1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Сергій Шеремет: з технікою дружу з дитинства

Сергій Шеремет Почнемо з того, що любов до техніки з’явилась у машиніста барової установки 6-го розряду комунального підприємства «Харківводоканал» Сергія Шеремета ще в дитинстві. Його рідний дядько В’ячеслав був майстром на всі руки і в вільну хвилину випилював з дерева для племінника іграшкові машини і трактори. Ось з цією технікою маленький Сергійко і проводив багато часу. Згодом, коли підріс, дідусь подарував йому хоча і не новий, але справжній мотоцикл. Ось Сергій і зайнявся тим, що капітально відремонтував його, привів у порядок і з гордістю виїжджав на сільську вулицю. А ось в старших шкільних класах хлопці вже серйозно вивчали тракторну справу, яка дуже подобалася Сергію. Тому після закінчення школи Сергій з однокласниками якийсь час попрацював механізатором у місцевому сільгосппідприємстві села Караван, що в Нововодолазькому районі. Трудився  він на тракторі і виконував різні агроопераціі.

Сергій Шеремет «Свою освіту я продовжив у Харківському професійно-технічному училищі №25. Тут я здобув фах майстра сільськогосподарського будівництва і в 1996 році прийшов влаштовуватися в спеціалізоване ремонтно-будівельне управління ТПО «Харківкомунпромвод». Мені відразу ж сподобався професійний трудовий колектив, підхід до справи і взаємовиручка. І ось, попрацювавши десь з рік трактористом, мене призвали в армію », - розповідає Сергій Шеремет.

- Скажіть, Сергію Олександровичу, а після служби в армії ви повернулися на рідне підприємство?

Сергій Шеремет - Звичайно ж. І мені відразу запропонували працювати машиністом на баровій установці. Це техніка, яка дозволяє успішно проводити складні операції, в тому числі на асфальті і сильно промерзлій землі, по розриттю пошкодженої ділянки водопровідної мережі. Скажу так, що робота ця непроста, специфічна та вимагає певної майстерності і досвіду. І в цьому, мені, безсумнівно, пощастило, так як освоїти цю важливу професію допомогли справжні аси цієї справи - Микола Кропивко і Віктор Деринський. Так що досить швидко я почав самостійно працювати на цій техніці.

- У чому ж полягає специфіка вашої роботи?

- Я б розбив її на два періоди - літній і зимовий. І це зрозуміло, тому що в теплу пору року виконувати ті чи інші операції легше, ніж в суворі морозні дні. Тоді істотно промерзає земля і доводиться прикладати набагато більше зусиль для виконання завдання. Скажу й таке: техніка та обладнання повинно постійно перебувати в робочому стані. Але не завжди так виходить, іноді трапляються поломки, і тоді доводиться оперативно її ремонтувати. Тут також дуже важливий досвід.

- Скажіть, Сергію Олександровичу, яка атмосфера панує в трудовому колективі?

Зимова риболовля - У нас дуже професійний і відповідальний керівник - директор Комплексу спецмашин і механізмів Олександр Власенко. У нього великий, можна сказати, організаторський талант, а тому виробничий процес налагоджений так, що ніколи не трапляється ніяких збоїв. Всі працюють на совість, а в разі потреби допомагають один одному. Ці слова належать повною мірою і до мого напарника Віктора Барби. Ми у всьому покладаємося один на одного.

- Ви ще з дитинства почали серйозно захоплюватися технікою. Ця любов залишилася досі?

Із сином Денисом - Це точно. Прикладом, часто буваю в рідному селі, і знайомі і незнайомі люди звертаються до мене за допомогою: кому мотоцикл відремонтувати, кому бензопилу або бензокосу полагодити. Іноді доводиться багато часу витратити на усунення неполадок, але після успішного ремонту завжди радію, що зміг допомогти людям. І ще одне: постійно намагаюся навчитися чомусь новому, осягнути якісь секрети. До цього також привчаю і своїх дітей.

- Сергію Олександровичу, при такій вашій завантаженості, час на відпочинок залишається?

На риболовлі - Так, хоча не так багато, як хотілося. У літню пору разом із сім'єю із задоволенням допомагаємо батькам поратися по господарству. Звичайно ж, знаходимо час і для відпочинку на природі. А ось в зимову пору року, коли клопоту поменше, із задоволенням вирушаю на рибалку. Тут у мене також, так би мовити, є певні успіхи. Наприклад, недавно зловив ляща, який важив більше кілограма. І це не рибальський жарт!

- Скажіть, а чи існує якась сімейна традиція проведення дозвілля?

- Коли виходить, то любимо з родиною відпочивати на морі. Там всі отримуємо хороший заряд бадьорості і відволікаємося від повсякденних турбот.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору