1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Оксана Ляхова: завжди націлена на результат

Оксана Ляхова Провідний інженер групи геодезичних і кадастрових робіт КП «Харківводоканал» Оксана Ляхова згадує той далекий 1991 рік, коли вона після закінчення Харківського політехнічного інституту прийшла працювати на завод імені Т.Г. Шевченка. Там їй запропонували посаду інженера в особливому конструкторському бюро. Звучало це досить значно і в якійсь мірі таємниче. Разом з колегами, вже досвідченими виробничниками, брала участь в розробках систем апаратного управління гідроциркулярних насосів, які потім впроваджувалися на об'єктах атомної енергетики та інших галузях. Завдання було відповідальне, до того ж підганяли терміни. Тому працювали, так би мовити, не покладаючи рук, практично без вихідних. І колектив успішно впорався з відповідальним завданням. До речі, на підприємство на адресу конструкторського бюро надійшли президентське і урядове привітання з цією трудовою перемогою. Ця подія мала особливе значення для молодого фахівця, Оксана Ляхова відчула, що це перший її успіх, що вона з вчорашньої студентки стала повноцінним членом особливого конструкторського бюро.

Оксана Ляхова «Ще з дитячих років батьки докладали багато зусиль, щоб виховати мене різносторонньою особистістю. Вони віддали мене до музичної школи, де я навчалася по класу фортепіано, а також пробувала себе в різних видах спорту - легкій атлетиці, лижних гонках, настільному тенісі, шахах. Та особливими успіхами не відзначалася. Але ось, десь з четвертого класу, серйозно захопилася волейболом. У дитячо-юнацькій спортивній школі №3 моїм першим тренером був відомий в місті фахівець Олександр Морозов. Під його керівництвом я швидко опанувала секрети майстерності цієї цікавої гри. Незабаром прийшли і перші перемоги, наша команда ставала призерами в міських і обласних змаганнях. Моїм найбільшим досягненням в волейболі стала участь в юнацькій першості України», - розповідає Оксана Ляхова.

- Оксано Миколаївно, в інституті Ви продовжували грати в волейбол?

- Так. Але потім сталася ось така історія. У спортивному залі разом з волейболістами тренувалися і фехтувальники. Я підійшла до їх тренера і попросила спробувати і себе в цьому виді спорту. Одягла спеціальну спортивну форму, взяла в руки рапіру. Все це побачили мої подруги з волейбольної команди, розповіли тренеру. Стався скандал, і я вже більше не повернулася на волейбольний майданчик. Продовжувала займатися фехтуванням і домоглася непоганих результатів.

- Ви досить успішно почали трудову діяльність на заводі імені Т.Г. Шевченко. А що було далі?

Оксана Ляхова - Вийшло так, що мене запросили до КП «Міськпроект». Я подумала і погодилася. В першу чергу тому, що хотілося спробувати себе в новій справі, яка здавалася корисною і важливою. Довелося займатися устроєм і упорядкуванням міських земельних ділянок, а також створенням автоматизованих кадастрових і земельних інформаційних систем. Справа була нова, але за допомогою колег досить швидко вивчила специфіку нової роботи. А потім, займаючись земельними питаннями, я зустрілася з начальником однієї з служб КП «Харківводоканал» Василем Водкою. Поговорили про справи, а потім він і запропонував зайняти вакантне місце інженера відділу геодезичних і кадастрових робіт цього підприємства. Ось так я знову змінила місце роботи.

- І які обов'язки Вам тепер довелося виконувати?

Спартакіада - Подібними питаннями я займалася в КП «Міськпроект», разом із тим робота тут цікава і більш багатогранна. А ще коло моїх обов'язків значно розширилося. Зараз я вже працюю провідним інженером групи геодезичних і кадастрових робіт. Важливим напрямком роботи є відведення земельних ділянок та оформлення права їх користування. Актуальність для нашого підприємства виходить із необхідності обов'язкового виконання вимог до ведення господарської діяльності на основі Державного акту на право постійного користування або право власності на землю. Це серйозно контролюється Національною комісією в сфері енергетики і комунальних послуг, а також іншими державними органами. А ще разом із представниками виробничих комплексів і бухгалтерії беру участь в підготовці технічної документації на ці об'єкти і проведенні первинної Державної реєстрації права господарського ведення об'єктів нерухомого майна. До речі, за новим законодавством України без цього права неможливо навіть почати процес оформлення землі.

Ще одним з важливих напрямків нашої роботи є проведення кадастрових зйомок, територій водопровідних і каналізаційних насосних станцій, артезіанських свердловин, резервуарів чистої води, адміністративних будівель та інших об'єктів, які числяться на балансовому обліку підприємства.

- І як Вам вдається справлятися з таким об'ємом роботи?

- Ну, нехай це буде моїм маленьким секретом. А якщо серйозно, то успіх будь-якої справи в першу чергу залежить від старань всього колективу. У групі геодезичних і кадастрових робіт трудяться висококласні фахівці, які завжди націлені на результат. Звичайно, вистачає труднощів, але ми намагаємося їх долати. У цьому нам велику допомогу надає начальник управління інженерно-технічного розвитку Вадим Яркін і керівництво підприємства.

- Оксано Миколаївно, в молодості Ви активно займалися спортом, брали участь в різних престижних змаганнях. Зараз, зрозуміло, багато часу забирають робота і домашні турботи. А чи підтримуєте спортивну форму?

Шах і мат - Так, вільного часу, на жаль, зараз небагато, але я все ж його знаходжу для занять спортом. Тим більше, що керівництво підприємства та профспілкової організації приділяє велику увагу розвитку спортивного руху. Регулярно проводиться Спартакіада ​​КП «Харківводоканал», наші спортсмени беруть участь у престижних змаганнях «Битва корпорацій». Я також беру участь у таких видах спорту, як лижні гонки, легка атлетика і дартс. До речі, неодноразово ставала переможницею і призером цих змагань.

- А як же члени Вашої сім'ї? Також займаються спортом?

- Та ні, ні мій чоловік, ні син, так би мовити, не знайшли себе в спорті. Але при цьому ведемо дуже активний спосіб життя. Щорічно відпочиваємо на базі відпочинку підприємства «Аква», багато плаваємо, гуляємо в сосновому бору. Це теж дає прекрасний заряд бадьорості і працездатності на цілий рік.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору