1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

В'ячеслав Язиков: працюємо з повною самовіддачею

В'ячеслав Язиков В останні грудневі дні кожну людину все більш відчутно охоплює магія наступаючого новорічного свята. Особливо це відчувається в центрі Харкова, де на площі Свободи в усій  її пишноті красується головна ялинка Слобожанщини. Тут завжди багато людей, які не тільки згадують минулий рік, але і загадують бажання на майбутнє. Серед них і начальник ділянки з ремонту мереж каналізації КП «Харківводоканал» В'ячеслав Язиков.

«Я вже десять років працюю на цьому підприємстві. Зріднився з ним, тут став майстром своєї справи. Тому в Новому році бажаю всьому трудовому колективу підприємства домагатися відмінних результатів, успішно справлятися з новими відповідальними завданнями. Я добре знаю своїх товаришів і тому твердо впевнений, що все обов'язково збудеться», - розповідає В'ячеслав Язиков.

- В'ячеславе Володимировичу, які ще думки і спогади у вас виникають, дивлячись на новорічну ялинку?

В колі сім'ї - В першу чергу, напевно, як і у багатьох людей, згадується дитинство. Коли наряджали домашню ялинку, відзначали це свято в сімейному колі. Потім настала черга шкільних новорічних свят. Було багато веселощів, вікторин та конкурсів. До того ж я ще грав у шкільному духовому оркестрі, який також брав участь у святкуваннях. Таке, звичайно, ніколи не забувається... А ще в той час я активно займався спортом. Спочатку відвідував секцію боротьби дзюдо, а потім зайнявся боксом. І якось непомітно настав час попрощатися зі школою.

- Ви завчасно визначилися з майбутньою професією?

З дружиною Тетяною - Можна сказати і так. Порадився з батьками, Валентиною Федорівною і Володимиром Володимировичем, і вирішив вступити до Харківського будівельного технікуму. Іспити склав успішно, старанно вчився, а після отримання диплома мене призвали на службу в національну гвардію. Вважаю, що мені пощастило, адже я пройшов хорошу життєву школу в роті спецпризначення і дослужився до сержанта, командував відділенням. Крім того, я продовжував навчання на заочному відділенні Харківського інженерно-будівельного інституту за спеціальністю «Будівництво та експлуатація будівель і споруд».

- В'ячеславе Володимировичу, стали в нагоді вам в подальшому житті отримані в інституті знання?

З сином Ігорем - Обов'язково. Після служби в армії я працював в будівельних фірмах. Зводили будинки, і тут, звичайно ж, дуже допомогли отримані у вузі знання. Придбав і необхідний досвід, так що з часом став затребуваним фахівцем. Але потім для будівельної фірми настали непрості часи, і мені довелося шукати нове місце роботи. Знайомі підказали, що є відповідні вакансії на КП «Харківводоканал».

- І яку ж вам посаду запропонували в відділі кадрів підприємства?

Під час відпочинку на морі - Направили мене до відділу паспортизації, де я і почав свою роботу інженером-геодезистом. Разом з колегами займався інвентаризацією міських мереж водовідведення. Зокрема, доводилося вносити необхідні корективи розташування мереж водовідведення, особливо під час будівництва нових об'єктів. Загалом, більше доводилося працювати з технічною документацією. А потім мені запропонували перейти на посаду майстра дільниці з ремонту мереж каналізації.

- В'ячеславе Володимировичу, і що ж в першу чергу чекало вас на новому робочому місці?

- У той час ділянку очолював Петро Анатолійович Трипільський. Це був досвідчений фахівець, прекрасний організатор і чуйний керівник. Він і мені багато допоміг розібратися в специфіці виробництва, його нюансах і тонкощах. Робота була дуже відповідальною, адже доводилося ремонтувати і відновлювати колектори іноді в досить складних ситуаціях. Це в першу чергу стосувалося мереж водовідведення, які перебували на великій глибині. При цьому особливо доводилося ретельно прораховувати всі варіанти техніки безпеки під час виконання робіт.

- Скажіть, а яка аварія згадується в першу чергу?

Під час відрядження в Туреччині - Таких аварій траплялося чимало. І кожна з них чимось примітна по-своєму. Це і ліквідація аварій на проспекті Ново-Баварському, проспекті Гагаріна, вулиці Киргизькій, в районі Харківського тракторного заводу, вулиці Греківській. Мушу зауважити, що участь у ліквідації аварійних ситуацій беруть не тільки наші бригади, а й інші підрозділи підприємства. Так що тут успіх залежить від чітких і злагоджених дій усіх фахівців і працівників Комплексу «Харківводовідведення». Велику роль в координації дій підрозділів беруть заступник генерального директора з експлуатації каналізаційного господарства - директор Комплексу «Харківводовідведення» Віктор Булгаков і його заступник Ігор Вороненко.

- В'ячеславе Володимировичу, зараз на виробництві широко впроваджуються нові технології і наукові розробки. Як у вас із цим?

Вивчаємо зарубіжний досвід - Повинен сказати, що ремонт мереж водовідведення вже давно налагоджена справа, і якихось нововведень раніше не застосовувалося. Але останнім часом ситуація змінилася. Ми почали залучати в складних ситуаціях наукових співробітників Харківського національного університету будівництва та архітектури, які розробляють проекти кріплення стін котловану з урахуванням усіляких навантажень. Таким чином, забезпечується надійна безпека робіт на об'єкті.

До речі, працівники підприємства виїжджають вивчати передовий досвід не тільки в Україні, а й за кордоном. Ось і я побував у складі делегації у відрядженні в Туреччині. Тут нам продемонстрували виготовлені на місцевому підприємстві труби зі склопластику, а також навчили їх монтувати та експлуатувати. Такі поїздки сприяють підвищенню майстерності і практичних навичок в повсякденній роботі.

- Робота роботою, а чим ви займаєтеся у вільний час?

В'ячеслав Язиков - У Хорошево в нашої родини є дача, де ми з дружиною і сином проводимо весь вільний час. Я, до речі, люблю займатися садом - доглядаю за деревами і наполегливо намагаюся обзавестися новими сортами. Виходить досить непогано. А в грибну пору ми з Тетяною і Ігорем йдемо в найближчий ліс, де і займаємося тихим полюванням - збираємо дари природи. І, звичайно ж, супроводжує нас в цьому поході міні-такса Ніка.

- В'ячеславе Володимировичу, які побажання у вас будуть напередодні Нового року?

- Всім бажаю сімейного щастя, трудових успіхів, міцного здоров'я та мирного неба над головою.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору