися. Хотілося б відзначити таких майстрів своєї справи, як Віталія Квасова, Миколу Боженка, Володимира Циганкова, які здатні впоратися з будь-яким відповідальним завданням.

- Довелось чути, що раніше для того, щоб лише обстежити підвал житлового будинку, обов'язково ремонтники брали з собою гумові чоботи. Зараз ситуація змінилася?

- Безумовно. У той час, в силу об'єктивних причин, доводилося багато приділяти уваги ремонту внутрішньобудинкових систем. Зараз в пріоритеті - заміна старих систем на нові. Це дозволяє взагалі забути про аварійні ситуації. Тому в цьому напрямку ведеться велика робота на підприємстві.

В сімейному колі Крім цього, користуємося сучасними матеріалами, які гарантують високу якість і надійність. Так що гумові чоботи використовуємо лише в екстрених ситуаціях.

- Олександре Івановичу, а як Ви проводите дозвілля?

- Із задоволенням проводжу час з онукою Христиною і онуком Олександром. А ще дуже люблю читати книги різнопланових жанрів. Це дуже цікаве і захоплююче заняття, адже завжди відкриваєш щось для себе нове, незвідане.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору